Skocz do zawartości

- - - - -

Mod Time Of The Truth 1.1

90 odpowiedzi w tym temacie

#21 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 16 maj 2011 - 03:07

Wyświetl postUżytkownik Spikex dnia 15 maj 2011 - 21:19 napisał

Nie wiem czy to wina tych kolorowych nazw sektorów, czy może coś innego ale nie da się na mapie galaktyki wybierać sektorów poprzez wciśnięcie odpowiedniej litery. Działa to tylko na tych "białych" sektorach. Trochę to irytujące, gdy trzeba przesunąć mapę z jednego końca na drugi. Nie wie ktoś czy da się to naprawić?

Wyświetl postUżytkownik Cyberstorm dnia 15 maj 2011 - 21:53 napisał

Mam ten sam błąd z mapą (bo chyba jest to błąd, a nie celowe założenie). Poza tym grając z betą v1.1 fabryki "coś tam" produkowały, a w ten chwili jak zwykle pusto (to znaczy pamiętam tą "pustość" z czystej gry). Również dziwnie wygląda sprawa zakupów u Teladian (profil Wróg Publiczny), choć mam tylko +3 reputacji to mogę kupić u nich rzeczy które u innych wymagają o wiele większej (np. Osłona 10GJ u Argonów wymaga +7, czy nawet zakup SCS wymaga +5), a u Teladian mogę kupić praktycznie każdy sprzęt (poza statkami), chociaż jak wspomniałem mam z nimi reputację +3.

A czy ktoś przeczytał dokładnie pierwszy post?

Wyświetl postUżytkownik Yacek dnia 14 maj 2011 - 17:52 napisał

Kolorowe nazwy sektorów:

fajne, jest tylko problem wyszukiwaniem sektorów na mapie galaktyki po pierwszej literze nazwy.

A teladianie to czym się zajmują? Handlem. Więc co się dziwić, że sprzedają wszystko :P

A co to znaczy "fabryki "coś tam" produkowały, a w ten chwili jak zwykle pusto"?
Masz całkowite pustki? Masz surowce w fabrykach, a nie masz wyrobów końcowych? W jakich fabrykach?
Coś bardziej szczegółowego by się przydało.
Bo na pewno został wydłużony czas cyklu produkcyjnego, im fabryka produkuje "cięższy" sprzęt, tym cykl dłuższy.
Więc jeśli masz surowce w np. fabryce osłon 10GJ, a nie masz osłon, to jest raczej OK, bo cykl produkcji jest bardzo długi.

#22 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 16 maj 2011 - 06:55

Wyświetl postUżytkownik Yacek dnia 16 maj 2011 - 03:07 napisał

A teladianie to czym się zajmują? Handlem. Więc co się dziwić, że sprzedają wszystko :)

Szkoda tylko, że są tacy "wybiórczy" i nie przekładają tej swojej żyłki handlowej na statki (również) :). A tak na poważnie to troszkę dziwne.

Cytat

A co to znaczy "fabryki "coś tam" produkowały, a w ten chwili jak zwykle pusto"?
Masz całkowite pustki? Masz surowce w fabrykach, a nie masz wyrobów końcowych? W jakich fabrykach?
[...]

Bardziej chodziło mi o to z czym miałem do czynienia w tzw. "becie" i aktualnej wersji. W becie fabryki rakiet, broni, sprzętu dodatkowego (lasery naprawcze, broń NSR itp.) były pełne lub prawie pełne i tą "pełność" w miarę upływy gry zachowywały. Obecnie świecą pustkami (jedna, max 2 sztuki towaru), a i wspomniany przez ciebie cykl produkcyjny też chyba został zmieniony, bo choć mają z czego produkować ... to pracownicy tychże fabryk chyba niezbyt przykładają się do roboty :P. Wspomniałem o tym, bo jest to zmiana która od razu rzuciła mi się w oczy (po zmianie wersji - chyba, że taki "początek" jest losowy i mam nadzieję, że po czasie się rozkręci).

#23 waluś

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 16 maj 2011 - 07:02

Wyświetl postUżytkownik Yacek dnia 15 maj 2011 - 20:19 napisał

A czy instalowałeś TC od nowa? Czy tylko pousuwałeś wszystko z wcześniejszej instalki?
Może zainstaluj od nowa TC?
Co do menu w TOTT, ma ono podmieniony plik wideo, który odtwarza film w tle. Może masz problem z odtwarzaniem tego filmu (kodeki?). Jeśli instalacja od nowa TC, nie pomoże, napisz, sprawdzę i podpowiem jak przywrócić stary plik wideo do menu.

Instalowałem grę od nowa Yacku, była świeżutka i spatchowana do 3.1 :P
z góry dziękuję :)

Użytkownik Yacek edytował ten post 16 maj 2011 - 16:16
poprawiono cytowanie

#24 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 maj 2011 - 16:44

Wyświetl postUżytkownik waluś dnia 16 maj 2011 - 07:02 napisał

Instalowałem grę od nowa Yacku, była świeżutka i spatchowana do 3.1 :P
z góry dziękuję :)

Na początek sprawdź ten mod: [Mod/Fix] Menu Background Disabler (MBgD) - wyłącza on całkiem film w menu.
Po wypakowaniu powinieneś mieć katalog objects, w nim katalog cut, a w nim plik 00948.bod.
Przekopiuj katalog objects wraz zawartością do katalogu głównego gry TC+TOTT.

#25 waluś

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 16 maj 2011 - 22:02

Pomogło, śmiga bez zarzutu.
Dziękuję za pomoc Yacku :P

#26 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 18 maj 2011 - 08:29

Kolorowe nazwy sektorów coraz bardziej zaczynają przeszkadzać (mam na uwadze niemożność znalezienia nazwy sektora po pierwszej literze). Czy można to jakoś "wyłączyć" ?.

#27 Spikex

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 18 maj 2011 - 14:35

Nie wiem czy i jak się da, ale ja posługuję się mapą z internetu bo inaczej się nie da :P

#28 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 maj 2011 - 15:40

Wyświetl postUżytkownik Cyberstorm dnia 18 maj 2011 - 08:29 napisał

Kolorowe nazwy sektorów coraz bardziej zaczynają przeszkadzać (mam na uwadze niemożność znalezienia nazwy sektora po pierwszej literze). Czy można to jakoś "wyłączyć" ?.

Nie można. Pozostaje tylko ręczna edycja dwóch plików tekstowych.

Wyświetl postUżytkownik Spikex dnia 18 maj 2011 - 14:35 napisał

Nie wiem czy i jak się da, ale ja posługuję się mapą z internetu bo inaczej się nie da :P

A o mapie Scorpa słyszał?

#29 Spikex

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 18 maj 2011 - 22:57

A jest mapa Scorpa zrobiona pod TOTTa, czy ona sama się pod niego ustawia. Mam na myśli czy będą widoczne na niej sektory z moda?

#30 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 maj 2011 - 03:35

Wyświetl postUżytkownik Spikex dnia 18 maj 2011 - 22:57 napisał

A jest mapa Scorpa zrobiona pod TOTTa, czy ona sama się pod niego ustawia. Mam na myśli czy będą widoczne na niej sektory z moda?

Mapa Scorpa jest uniwersalna, działa z każdą wersją gry (z każdym modem). To co będzie pokazywała, zależy wyłącznie od Ciebie, od tego jak często będziesz ją aktualizował.
Polecam zapoznać się z FAQ: http://xudb.pl/index...pytania-do-faq/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych