Skocz do zawartości

Windows 7 x86 czy 64bit


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FSEbola : Win7 jest bardziej zoptymalizowany niz XP - z tym sie zgadzam,ale bardziej wymagajacy,tzn XP bedzie Ci chodzil szybciej niz Win 7.Odpal fraps i sprawdz na tych dwoch systemach gre X3 TC lub AP,przy tym samym sprzecie.

Kilku rzeczy czy tez uslug nie wylaczysz,np. antywirusa,firewalla(chyba ze chcesz miec niepozadanych gosci przy ponad 65 tys. otwartych portow w kompie) ,odpalasz steama (chyba ze sie rejestrowales na forum egosoftu i masz plik 'nosteam') itd.Same aplikacje svchost zajmuja po kilkaset mega(sprawdz) wiec teoretycznie zbic Win7 do 700 MB jest ciezko... ale wykonalne dla potencjalnych hardcorowcow 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2013 o 20:28, Aldaran napisał:

FSEbola : Win7 jest bardziej zoptymalizowany niz XP - z tym sie zgadzam,ale bardziej wymagajacy,tzn XP bedzie Ci chodzil szybciej niz Win 7.

Optymalizacja polega właśnie na tym, że Win7 używa mniej zasobów niż XP.

Jeśli jednak będziesz miał problem, dodajesz mu pamięci i otrzymasz większą wydajność niż na XP.

Zrobił się kolejny raz offtop. jest na forum temat o Win 7, jeśli ktoś chce dyskutować dalej na temat XP vs Win7 proszę pisać w tamtym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie Yackiem W7 jest lepiej zoptymalizowany od XP , mi od początku przejscia z xp na seven gry chodzą o niebo lepiej i wcale niemam jakiegoś super kompa z nasa procek c2d E 8400 2 gb ram ddr2 grafa gtx 295 Win 7 ultimate 32 bit niezauwazylem też zeby wesja 32 bitowa ograniczała mi cokolwiek natomiast wersja 64 nadal jest niekompaktobilna z wieloma programami i w moim przypadku powodowała coś w rodzaju freeze frame

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2013 o 17:27, Macyek09 napisał:

...natomiast wersja 64 nadal jest niekompaktobilna z wieloma programami i w moim przypadku powodowała coś w rodzaju freeze frame

Nie ma czegoś takiego, na 64 wszystko chodzi.

Jeśli już, to może być problem sprzętowy.

Ja tak miałem, po instalacji Win7 64 nie mogłem uruchomić TC, ani w trybie zgodności, ani w trybie administratora. Zawsze kończyło się to wyjściem do pulpitu. Inne gry albo chodziły w trybie zgodności, albo był ten sam problem.

Po testach okazało się, że winne były nowo zakupione pamięci RAM. Wymiana na inna parę (2x4GB) rozwiązała problem i obecnie wszystko chodzi bez kombinowania z trybem zgodności z XP lub trybem administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi wszystko na 64 są programy , których używam do pracy i zostaly napisane na 32bity , niema możliwosci zainstalowania ich na 64 bit i nic tu nieda szperanie w opcji ''uruchom w trybie zgodnosci '' poprostu instalator mówi , że system jest niezgodny i przerywa instalacje. To są moje spostrzeżenia dlatego używam wersji 32 bitowej i niemam z niczym najmniejszych problemów no pomijając kłopoty z XTM ale już sobie dawno odpusciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie masz ich kasowac.

Jako admin , przeniosles te tematy , o to mi chodzilo.

A wracajac do tematu , to uwazam ze jesli ktos ma Win7 32bit to przy 2 lub 4 GB Ram'u nie robi to jemu roznicy , poki gra w X3 TC czy AP.

A jak wyjdzie X-R to przyda sie wersja Win7 64bitowa gdyz obsluguje wiecej pamieci , ktora jak mniemam bedzie potrzebna by w ta gre grac.

A jesli ktos uzywa programow ktore sa dedykowane dla wersji 32b i nie moze ich odpalic w 64b (bo sa takie Yacek) to niech sobie zainstaluje

obydwie wersje systemu i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...