Skocz do zawartości

* * * * * 1 głosy

Spolszczenie X-Rebirth

106 odpowiedzi w tym temacie

#21 piotr111

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 164 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 25 październik 2013 - 19:14

http://muve.pl/pc/sy...ebirth-pc/54877 cenega puściła po ang. czyli nie będzie wersji pl także jeśli szanowny Yacek i inni szanowni forumowicze nie spolszczą to nie będzie po polsku. Cenega jest wydawcą Deep Silver na polski rynek

#22 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 26 październik 2013 - 12:50

Wyświetl postUżytkownik piotr111 dnia 25 październik 2013 - 19:14 napisał

cenega puściła po ang. czyli nie będzie wersji pl

W sumie to dobrze, że w wersji angielskiej tylko.
Po pierwsze, cena dzięki temu niższa, wiadomo koszty tłumaczenia nie są wliczane. Choć jest i tak spora, to niższa niż Steamie.
Po drugie, po tym co Cenega zrobiła z tłumaczeniem TC, to lepiej aby nie przykładała ręki do tłumaczenia X:R.

PS. Co do wydania DVD, to z tego co czytałem na forum Egosoftu, będzie ono wymagało Steam do uruchomienia gry. Plik NoSteam.exe dla X:R ma się pojawić kilka miesięcy po wydaniu X:R.

#23 Balbinka

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 28 październik 2013 - 16:38

Witam .

Ile to bedzie kosztowalo ??? to wzasadzie nie ma znaczenia ja chce grac a nie sluchac o cenie .( kurka specjalnie nowego kompa robie zmaistrowalam by gra szla plynnie bez problemow )a wy mi tu o cenasch i piratach gadacie , o spolszczeniu mi gadac bo po angielsku nie kumam a na ruski przelozyc niechca. wiec usilnie ponawiam prosbe o szybkie spolszczenie :P.

z pozdrowieniami Balbinka :)

#24 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 październik 2013 - 17:12

Wyświetl postUżytkownik Balbinka dnia 28 październik 2013 - 16:38 napisał

a wy mi tu o cenasch i piratach gadacie

O jakich piratach? Wskaż palcem w którym miejscu było o piratach.
Zobacz do linku, to normalny sklep, sprzedający legalne wydanie Cenegi.
Zanim się zacznie grać, nie mówiąc o tłumaczeniu, należy najpierw grę kupić, a im taniej, tym lepiej.

#25 Balbinka

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 29 październik 2013 - 12:14

witam i odrazu przepraszam .

zmylilo mnie to: (Plik NoSteam.exe dla X:R ma się pojawić kilka miesięcy po wydaniu X:R )

a bez steama to chyba pirat bo internet to chyba wszyscy maja .
ale coz wszech wiedzaca to ja nie jestem i moze sie myle , wiec z usilnie prosze o wybaczenie mojej gafy.

a tak wzgledem tematu to bedzie to spolszczenie ????? .Bo moge po rusku kupic ale to nie to wole w ludzkim jezyku grac.

#26 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 29 październik 2013 - 12:43

@Yacek Hmmm od kiedy to spolszczenie ma wpływ na cene sprzedaży? Dead space też nie zostało spolszczone, a cena niczym się nie różniła od innych gier na polskim rynku (gdzie i tak są tanie, jak barszcz w porównaniu z zachodem - szczególnie, jak poczeka się kilka miesięcy). @Balbinka plik nosteam.exe (obecnie tylko dla AP) jest po to, żeby nie trzeba było łączyć się z tym syfem za każdym razem, gdy odpalasz grę. Nawet jeśli ktoś ma internet, to po co się z nim przymusowo łączyć skoro gra nie ma nawet multi? Nie wspominając o tym, że zdaży się jakaś awaria na lini i internetu nima, albo jesteś z laptopem na jakimś zadupiu bez wi-fi (np. PKP :) ).

#27 piotr111

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 164 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 29 październik 2013 - 13:05

http://www.cenega.pl...rmy-cenega/7700 gra będzie po ang a cenega nie spolszczy na 100 procent. Egosoft chce osiągnąć nowe rynki i zarobić a nie daje wersji pl. troszkę to bez sensu.

#28 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 październik 2013 - 17:06

Wyświetl postUżytkownik Cerber dnia 29 październik 2013 - 12:43 napisał

@Yacek Hmmm od kiedy to spolszczenie ma wpływ na cene sprzedaży?

Ty naprawdę myślisz, że tłumaczenia gier robione są zawsze charytatywnie i za friko? Jeśli nawet głosu w grze nie podkłada w polskim tłumaczeniu jakiś znany aktor, któremu trzeba odpalić gażę (i to nie małą), to sam tłumacz lub zespół tłumaczy pobiera pensję lub zapłatę za dzieło (tłumaczenie). A to są koszty, które wydawca musi ponieść i chce aby one mu się zwróciły. Cóż więc robi? Rozkłada je na ilość wydanych egzemplarzy gry i dodaje je do ceny. Jeśli teraz X:R w wersji EN ma kosztować 129 PLN, to wersja PL mogłaby np. kosztować 159 PLN.
Na tym świecie, niestety nie ma nic za darmo.

#29 dominik55

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 29 październik 2013 - 18:21

Wyświetl postUżytkownik Yacek dnia 29 październik 2013 - 17:06 napisał

Ty naprawdę myślisz, że tłumaczenia gier robione są zawsze charytatywnie i za friko? Jeśli nawet głosu w grze nie podkłada w polskim tłumaczeniu jakiś znany aktor, któremu trzeba odpalić gażę (i to nie małą), to sam tłumacz lub zespół tłumaczy pobiera pensję lub zapłatę za dzieło (tłumaczenie). A to są koszty, które wydawca musi ponieść i chce aby one mu się zwróciły. Cóż więc robi? Rozkłada je na ilość wydanych egzemplarzy gry i dodaje je do ceny. Jeśli teraz X:R w wersji EN ma kosztować 129 PLN, to wersja PL mogłaby np. kosztować 159 PLN.
Na tym świecie, niestety nie ma nic za darmo.

Tylko angielską wersję za 129 kupi 100 graczy a polską za 159 to kupiło by i 300 graczy.

#30 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 październik 2013 - 18:35

Wyświetl postUżytkownik dominik55 dnia 29 październik 2013 - 18:21 napisał

Tylko angielską wersję za 129 kupi 100 graczy a polską za 159 to kupiło by i 300 graczy.

Jesteś tego pewien? Wielu graczy mimo dostępnych wersji PL gier TC i AP gra w wersję angielską. Bo tak im wygodniej, bo im tłumaczenie nie odpowiada itp.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych