Skocz do zawartości

Inwestycja w fabryke


Lotnikus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gralem jak do tej pory jako lowca piratow zbieralem kase tylko ze sprzedazy statkow kupilem albatrosa i zaczely sie prolemy w walce gdyz musialem latac na dalsze sektory piratow bo w tych obok aragon prime nie lataja juz piraci nie wiem dla czego???(wybilem wszystkich czy to mozliwe???)

Mam aktualnie albatrosa 3xm3 1xts

w co zainwestowac te 3.7 mln????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze u mnie to pasmo sektorow pirackich na wschod od Elena's Fortune rowniez jest pustawe. Zdarzaja sie tylko male patrole, ale nic wiecej pozatym. Juz nie raz moje transportery lecialy z Argon Prime do Light of Heart ... i nic. Niegdys gniazdo pirackie Brennans Triumph jest zwyczajnie puste. Czas chyba gildie piracka zainstalowac, moze to cos zmieni... Dodam jeszcze ze u mnie sektory sasiadujace z Loomancstrat's Legacy wlacznie sa bardzo niebezpieczne, az czerwono od piratow.

Na poczatek mogles postawic wodczany kompleks w Akeela's - Farma zboza + destylarnia. Dokupic tankowca co by paliwo dowozil i zwinne M5 do dystrybucji. Zyssskowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwóch grach z XTM-em też zauważyłem że stare pirackie sektory z podstawki X3 po pewnym czasie robią się puste. Zapełniają się na chwilę po naszych atakach na piratów w odległych sektorach pirackich. Gildia piracka poprawia ten stan 😀

Ale uwaga, jeśli na początkowe pytanie odpowiemy aby piraci byli wrogo do nas nastawieni, nie zadokujemy już do żadnego pirackiego habitatu.

Lotnikus, takie rzeczy są w instrukcji. Dokujesz do fabryki i dokonujesz wymiany towaru pomiędzy statkiem, a fabryką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzieki yacek przezucilem i sie produkuje 😀

Zastanawiam sie co dokupic do stacji chyba bedzie to fabryka energy cell co o tym sadzisz??

I czy moge jakos polaczyc te fabryki zeby odrazu dostarczalo energy cell?

oraz co mam miec na statku zeby mogl zaopatrywac stacje w surowce

mam trade extention i trade mk3 i nie moge przewiesc miesa na stacje dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek, bo mam takie pytanie w temacie. Czy jak się jest celem dla wszystkich piratów we wszechświecie, czy jest sens inwestować w fabrykę? Co jak przyleci Carrack w obstawie i wykończy fabrykę? Ostatnio coraz częściej widzę duże grupy piratów w obstawie Carracka, które ledwo wlecą do sektora, od razu obierają kolizyjny na moją pozycję 😀. Nic przez nich nie zarobię.

Niedawno oskubałem paranidiańskiego leszcza z jego technicznego transportu (osłony, kryształy, tuby itp), i tylko fortelem udało się uratować powolny statek TS, który dla mnie zbierał dryfujące w przestrzeni paczki. Gdybym nie zaczepił pirackiej ekipy, wysyłając Jedwabnika w najsłabszy statek, po którym cała czereda ruszyła w moim kierunku, toby roznieśli mojego TSa i cały dochód z łupienia Paranidian szlag by trafił. W tej sytuacji, gdy wciąż tylko mam Otas Elitę i brak kaski, inwestycja w fabrykę jest chyba zbyt ryzykowna? 😀 .

