Skocz do zawartości

Multi Galaxy Mod- zapytanie


Szynszyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 26.03.2012 o 22:55, arw1 napisał:

zmieniłem wszystkie pliki polskie w folderze t na XXXX-XX44, język gry zmieniony na 44 i wszystko jasna $#%^. Próbowałem tak też z niemieckim..... ni kija.

Zmiany robiłeś tylko w nazwach plików? Jeśli tak to dopiero połowa roboty. Zobacz do FAQ co jeszcze trzeba zmienić w plikach.

Po reinstalce zacznij od zmiany języka gry (czystej), potem dopiero (jak będzie OK) dodaj mod i zobacz. Mod zapewne posiada w swoich plikach cat/dat pliki tekstowe (własne), nie koniecznie mogą być one w wersji EN, więc jeśli pojawią się readtexty trzeba będzie wypakować te pliki tekstowe z cat/dat i zmienić na EN.

Samą, czystą grę zmienisz na inny język bardzo łatwo i szybko dzięki temu programowi: http://xudb.pl/index.php?/topic/2226-x-language-changer-x2-x3r-x3tc-i-x3ap/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[wstaw 60 różnych przekleństw/synonimów określających zwrot "w końcu!"]

Panowie, żaden J" qen. mat błąd językowy! bład instalatora .spk/.xsp Cycrowa- tworzy u siebie folder z plikiem .dat który należy usunąc. Potem wszystko gra a my możemy nacieszyc się łącznie 1071 statkami [nie zmodowana wersja 341], ok 100 nowych broni, pocisków i towarów oraz about 500 nowymi/zretexturowanymi stacjami!

A błędy typu readtext- Cycrow Plugin Manager- on list to disable directory.

+ ang version of game- [nie poprawiałem plików cat/dat]

jak coś ktoś chce wiedzieć n.t. moda to prosz sygnał.

P.S. Od kiedy PM daje ready na wersji ang? lub de?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś wyskoczył, jak Filip z konopii.... ręce opadają razem z gaciami.

Plik jobs.txt to właśnie ten Twój NoCiv.... tam są opisane "zajęcia" dla różnych statków. NoCiv nie zawiera tam harmonogramów dla cywilnych statków. I tyle. Usunięto z niego wszystkie cywilne statki.

To samo dotyczy jobwings.txt...

Aż musiałem do plików zajrzeć, bo zgłupiałem po Twoich postach. Przestań bzdury pleć ludziom, jak gry nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak.

Mod NoCiv bazuje na pliku Jobs z Vanilli (czyli z czystej gry).

Każdy duży mod (DDTC, XTC, TOTT, XRM) i zapewne GM posiada własny plik Jobs.

Co to oznacza? To, że oprócz nowych statków dodawanych do gra (stocznie) dodawane są te statki używane przez NPC, dodawane są inwazje wrogów, statki handlowe wożące nowe towary i poruszające się po nowych sektorach.

Jeśli gramy z jakimś dużym modem, należy sprawdzić czy posiada on własny plik Jobs, jeśli tak, to czy jest mod usuwający statki cywilne dla tego moda ( ja robiłem mody NoCiv dla wszystkich modów z którymi grałem). Jeśli nie ma, to możemy sami sobie taki zrobić, nie jest to trudne.

Ale używanie moda (modyfikacji pliku Jobs) przygotowanego dla Vanilli w modzie, to pozbawianie się 50% nowych rozwiązań moda.

Dlaczego?

Bo nowy mod (jeśli) wprowadza zmiany w pliku Jobs, to zapewne:

1. Generuje nowych handlowców, którzy wożą nowe towary, w nowych sektorach (jeśli mod dodaje takowe).

2. Generuje statki dodawane przez ten mod we flotach ras.

3. Generuje inwazje, najady piratów i innych wrogich ras, zarówno w starych sektorach, jak i tych dodanych przez mod.

Przypuszczam, że twórcy moda GM, podobnie jak innych dużych modów, przygotowali własny plik Jobs. Jeśli więc używasz NoCiv z Vanilli, no to wybacz, ale popełniasz błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...