Skocz do zawartości

Nowy sprzęt


Gleavess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.06.2011 o 14:40, Renegade napisał:

Co myślicie o tym? Myślę nad czymś takim lub podobnym.

proponuje się przyjrzeć temu co oni tam włożyli jest to procesor i5-2500k czyli coś co się świetnie podkręca (i dlatego to ludzie kupują) ma odblokowany mnożnik itd. oraz płytę główną która ma zablokowane podkręcanie.... No nie ma to kompletnie sensu, inwestowanie w droższy procesor przy braku możliwości podkręcania. Płyty na których można podkręcać są to płyty z chipsetem P67. Dodatkowo tam jest użyty H61 a nie H67 czyli coś starszego i "zbugowanego". Jak na razie z tego co widzę płyta gówna (jak to przy takich gotowych zestawach bywa) jest najcieńszym ogniwem całości.

http://forum.pclab.pl/topic/655736-%23-Intel-P67-a-%23-Intel-H67/

Zasilacz też nie wiadomo jakiej firmy... Napisane że markowy, taaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2011 o 10:37, Renegade napisał:

Właśnie o taką opinię mi chodziło 😛 Bo po co mi sprzęt za niską cenę, jeśli nie będzie dobry? 😀

On nie jest nie dobry... nie no w sumie to jest. On jest po prostu niezgrany, stary zbugowany chipset nieumożliwiający podkręcenia z super kręcącym się procesorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam przymusową sytuację komp mi się sfajczył po burzy i stanąłem przed wyborem zakupu nowego sprzętu i znalazłem coś takiego:

1. KOMPUTER CI5.2500 | 4GB.DDR3 | GF.GTX550.1GB | 1TB.SAT/A600 | P67 | DVD-RW | W.7.HOME (64)

2. KOMPUTER CI7.2600 | 4GB.DDR3 | GF.GTX560.1GB | 1TB.SAT/A600 | P67 | DVD-RW | W.7.HOME (64)

tak dwie rzeczy są oczywiste to procesor i karta graficzna

co byście mi doradzali - prawdopodobnie więcej ram ale poza tym czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełny opis kofiguracji

Procesor.... Producent INTEL Typ CORE i7 2600 Częstotliwość taktowania 3,40 GHz Pojemność pamięci podręcznej 8 MB

Płyta główna.... Chipset płyty głównej INTEL P67 Sloty PCI-Ex 16x / wolne 2/1 Sloty PCI-Ex 1x / wolne 3/3 Sloty PCI / wolne 2/2 Ilość banków pamięci RAM 4 Maksymalna pamięć RAM 32 GB Interfejs HDD SATA

Pamięć operacyjna RAM.... Zainstalowana pamięć RAM 4 GB Częstotliwość pamięci RAM 1333 MHz Typ pamięci RAM DDR 3

Dysk twardy.... Pojemność 1 TB Interfejs dysku twardego SATA/600 Wbudowana funkcja RAID TAK
Napędy
.... Napęd optyczny wbudowany DVD+/-RW DUAL LAYER Czytnik kart pamięci WBUDOWANY

Karta graficzna.... Producent karty NVIDIA Model GEFORCE GTX 560 Pamięć graficzna 1024 MB

Karta dźwiękowa.... Typ karty ZINTEGROWANA 8 KANAŁOWA (7.1)

Komunikacja.... Karta sieciowa ZINTEGROWANA 10/100/1000 MBPS

Porty komunikacyjne.... PS2 1 SZT

Obudowa.... Moc zasilacza 500W Format ATX - MIDITOWER Kieszenie 5,25" zew / wew 4/- Kieszenie 3,5" zew / wew 1/3 Interfejsy front 2XUSB 2.0, AUDIO

Parametry fizyczne.... Głębokość 450 mm Szerokość 190 mm Wysokość 410 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedudg, byłem w sklepie komputerowym i gość mi mówił żeby do GtX 560 kupić lepszy zasilacz. Jaki zaproponował napisałem niżej 😛

Obudowa:Gladius 800 Pure Black ATX/eSATA/SSD

ready I t20+ I40mm bez zasilacza

Zasilacz:Corsair 700W

Procesor:CORE i5-2500K 3,3GHz BO 6MLGA1155

8X80623r52500K

Płyta główna:Asus PBH61 51155 H61 2DDR3

BCH/GLANi USB2 ATX BOX

PamięĆ operacyjna:DDR3 HyperX Blue 4GBl1600 (2x2GB) Dual

cL9-9-9-Ż7

Karta graficzna:Asus GeForce CUDA GTX560 DC 1GB DDRS

2568IT 2DVi/miniHDMI BOX

Dysk twardy:Dysk Samsung SpinPoint F3, 3.5 500G8,

SATA/300, 7200RPM, 16MB cache

Napęd optyczny:LG 22NS7O

Za to wszystko 2695.15 zł.

Myślę, że pewnie będę miał takie coś. Za jakiś czas dokupiłbym jeszcze 4 GB ramu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😛 Renegade pytanko czy ten zestaw co przedstawiłeś to coś przetestowanego czy tylko doraźnie sklecony bo jeżeli to drugie to nic z tego nie mam ochoty potem borykać się z niespodziankami rodzaju konfliktów sprzętowych które to powodują że zamiast pracy z komputerem będę pracował nad komputerem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy to jest zestaw z części polecanych przez znajomego i poprawiony przez pana ze sklepu komputerowego 😛 Facet w sklepie raczej znał się na rzeczy, ja niestety nie znam się aż tak bardzo żeby składać samemu komputer, a tym bardziej dawać porady 😀 No najwyżej jak ktoś coś mi powie 😀

Myślę jednak, że powinno to w miarę sprawnie współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Asus PBH61 51155 H61 2DDR3 BCH/GLANi USB2 ATX BOX

chyba Asus P8H61 - jednak na tą płytę główną nie warto wpychać procesora i5 2500K, zdaje mi się że na niej nie da się go podkręcić procesora - jest to budżetowa konstrukcja. Do tego procesora powinna być użyta płyta z czipsetem P67 dająca możliwość podkręcenia procesora poprzez zmianę mnożnika.

Jeżeli chodzi o zasilacz to dobry 500-600 watowy powinien wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na razie ze skąpej dyskusji wynika jedno że zestaw zaproponowany przez moją osobę z prockiem i7 jest jako taki optymalnie i po drugie jest to zestaw optymalnie skonfigurowany przez tego dostawcę jest przetestowany można uważać za optymalny czy tak zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego proponujecie tak mocne zasilacze myślałem raczej że uwagi będą związane co do dysku pamięci bo płyta jest optymalna jak zauważył LeWar no i spodziewałem się bardziej uwag co do karty graficznej chodzi o uszczegółowienie ale bardziej mi zależy aby mieć kompa nie na rok i jeszcze jedna uwaga nie przewiduje podkręcania procka bo się na tym nie znam choć raz sobie składałem kompa i poprzestałem na tym pierwszym razie było to dawno bo z 12 lat temu i po tym razie nigdy więcej nie podejdę do tematu choć miałem wsparcie techniczne znawców i sprzedawców od tego czasu wolę bazować na marce ekipy co się tym zajmuje na co dzień . Teraz wolę wziąć zestaw podstawowy i podpytać co można dodać, wymienić uzupełnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...