Inna sprawa, w Argon Prime lata jeden M2 należący do korporacji Industritech, wrogo nastawiony (czerwony). Sama korporacja nie jest wroga do mnie, bo mogę lądować i kupować na ich stacjach, ale - nie wiedzieć czemu - ten M2 jest wrogi. Wczoraj schowałem się w stacji handlowej Argonów (bez lądowania - wleciałem jak się dało do doku 😀 ), nadleciał ten M2 i zaczął walić ile wlezie w stację. Ja nawet raz nie wystrzeliłem, ani o stację się nie obtarłem, a od stacji usłyszałem o utracie reputacji, stacja stała się czerwona, a lokalna policja i wojsko wrogie. Po dłuższej chwili na secie M2 wreszcie zniszczył moją Elitę, więc cała gra była i tak niewarta świeczki. Pytanie więc, jak moge zainwestować w fabrykę, gdy wokół lata tyle wrogo nastawionych pilotów? 😀 Czy opcja wyłączenia korporacji w ustawieniach spowoduje, że ten M2 zniknie z Argon Prime? A jakbym potem znów tą opcję włączył, powiedzmy po postawieniu fabryki, i znów pojawiłby się czerwony M2, czy mógłbym się spodziewać ataku z jego strony na moję włości? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobra sprawe lepiej wylaczyc te dodatkowe kompanie i stacje. Niepotrzebny zamet w grze. Nawiazujac do wypowiedzi S11 to mialem podobny dylemat i zdecydowalem sie na postawienie malej fabryczki w Aladna Hill. Obawialem sie atakow piratow, lecz zamiast piratow ktorzy wybrali sobie inne sektory na dobre rozgoscili sie tam Xenoni. Nawet majac swietnego LX nie moglem powstymac xenonskiego "task force" zlozonego z Q,2xP oraz kilka L i M. Podczas drugiej takiej wizyty zniszczyli mi te fabryke. Ostatecznie zdecydowalem sie inwestyce w kopalnie w Antigone Memorial. Bezpieczne tereny i asteroida rudonosna, polecam na poczatek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na profilu z podstawki, czyli na normalu z fabułą (której nie skończyłem, ba.. jestem gdzieś na początku, jak ganiam Szpona i wlatuje do sektora pirackiego i rzucają się na mnie wszystkie piraty jak sępy 😀 - poprzednio latałem Pogromcą, w Elicie nie próbowałem, ale jak będzie Carrack to i tak nie poradzę), wszystkie opcje z XTM w ustawieniach AI mam włączone. W sumie to takie zagrożenia, gdy nigdzie nie mogę się czuć bezpieczny i każdy krok musze planować - też ma swój urok 😀. Tylko czasem irytuje, gdy chce się coś zrobić, co wcześniej robiło się bez zastanowienia, a tu kiszka, bo nagle spiętrzają się różne przeszkody. Ze stacją poczekam więc na lepszy czas 😀.

Edit: wstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaki przekonaliscie mnie do tej gildi pirackie ide instalowac:)

Odstawilem fabryki na bok zaczolem kasowac korwety k'hak i sprzedawac ladna kaska:)

wkoncu doobilem sie swietnego statku jakiem jest TELADIANSKI "HAWK" niszcze caraki fregaty drobnica idzie do piachu w moment raz prawie udalo mi sie zjechac galeona ale to tylko prawie bo okazal sie bardziej pancerny ]😀 naprawde swietny statek moj 1 bardzo trafny zakup,jak chodzi o obade to hawk posiada to co moze posiadac najlepszego (chyba?)

czyli

Teladian HAWK

OSLONY 4X1GJ

BRON:

Flak Artillery Array (alfa) x8

Flak Artillery Array (beta)x6 -docelowo bo narazie mam 3 bo boronie nie chca mi sprzedac(reputacja!!!)

Photon Pulse Cannon(alfa)x4

Radzi sobie naprawde swietnie dalem za niego tylko 30.000000zarabia na siebie naprawde szybko

co do tej artyleri to bede musial chyba fabryke postawic sam:) bo na ziemiach Boronow graniczacych z piratami nie lataja zadni piraci i nie moge podniesc reputacji zeby te dziala kupic no hyba ze (GILDIA) to zmieni

A i jeszcze pytania przy okazji

Czy to normalka ze KYON EMITER nie mozna kupic?

Jaki statek proponujecie jako nast kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gram na profilu z podstawki, czyli na normalu z fabułą (której nie skończyłem, ba..

