Skocz do zawartości

Troszkę nowy komp


Volvez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadzenie: Z powodu problemów z moim kompem podczas gier multi, a także innych postanowiłem co nieco ulepszyć.

Jeśli uznacie, że to ustawienie wystarczy aby płynnie grać w takie gry jak Battlefield to powiedzcie proszę co może powodować problem z pokazem slajdów.

Dane mojego obecnego kompa i więcej:

Płyta główna:GA-8I945P-G-RH

Procesor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80 GHz

Grafika: Nvidia GTS 250 (Palit)

Karta Dźwiękowa: Sound Blaster X-Fi

RAM: 3.25 GB

Stacja dysków: LG HL-DT-ST GSA-H62N

Monitor: Samsung SyncMaster 920n

Dodam też, że mam moze z 2 GB wolnego miejsca na dysku (śmietnik się zrobił). Nie mam już gier które mógłbym usunąć aby zrobić miejsce. Zostały mi tylko 4 gry 😛

Moje fundusze wynoszą 1500 zł.

Moje "wymagania": Chcę aby komputer działał płynnie nawet w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2011 o 14:05, Volvez napisał:

...

Pytanie jaki to battlefield? 😛

to raz, a dwa jaki masz zasilacz?

trzy o to moja propozycja:

Jeśli jegomość zechciałby coś na intelu to trzeba dołożyć po ok 100-200zł procka i płyty.

Jeśli kupisz elementy w innym sklepie pewnie będą sporo taniej. To akórat złożone w najdroższym sklepie czyli komputroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Czarny ze srebrnym połyskującym okratowaniem. Posiada wentylator oraz stylową siatkową osłonę na kabelki zasilające. Posiada też naklejkę z nadrukiem "580W" 😛

To zestawienie by mi odpowiadało. Tylko czy potrzebne mi nowe kostki RAM'u?

może uda mi się dzięki temu zaoszczędzić na nowy monitor bo wyszło 500zł luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2011 o 18:13, Volvez napisał:

"BLACK power MODEL: LPG19" Musiałem się schylić 😛

nie znam tej firmy, ale nie muszę.

W dniu 21.06.2011 o 18:13, Volvez napisał:

Co myślisz/cie o tym monitorze?

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/814321

cóż monitor jak monitor HDMI ma HD ma 23 cale przekątna, kontrast też całkiem całkiem (w porównaniu do mojego LCD to gigantyczny ;] ) Ale nie znam tej firmy, więc nic więcej Ci niestety w tej gestii nie doradzę. Jedyne co mogę dodać to to że ja ze swojej strony polecałbym coś ze stajni LG albo Samsunga. Np. monitor podobny do tego http://www.proline.pl/?p=LG+24+W2443T-PF widziałem na żywo w akcji... z mojego Samsung-owego 223BW po prostu łał.

W dniu 21.06.2011 o 18:13, Volvez napisał:

PS. Mi żaden Battlefield nie chodził płynnie 😀

też dobrze. ;]

W każdym razie ten zestaw co Ci tam poleciłem wyżej jest nadal aktualny. A przy okazji będziesz zmuszony do formatu komputera i zrobieniu na nim porządku.

PS ten monitor widziałem na żywo http://www.proline.pl/?p=LG+22+W2343T-PF nawet podobny cenowo co ten Gateway.

http://www.komputronik.pl/product/71046/Sprzet_komputerowy/Peryferia_i_eksploatacja/23_LG_Flatron_W2343T_PF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2011 o 19:56, ManganMan napisał:

Pentium D to jakieś nieporozumienie; Zapomnij, że płynnie ci będą działały BF-y z tym prockiem (Kup Intel Dual-Core minimum, płytę główną raczej też wymień...)

Pierwsza sprawa że jakbyś się przyjrzał to na jego płycie głównej nie wejdzie żaden dual core, więc płytę główną musi wymienić a nie tylko raczej wymienić.

Odsyłam do linka z Jego płytą główną http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-8i945p-g-rh/

Druga sprawa z takim budżetem nie proponuj ludziom technologi ... tandetnych i zamiany z jednego złomka na drugiego przemalowanego.

Trzecia sprawa, konkrety... a nie jakiś, jakiego, chyba, raczej itd...

Co do monitora ja polecam ze swojej strony LG linki wyżej dałem. Cenowo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2011 o 18:13, Volvez napisał:

"BLACK power MODEL: LPG19" Musiałem się schylić 😛

ponieważ z powyższym zestawem nie przekroczyliśmy budżetu radziłbym zapoznać się z wątkiem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html i ewentualną wymianę zasilacza na coś z bardziej znanych firm. Powód? prozaiczny bezpieczeństwo komputera, a zresztą poczytaj wątek link powyżej.

Tyle ode mnie na dziś jak coś to jutro odpisze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2011 o 20:07, Konrad162 napisał:

Pierwsza sprawa że jakbyś się przyjrzał to na jego płycie głównej nie wejdzie żaden dual core, więc płytę główną musi wymienić a nie tylko raczej wymienić.

Odsyłam do linka z Jego płytą główną http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-8i945p-g-rh/

Druga sprawa z takim budżetem nie proponuj ludziom technologi ... tandetnych i zamiany z jednego złomka na drugiego przemalowanego.

Trzecia sprawa, konkrety... a nie jakiś, jakiego, chyba, raczej itd...

Co do monitora ja polecam ze swojej strony LG linki wyżej dałem. Cenowo podobne.

Co do konkretu: MSI 870-c45 + AMD X4 640 + Ram 4GB za 680 zł - sam jadę na tym zestawie i mówię: warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2011 o 20:38, ManganMan napisał:

Co do konkretu: MSI 870-c45 + AMD X4 640 + Ram 4GB za 680 zł - sam jadę na tym zestawie i mówię: warto!

dość drogo jak na tak przestarzały procesor oraz RAM bez obsługi Dual Channel i radiatorów. Zainwestowanie w ten procesor jest trochę jak zainwestowanie w C2D.

W dniu 21.06.2011 o 22:47, LeWaR napisał:

Ja osobiście przymierzam się do tego monitorka: IIyama 24"

Taniej nie znajdziesz. GW na bad pixele 30 dni

ode mnie takie pytanie jaka jest według nich różnica między kontrastem i kontrastem realistycznym? bo podają dwa zupełnie różne.

PS do monitora W2343T-PF który proponuje tutaj test jakby ktoś chciał zobaczyć

http://forum.pclab.pl/topic/475873-LG-Flatron-W2343TPF/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2011 o 21:30, Volvez napisał:

Jest fajny tylko niestety odświeżanie ma max na 75Hz.

Odświeżanie grało rolę w monitorach lampowych jako migotanie. Im wyższe odświeżanie, tym lepszy, niemrugający obraz.

W LCD nie ma to takiego znaczenia. 60Hz wystarczy, nie musisz się obawiać. Natomiast jeśli chodzi o monitory / TV 3D to tu musi być odświeżanie 120Hz (2x60 😛 ze względu na generowanie obrazów 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2011 o 21:30, Volvez napisał:

Ciekawostka. Mój tata dzisiaj przyniósł do domu monitor LG flatron2243S. Prawie taki jak ten z Twojego linku Konradzie, a nawet nie rozmawiałem o tym z tatą.

Jest fajny tylko niestety odświeżanie ma max na 75Hz.

ten co poleciłem w linku kupiłem siostrzenicy na 18, chwali sobie ten monitor przez jakiś miesiąc stał też na moim biurku i nie miałem zastrzeżeń większych. No ale wiadomo u każdego oczy są inne i trochę inaczej reagują, więc może to wynikać z tego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doszedłem do wniosku, że wraz z unowocześnianiem sprzętu powinienem zainwestować w System operacyjny, a ściślej rzecz ujmując w Windows 7.

Nie znam się jednak na tym, a jak oglądam oferty to jest tam tego od groma.

Myślałem o Home Premium 7 64bit SP1 OEM Ale nie jestem pewien (Jest strasznie drogie).

Czy ktoś mógłby mi doradzić czy ten pakiet będzie odpowiedni do grania i czy nie będzie mi wykrzaczał starszych gierek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie Home premium jest napisane że nadaje się świetnie do multimediów i gier. Professional chyba jest do czegoś innego.

Ale jeśli nie stracę w jakiś nieznany mi dotąd sposób na grach to spoko.

A i jeszcze jedno. Brać wersję OEM czy Upgrade.

Edytowane przez Volvez Urlopowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...