Skocz do zawartości

Nasz Sektor z New Home


henryk5pio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dzisiaj czytam FAQ Fabuł i widzę, że: "Po wykonaniu 2-6 skoków do Nieznanego sektora dostępnego przy użyciu tego napędu, po wykonaniu skoku, zostaniemy automatycznie przeniesieni do nowego Nieznanego sektora, lezącego na wschód od sektora Bluish Snout." a dalej: "Co do sektora, to jest to sektor, który już wcześniej odwiedziliśmy w fabule (tam spotkaliśmy statek #efaa. Sektor spory, bogaty w asteroidy, raczej słabe pod względem wielkości złóż, ale znajdziemy tam też dwie asteroidy z Nividium.".

I tu zonk ,bo kolega, który kilka razy już X3:TC przechodził, mówił mi, że ten sektor, który kupujemy to ten Nieznany Sektor między Montalaar a New Income. Z tekstu wynika inaczej, wiec włączyłem "X3 map v1,2 by Scorp (TC Edition)". Patrzę a tam nie ma tego sektora na wschód od Bluish Snout. Po za tym w Nieznanym na wschód od Zyarth's Dominion nie ma tej drugiej bramy. Sądziłem, zawsze, iż Mapa Scorpa pokazuje wszystko (mam na niej Aldrina, jak i te trzy Khackie sektory, wiec sądziłem ,że będzie i ten...). I teraz dwa pytanka, czy jest nowsza wersja Mapy Scorpa?? Czy też dopóty dopóki nie ukończę odpowiednich fabuł nie poznam "parametrów" przyszłego Naszego Sektora? Oraz... czy wybrana przez nas nazwa ma jakiś wpływ na sektor? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kolega to chyba nie wie w jaką grę gra.

1. Nieznany sektor pomiędzy sektorami Montalaar a New Income (zwany czasami Avarice*) kupowało się w X3 Reunion po osiągnięciu odpowiedniej rangi handlowej. Kupowało się poprzez oferty BBS dostępne na stacjach. W TC nie ma możliwości kupna tego sektora.

* - po zakupieniu sektora mogliśmy nadać mu własna nazwę wybierając ją z kilku dostępnych nazw. Pierwszą na liście była nazwa Avarice i najczęściej ją wybierano, dlatego dla ułatwienia sektor ten nazywamy potocznie sektorem Avarice.

2. Sektor nieznany, który możemy kupić w fabule TC Nowy Dom (jego lokalizacja jest podana w FAQ Fabuł i cytowałeś ją), pojawia się na mapie Scorpa dopiero w trakcie tej fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku, mapę Scorpa wrzucałem z instalki, więc sądziłem ,że wszystkie sektory od razu są widoczne. No ale skoro jest inaczej to ok 😛 A nazwa coś zmienia?? Gdyż każdy sektor nazwany należy do jakiejś rasy... jak to wygląda w przypadku naszego sektora?? Po za tym ten kolega pokazywał mi z forum egosoftu (ale nie mogę znaleźć samemu tam tego tematu), że zależnie od nazwy zmienia się wygląd sektora... Ile w tym prawdy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupujemy sektor (w TC) mamy również do wyboru kilka nazw, każda nazwa odpowiada rasie. Wybranie odpowiedniej nazwy to inny wygląd sektora, jego nasłonecznienie i inne asteroidy.

Sektor (i brama do niego) tworzony jest dopiero po wybraniu nazwy (czyli określeniu jego wyglądu), dlatego nie ma go wcześniej na mapie Scorpa.

Wcześniej, gdy w fabule skaczemy do tego sektora, jest tworzony na chwilę wzorcowy sektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dwa małe pytania, z ciekawości...

Rozumiem, że jak CEO'S Wellspring jest dla Argonów, Spires of Elusion dla Boronów, a Cathedral of Xaar dla Paranidian, to nie kojarzę, jak reszta sektorów pod jaką rasę jest przypisana... Wie ktoś może?? I czy w ogóle moje założenie jest poprawne??

Oraz drugie pytanie, jaki sektor najczęściej wybieracie i dla czego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guiding Star - Argoński

Spires of Elusion - Boroński

Cathedral of Xaar - Paranidiański

Twisted Skies - Splicki

CEO's Wellspring - Teladiański

Nasłonecznienie różne - ilość asteroid różna, rodzaj i zasoby asteroid różne.

Najlepiej zapisać grę przed wyborem nazwy sektora, wybrać pierwszą nazwę sprawdzić, wczytać save, wybrać druga nazwę, sprawdzić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.07.2015 o 22:19, HYZIO napisał:

To jaki sektor z ras wspólnoty przypominał by swoimi parametrami najbardziej Terrański .

Żaden.

Czy przez miesiąc nie przyszło ci do głowy, aby zapisać grę przed dokonaniem wyboru, wybrać jedną opcję z możliwych, sprawdzić sektor, wczytać grę z zapisanego sav i wybrać inną opcję, znów sprawdzić sektor. I tak powtórzyć zabawę dla wszystkich możliwych opcji.

Ja tak zrobiłem, z czystej ciekawości.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2015 o 11:28, HYZIO napisał:

Nie bo nie miałem miejsca aby zrobić zapis gry .Dopiero przypadkiem po usunięciu plików upadeta z "Google Chrome" zwolniło się trochę miejsca .

Ty tak na poważnie?

Bo plik sav to nie jest jakiś mega wielki plik.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie jest wielki ale raczej 2MB wolnego to nie jest przestrzeń do zapisu w tej chwil zrobiło się około 700MB wolnego ale wtedy to było 2MB lub mniej .

Edit. Zrobiłem ten trik z wczytaniem każdej możliwej opcji i nadal nie wiem co wybrać . Różnice to głownie "tapeta" i rozkład asteroid w dwóch była różnica też tak że był tam dwie zamiast jednej asteroidy z nividium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...