Skocz do zawartości

Walka - czy gra oszukuje


ego55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Przejąłem opuszczonego Pirackiego Sokoła , uzbroiłem go i spotykając w Ore Belt taki sam statek postanowiłem popróbować sił w walce. Jakie było moje zdziwienie kiedy po oddaniu kilku strzałów wyładowała się energia moich laserów zmuszając mnie do poczekania aż się naładują , kiedy w tym czasie Pirat "walił" we mnie nieprzerwanie przez około 2 minuty. Po tym okresie mój M3 eksplodował. Oby dwie maszyny wyposażone były w WMP alfa. W "starym" X2 dawałem rade z pięcioma przeciwnikami , a tu po paru strzałach energia zero. czy gra oszukuje , jeśli parametry statków są takie same?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamontowałeś do Sokoła (a jak dobrze pamiętam, w Reunion ma 8 miejsc na lasery) 8WMP, to nie dziw się, że moc generatora starcza na mocne, acz krótkie salwy. 😛

Dlatego w walkach 1vs1 bardziej opłaca się zamontować 4-5 laserów, ale za to siąść dziadowi na ogonie i pruć przez kilkanaście sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo, dodam to samo co mówię we Freelancerze: zwrotność > siła ognia. Trafień lepiej unikać niż wytrzymywać, mniejszy margines błędu ale jak się wyrobi styl latania to można brać na siebie całe chmary przeciwników bez obrażeń.

W Reunionie zawsze latałem Mambą. Trzeba wyrobić sobie nawyk częstej zmiany toru lotu, odpuścić długie szarże na rzecz krótkich serii i uważać na rakiety.

Spoiler

Można ją za darmo capnąć w polu minowym w jednym z pirackich systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musisz je katapultować z ładowni.

2. Przede wszystkim od rodzaju osłon (masz w spisie statków broni i osłon te dane podane, spis znajdziesz w FAQ).

Ja tam zawsze latam mambą ścigacz, nią łatwo uniknąć strzału, ale jak wolisz szarże to polecam xenońskiego XL - jest dość szybki, więc większości trafień i tak unikniesz, a przy okazji ma silne osłony, które wytrzymają niejedno trafienie z WMP, w przeciwieństwie do mamby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wejdzie się w Ustawienia - Interfejs to można przypisać klawisz akcji - "Droidy atakuj mój cel " , tak właśnie miałem przypisane a mimo to podczas akcji droidy nic. Jeśli w wyposażeniu statku pisze - Osłony 3 x 25 MJ , to można zainstalować np. wojskowe które szybciej się regenerują. A tak ogólnie to podczas walki jakoś nie umiem - mimo kręceniem joya - schodzić z linii strzału , jak podleci ze 3 piratów to ciągle obrywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2011 o 10:41, ego55 napisał:

Ale jak wejdzie się w Ustawienia - Interfejs to można przypisać klawisz akcji - "Droidy atakuj mój cel " , tak właśnie miałem przypisane a mimo to podczas akcji droidy nic.

A katapultowałeś je najpierw z ładowni?

W dniu 19.07.2011 o 10:41, ego55 napisał:

Jeśli w wyposażeniu statku pisze - Osłony 3 x 25 MJ , to można zainstalować np. wojskowe które szybciej się regenerują.

Nie możesz. Jeśli nie jest napisane, że pirackie albo wojskowe to takich tam nie zamontujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...