Skocz do zawartości

- - - - -

Nasz Sektor z New Home

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 henryk5pio

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaMłoszowa
  • Rasa: Split
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 03 lipiec 2011 - 14:42

Tak sobie dzisiaj czytam FAQ Fabuł i widzę, że: "Po wykonaniu 2-6 skoków do Nieznanego sektora dostępnego przy użyciu tego napędu, po wykonaniu skoku, zostaniemy automatycznie przeniesieni do nowego Nieznanego sektora, lezącego na wschód od sektora Bluish Snout." a dalej: "Co do sektora, to jest to sektor, który już wcześniej odwiedziliśmy w fabule (tam spotkaliśmy statek #efaa. Sektor spory, bogaty w asteroidy, raczej słabe pod względem wielkości złóż, ale znajdziemy tam też dwie asteroidy z Nividium.".

I tu zonk ,bo kolega, który kilka razy już X3:TC przechodził, mówił mi, że ten sektor, który kupujemy to ten Nieznany Sektor między Montalaar a New Income. Z tekstu wynika inaczej, wiec włączyłem "X3 map v1,2 by Scorp (TC Edition)". Patrzę a tam nie ma tego sektora na wschód od Bluish Snout. Po za tym w Nieznanym na wschód od Zyarth's Dominion nie ma tej drugiej bramy. Sądziłem, zawsze, iż Mapa Scorpa pokazuje wszystko (mam na niej Aldrina, jak i te trzy Khackie sektory, wiec sądziłem ,że będzie i ten...). I teraz dwa pytanka, czy jest nowsza wersja Mapy Scorpa?? Czy też dopóty dopóki nie ukończę odpowiednich fabuł nie poznam "parametrów" przyszłego Naszego Sektora? Oraz... czy wybrana przez nas nazwa ma jakiś wpływ na sektor? Pozdrawiam.

#2 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 03 lipiec 2011 - 15:04

Twój kolega to chyba nie wie w jaką grę gra.

1. Nieznany sektor pomiędzy sektorami Montalaar a New Income (zwany czasami Avarice*) kupowało się w X3 Reunion po osiągnięciu odpowiedniej rangi handlowej. Kupowało się poprzez oferty BBS dostępne na stacjach. W TC nie ma możliwości kupna tego sektora.
* - po zakupieniu sektora mogliśmy nadać mu własna nazwę wybierając ją z kilku dostępnych nazw. Pierwszą na liście była nazwa Avarice i najczęściej ją wybierano, dlatego dla ułatwienia sektor ten nazywamy potocznie sektorem Avarice.

2. Sektor nieznany, który możemy kupić w fabule TC Nowy Dom (jego lokalizacja jest podana w FAQ Fabuł i cytowałeś ją), pojawia się na mapie Scorpa dopiero w trakcie tej fabuły.

#3 henryk5pio

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaMłoszowa

Napisano 03 lipiec 2011 - 20:38

Yacku, mapę Scorpa wrzucałem z instalki, więc sądziłem ,że wszystkie sektory od razu są widoczne. No ale skoro jest inaczej to ok :P A nazwa coś zmienia?? Gdyż każdy sektor nazwany należy do jakiejś rasy... jak to wygląda w przypadku naszego sektora?? Po za tym ten kolega pokazywał mi z forum egosoftu (ale nie mogę znaleźć samemu tam tego tematu), że zależnie od nazwy zmienia się wygląd sektora... Ile w tym prawdy??

#4 Volvez

Kucyk myśliwski

• Gwardia
  • 406 postów
  • LokalizacjaHic sunt leones
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X: Rebirth

Napisano 03 lipiec 2011 - 20:51

Nazwa jest nieistotna.

#5 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 04 lipiec 2011 - 03:18

Kiedy kupujemy sektor (w TC) mamy również do wyboru kilka nazw, każda nazwa odpowiada rasie. Wybranie odpowiedniej nazwy to inny wygląd sektora, jego nasłonecznienie i inne asteroidy.
Sektor (i brama do niego) tworzony jest dopiero po wybraniu nazwy (czyli określeniu jego wyglądu), dlatego nie ma go wcześniej na mapie Scorpa.
Wcześniej, gdy w fabule skaczemy do tego sektora, jest tworzony na chwilę wzorcowy sektor.

#6 henryk5pio

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaMłoszowa

Napisano 04 lipiec 2011 - 09:58

Aha, Dziękuję Yacku:) Aha, w końcu znalazłem ten topic na forum egosoftu. Wrzucam link tutaj, może się komuś przyda:)

http://forum.egosoft...ic.php?t=287107

#7 henryk5pio

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaMłoszowa

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:09

Dwa małe pytania, z ciekawości...
Rozumiem, że jak CEO'S Wellspring jest dla Argonów, Spires of Elusion dla Boronów, a Cathedral of Xaar dla Paranidian, to nie kojarzę, jak reszta sektorów pod jaką rasę jest przypisana... Wie ktoś może?? I czy w ogóle moje założenie jest poprawne??
Oraz drugie pytanie, jaki sektor najczęściej wybieracie i dla czego??

#8 bufi

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSwinemünde

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:14

NIe ma znaczenia jakiej rasy jest sektor. Gdy go dostaniesz, będziesz jego właścicielem.

Ja se wziąłem Cathedral of Xaar bo ma 300% nasłonecznienia i w ..uj asteroid.

P.

#9 henryk5pio

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaMłoszowa

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:23

Każdy ma 300% nasłonecznienia, wiem, że zawsze jest mój, ale pytam, bo jestem ciekaw jak Przewidzieli to Twórcy no:)

#10 bufi

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSwinemünde

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:26

To chyba zmienili w którymś patchu, bo jak sprawdzałem kiedyś, to niektóre mialy po 200-250%.

Z asteroidami wszystkie sa podobne. Z reszta przy niewyczerpalnych źródłach przy mobile minningu, to ma niewielkie znaczenie.

Który sektor nie wybierzesz, będzie podobnie.

P.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych