Skocz do zawartości

- - - - -

Nowy sprzęt

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 17 maj 2011 - 18:41

Jeśli odkurzenie kompa ma mi zająć ponad 30 minut to wolę go przeinstalować. Czas niby podobny, ale system świeży.

#22 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 17 maj 2011 - 19:08

Najlepiej zrobić obie rzeczy :P

#23 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 17 maj 2011 - 20:22

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 16 maj 2011 - 20:41 napisał

XP co 3 miechy do wymiany :)

zależy jak mocno go używasz :P

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 16 maj 2011 - 20:41 napisał

Zobacz co mam w stopce. Kupione zaraz jak tylko C2D8200 pokazał się w Polsce. Używam płyt Gigabyte cały czas i się nie zawiodłem. Kompy składam sam bo to moja praca i lubię to co robię.

Co do płyt gigabyte mam 3 komputery (2 z nich to moja własna konfiguracja) oparte na płytach tej firmy żadnych usterek problemów itp. Niestety ostatnio pod i7 860 (no nie tak ostatnio będzie z półtora roku) polecono mi płytę od MSI... i szczerze? niech ją szlag trafi. Pierwsze co padło to - rezystor się zwarł na płycie - płyta do serwisu... później padła karta sieciowa, serwis błędu nie widzi(?!) musiałem dorzucić własną kartę sieciową żeby mieć neta. Jakaś paranoja. Stwierdziłem że ja już od MSI nic więcej nie chce. Ja rozumiem że to może być pojedynczy wadliwy egzemplarz, ale na moje oko tak nie jest bo nawet ze sterownikami do tej płyty jest coś nie tak.

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 17 maj 2011 - 18:41 napisał

Jeśli odkurzenie kompa ma mi zająć ponad 30 minut to wolę go przeinstalować. Czas niby podobny, ale system świeży.

polecam zrobienie obrazu partycji systemowej (chodź pewnie już go masz) około 15 min i system stoi ze wszystkimi programami i sterownikami. Naprawdę super wygodna sprawa. Dzięki temu mogę formatować kompa nawet codziennie wisi mi to :)

#24 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 17 maj 2011 - 21:09

Wyświetl postUżytkownik Konrad162 dnia 17 maj 2011 - 20:22 napisał

polecam zrobienie obrazu partycji systemowej (chodź pewnie już go masz) około 15 min i system stoi ze wszystkimi programami i sterownikami. Naprawdę super wygodna sprawa. Dzięki temu mogę formatować kompa nawet codziennie wisi mi to :P

O tym myślę przy każdej instalacji, a nie chce mi się nigdy zrobić obrazu :)

#25 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 18 maj 2011 - 16:30

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 17 maj 2011 - 21:09 napisał

O tym myślę przy każdej instalacji, a nie chce mi się nigdy zrobić obrazu :P

no ja niestety bylem (a może i stety) zmuszony do tego bo niestety komputery na naszej uczelni są tak "zawiruszone" a niestety co laborki to pendrive potrzebny....

#26 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 14:40

Co myślicie o tym? Myślę nad czymś takim lub podobnym.

#27 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 21:27

Za ta cenę to bierz. Zwłaszcza z serwisem D2D.

#28 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 07:00

Wyświetl postUżytkownik Renegade dnia 29 czerwiec 2011 - 14:40 napisał

Co myślicie o tym? Myślę nad czymś takim lub podobnym.

proponuje się przyjrzeć temu co oni tam włożyli jest to procesor i5-2500k czyli coś co się świetnie podkręca (i dlatego to ludzie kupują) ma odblokowany mnożnik itd. oraz płytę główną która ma zablokowane podkręcanie.... No nie ma to kompletnie sensu, inwestowanie w droższy procesor przy braku możliwości podkręcania. Płyty na których można podkręcać są to płyty z chipsetem P67. Dodatkowo tam jest użyty H61 a nie H67 czyli coś starszego i "zbugowanego". Jak na razie z tego co widzę płyta gówna (jak to przy takich gotowych zestawach bywa) jest najcieńszym ogniwem całości.

http://forum.pclab.p...-%23-Intel-H67/

Zasilacz też nie wiadomo jakiej firmy... Napisane że markowy, taaa.

#29 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 10:37

Właśnie o taką opinię mi chodziło :P Bo po co mi sprzęt za niską cenę, jeśli nie będzie dobry? :)

#30 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:13

Wyświetl postUżytkownik Renegade dnia 30 czerwiec 2011 - 10:37 napisał

Właśnie o taką opinię mi chodziło :P Bo po co mi sprzęt za niską cenę, jeśli nie będzie dobry? :)

On nie jest nie dobry... nie no w sumie to jest. On jest po prostu niezgrany, stary zbugowany chipset nieumożliwiający podkręcenia z super kręcącym się procesorem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych