Skocz do zawartości

- - - - -

Nowy sprzęt

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 13 maj 2011 - 21:41

Witam. Planuję zakup całkowicie nowego sprzętu (licząc od obudowy po procesor) i proszę o rady. Myślę, że kupienie oddzielnie części i zmontowanie odpada, troszkę za mało się znam na blaszakach. Myślałem raczej o kupnie czegoś z allegro.

Mówiąc rady mam na myśli rzeczy w zakresie od polecania konkretnego sprzedawcy przez konkretne oferty, a na podzespołach na które mam zwracać uwagę kończąc.

Chciałbym aby komputer był mocny (nie chciałbym za miesiąc się dowiedzieć, że jakaś gra mi nie zadziała) ale żeby był w granicach rozsądnej ceny (tak do 3000zł)

Z góry dziękuję :unsure:

#2 Melkor

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 14 maj 2011 - 11:37

Kiedyś również szukałem porad od osób z forum co do jednostki komputera. Kiedy już kupiłem jednostkę na allegro użytkownik Michał.R napisał w moim temacie że poleca stronę PurePC na której można znaleźć takie zestawy. A jak już jakiś sobie upatrzysz (Ty np chcesz do 3000) to wchodzisz na stronę esc.pl tworzysz zestaw z części polecanych na PurePC i już :unsure: oczywiście nie musisz składać identycznego zestawu jak te proponowane. Ja polecił bym Ci TEN zestaw tyle że zamiast Radeona (miałem wcześniej 3 karty tej firmy i z każdą miałem problemy więc trudno mi je polecić) alternatywę w postaci GeForce GTX 560 Ti i chłodzonko procesora na jakieś droższe ja mam np Xigmatek Aegir i spisuje się jak póki co bardzo dobrze. Polecił bym również kupienie karty dźwiękowej Creative X-Fi Gamer którą i mi polecano na forum i nie żałuje absolutnie jej kupna :) Można też szukać na allegro podobnych zestawów ale ciężko chyba będzie znaleźć jakieś dobre i tańsze od tych o których pisałem. Osobiście kupiłem komputery z tych stron bratu i siostrzeńcowi, oboje są bardzo zadowoleni :) Ale poczekaj bo na pewno ktoś jeszcze coś poradzi i może lepiej niż ja :)

#3 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 14 maj 2011 - 15:21

Wyświetl postUżytkownik Melkor dnia 14 maj 2011 - 11:37 napisał

Ale poczekaj bo na pewno ktoś jeszcze coś poradzi i może lepiej niż ja :unsure:

Jak na razie nikt się nie kwapił :)
Nawet nie wiedziałem, że istnieje taka stronka na której możesz sobie zamówić kompa z wybranych komponentów :)

#4 Melkor

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Rasa: Xenon

Napisano 14 maj 2011 - 15:49

Na pewno jeszcze ktoś napisze :unsure: Temat założyłeś wczoraj wieczorem więc trzeba trochę poczekać. Najlepiej napisz na Shoutbox że potrzebujesz pomocy z wyborem podzespołów do jednostki i daj link do tematu, wtedy więcej osób zwróci na to uwagę :)

#5 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 14 maj 2011 - 19:19

Nie podzespołów a całkowicie nowej jednostki :unsure:

Ten komp jest tak stary, że chyba tylko ram i monitor by do niego pasowały :)

#6 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 14 maj 2011 - 19:51

www.proline.pl - znajdziesz tam konfigurator. Złożą do kupy i wyślą.

#7 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Rasa: Nieznana

Napisano 15 maj 2011 - 15:46

tak samo na gralu i komputroniku... ram.net też chyba ma.

Zestaw z najdroższego sklepu komputerowego:
Dołączona grafika

razem prawie 2900zł.

#8 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 15 maj 2011 - 20:06

Osobiście polecam zakupić dwa, trzy mniejsze dyski i założyć raida. Ja mam raid0 ze względu na szybkość odczytu/zapisu (370 MB/s), system świetnie pracuje. Mam 3x 500GB, a chce mu dołożyć jeszcze jeden po 500 i postawić raid5.

#9 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 15 maj 2011 - 21:22

Po co Ci aż 1,5 TB pamięci? Mi wystarczyłoby 40 GB :P

#10 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 15 maj 2011 - 22:04

to dyski, nie ram....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych