Skocz do zawartości

Problemy z chatem


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CO się dzieje z czatem? Za każdym razem kiedy próbują wysłać wiadomość to muszę to robić kilka razu żeby w końcu poszło, a teraz to już wogóle nie mogę nic wysłać.

EDIT: Kiedy wejdę w zakładkę Shoutbox wszystko jest ok. Problem dotyczy tylko shauta na stronie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2011 o 21:27, Yacek napisał:

Ja używam od dawna FF i jestem zadowolony, a IE to ostatnia przeglądarka na jaką dałbym się namówić.

Tak samo, jak ja IE 8.0. Starsze wersje faktycznie często szwankowały, ale z 8.0 nie miałem żadnych problemów. FF używałem przez kilka miesięcy i nie ma tam niezbędnych dla mnie rzeczy, które są w IE 8.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2011 o 19:12, Cerber napisał:

IE 8.0 O jakim czacie mówisz?

Sorry ale to nie moja wina że w erze JavaScriptu IE8 ciągle nie oferuje pełnej obsługi mającego 18 lat (ECMAscript, 1993) standardu. 😛

Zresztą zmierz to sam. Wejdź tutaj: http://acid3.acidtests.org/ i powiedz ile punktów zdobyła twoja przeglądarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na FF )rany już zapomniałem jakie to szkaradne 😀 ). Problem dalej występuje. W obu przeglądarkach musiałem po kilka/kilkanaście razy wpisywać i wysyłać to samo, aby wysłało, tak więc to nie wina IE 😛 . Poszperam w ustawieniach, może tam coś znajdę... Spróbuje też na innych kompach, może to u mnie coś nie gra, bo problemu na samym początku nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2011 o 21:49, Cerber napisał:

Sprawdziłem na FF )rany już zapomniałem jakie to szkaradne 😛 ). Problem dalej występuje.

Wygląd nie ma nic do rzeczy, kwestia gustu. Zresztą do FF jest kilka tysięcy dodatków, w tym skórki, które pozwalają zmienić interfejs na taki jak w IE.

Chodzi o bezpieczeństwo, a pod tym względem FF bije IE na głowę.

Ale jeśli ktoś jest otwarty na świat i chce udostępniać swój komputer wszystkim, to będzie używał IE 😀

Problemu pewnie nie rozwiąże zmiana IE na FF bo już jest za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2011 o 17:14, Yacek napisał:

Wygląd nie ma nic do rzeczy, kwestia gustu. Zresztą do FF jest kilka tysięcy dodatków, w tym skórki, które pozwalają zmienić interfejs na taki jak w IE.

Chodzi o bezpieczeństwo, a pod tym względem FF bije IE na głowę.

Ale jeśli ktoś jest otwarty na świat i chce udostępniać swój komputer wszystkim, to będzie używał IE 😛

Używam IE i Avasta od ponad 2 lat i jak na razie nie mam żadnych problemów - od wirusów poczynając (jeszcze nie miałem żadnego, a co jakiś czas skanuje czym innym niż avast), a na włamaniach kończąc.

W dniu 10.06.2011 o 17:14, Yacek napisał:

Problemu pewnie nie rozwiąże zmiana IE na FF bo już jest za późno.

Czyli niby co? Zły IE przeprogramował mi komputer? 😀

Jeśli chodzi o dodatki to faktycznie FF bije na głowę IE, ale są one dla mnie całkowicie zbędne.

Pod FF też nie wszystko działa np. kiedy robiliśmy stronę szkoły to FF był JEDYNĄ przeglądarką pod, którą ta strona nie działała, nawet IE 6.0 nie miał problemu z jej obsługą. Tak więc nie rozumiem tych fanboyskich oskarżeń, że jeśli coś jest nie tak to na pewno wina IE. Z internetu (poprzez przeglądarkę) korzystam i tak maks kilka/ kilkanaście minut dziennie, a jeśli dłużej to i tak jestem na jednej stronie, więc dłuższy czas ładowania stron mi nie przeszkadza. Różnica i tak jest dla mnie ledwo zauważalna.