A ja cały czas ostatnich gier (wróg publiczny, bankrut zabójca, Yoshiko) ciągle narzekam na brak tylu piratów co w grze z fabułą. Całą winę zwalałem na XTM-a, sądząc że przeniósł on ciężar działań piratów do ich nowych sektorów. Instalacja Gildii pirackiej trochę pomogła, ale tak nie do końca, bo piraci więcej siedzą w pobliżu baz pirackich niż latają po innych sektorach. Jak wspomnę te ich konwoje latające pomiędzy sektorami. Czyżby trzeba było uruchomić nową grę z fabułą? Taki E-Xtreme to byłby chyba OK. Oczywiście fabułę to zostawiłbym, drugi raz nie mam ochoty jej przechodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja cały czas ostatnich gier (wróg publiczny, bankrut zabójca, Yoshiko) ciągle narzekam na brak tylu piratów co w grze z fabułą.

W dodatkowych profilach masz dwa fake patche (cat/dat): Low Performance i High Performance. Ten pierwszy to mniej statków (cywilnych, wrogich, itp) zaś ten drugi tworzy więcej jednostek NPC. Jest jeszcze jeden sposób, na The X Universe widziałem dodatek "More NPC's" który dodaje naprawdę dużo jednostek w grze (zwłaszcza tych wrogich 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w XTM nie chciałem już bawić się w Extreme, drugi raz bym nie zdzierżył z tym powolnym rozkręcaniem biznesu niemal od zera 😀.

W mojej grze bardzo dużo jest tych konwojów, właściwie to obawiam się zawsze jak zaczynam jakąś operację, że oto z bramy wyskoczy taki konwój 😀 . Zwykle jest to Carrack + jakiś M6 + parę M3, albo jakiś wielki okręt Otas w barwach pirackich (nie pomnę nazwy, zostawia za sobą strasznie dłuuugi ślad z dwóch silników 😀 ) robiący ogólny zamęt w okolicy - bardzo częsty widok. I to w normalnych sektorach Argonów, Boronów czy Teladian.

Właśnie dlatego postawiłem na łupienie paranidiańskich transportów technicznych, transportów z minerałami i uzbrojeniem 😀 . Oprócz Paranidian wszędzie mam już licencję policyjną, więc skanować jednostki mogę dowolnie. To chyba najłatwiejszy kąsek. Wczoraj zrobiłem sejwa gdy dwa takie statki trójwymiarowych wyładowane towarem właśnie do mnie dolatywały. Zajmę się nimi dziś, będę parę milionów do przodu 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W dodatkowych profilach masz dwa fake patche (cat/dat): Low Performance i High Performance. Ten pierwszy to mniej statków (cywilnych, wrogich, itp) zaś ten drugi tworzy więcej jednostek NPC.

Gram z High Performance i nie chodzi mi o statki cywilne, bo tych lata sporo po sektorach, ale o samych piratów. O ile na początku gry jest ich trochę w tarych sektorach pirackich to po pewnym czasie ich liczba maleje (z moja pomocą) i więcej się nie pojawiają. Teraz np. spotkałem tam jednego Marudera i jednego Carraka, ale Reavera jeszcze nie widziałem, musiałbym polecieć do sektora Velvet Tears, bo jedynie tam widywałem Reavery. Może zacznę grę bez tego fake patcha?

Cytat

Jest jeszcze jeden sposób, na The X Universe widziałem dodatek "More NPC's" który dodaje naprawdę dużo jednostek w grze (zwłaszcza tych wrogich 😀 )

A tego to jeszcze nie spotkałem, poszukam, chyba że linkiem się podzielisz.

\\EDIT: dzięki, już mam, przetestuję, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Yac mam pytanie, myslisz ze ten plik hi-performance mozna wrzucic juz w trakcie gry i czy podziala mi na profilu jaki aktulnie rozgrywam ?

Apropos tego patcha More NPC to nie polecam chyba ze kogos rajcuja SZNURY ts-ow lecacych do kazdej bramy, nie wspomne o duzym spadku wydajnosci. Plik jest na forum thexuniverse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...