Sprawdziłem na innym kompie (test 3 i test 4). Zarówno na IE 8.0, jak i na FF nie ma żadnych problemów. Jedyna różnica między kompami (nie licząc konfiguracji) to wersja avasta (no i tutejsze dyski są sprawne, a mój jest w stanie agonalnym (też wina IE?), ale wątpie żeby miało to znaczenie), więc może on coś blokuje.

PS. Wracając do waszego narzekania na to, jaki IE jest niebezpieczny:

http://webhosting.pl/Internet.Explorer.8.bezkonkurencyjny.w.testach.NSS.Labs

A z tego testu widać, że IE faktycznie jest wolniejszy, ale wcale nie jest taki niebezpieczny, jak sądzicie:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Internet_Explorer_8_cz.2._Bezpieczenstwo_i_testy_porownawcze_Firefox%2C_Chrome%2C_Opera%2C_Safari-1752/strona/4867.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirusy to nie wszystko co możesz ściągnąć niechcący z sieci. A używanie jednego antywira też o niczym nie świadczy i nie daje gwarancji że system jest czysty i bezpieczny.

Dodatki mogą być zbędne, ale też wielce przydatne np. noScript, słownik PL, translator i inne.

Jaka szkoła taka strona, więc nie dziwota że nie działała pod FF 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi mi się zatem że IE klęka przy ilości AJAX'a z którego korzysta nasze forum, dlatego czasem trzeba pomęczyć chat.

W dniu 11.06.2011 o 11:50, Cerber napisał:

Pod FF też nie wszystko działa np. kiedy robiliśmy stronę szkoły to FF był JEDYNĄ przeglądarką pod, którą ta strona nie działała, nawet IE 6.0 nie miał problemu z jej obsługą.

Kiedy to było? 5 lat temu faktycznie FF miał problemy z najnowszymi standardami, ale od tego czasu sporo się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2011 o 13:20, Riess napisał:

Widzi mi się zatem że IE klęka przy ilości AJAX'a z którego korzysta nasze forum, dlatego czasem trzeba pomęczyć chat.

W takim rozie problem powinien występować na drugim komputerze (patrz testy). Poza tym napisałem, że na FF u mnie też jest ten problem. Na drugim kompie nie ma tego problemu ani na FF, ani na IE.

W dniu 11.06.2011 o 13:20, Riess napisał:

Kiedy to było? 5 lat temu faktycznie FF miał problemy z najnowszymi standardami, ale od tego czasu sporo się zmieniło.

W tym roku.

W dniu 11.06.2011 o 13:00, Yacek napisał:

Jaka szkoła taka strona, więc nie dziwota że nie działała pod FF 😛

Ten żart (o ile to był żart) był obraźliwy i nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2011 o 13:42, Cerber napisał:

W takim rozie problem powinien występować na drugim komputerze (patrz testy). Poza tym napisałem, że na FF u mnie też jest ten problem. Na drugim kompie nie ma tego problemu ani na FF, ani na IE.

Faktycznie, nie wiem zatem co to może być. Który styl używasz i jak z wykorzystaniem sieci? Wszelkie ajaxowe cuda siadają mi jak ciągnę pełnym pasmem z sieci.

W dniu 11.06.2011 o 13:42, Cerber napisał:

W tym roku.

Więc albo znalazłeś błędy w implementacji standardu (nie wierzę) albo zrobiłeś stronę niezgodną ze standardami (to już tak). Generalnie to wiem że część przeglądarek obsługuje sztuczki z IE bo w sieci ciągle można się naciąć na strony pisane w taki sposób (vide Opera), ale nowe FF'y i Chromy się z tego wycofują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2011 o 21:55, LeWaR napisał:

Dyskusja trwa już parę dni. Przeinstalowałbyś Winde już dawno i problemu by nie było.

Nie ma to sensu, bo winde reinstalowałem kilka tygodni temu (w ciągu 3 dni system padł 3 razy 😛 ), szag trafił partycję systemową. Z 50 Gb udało ocalić się 2,5. Reszta gdzieś tam wisi i jest uszkodzona. Pod koniec czerwca będę go reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...