Skocz do zawartości

Encyklopedia Uniwersum X - dyskusja i komentarze


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Długo nie podawałem nowych błędów, ale to przez to, że porwali mnie Xenoni. 😀

1. Nauka i Technologia Ludzka biologia i medycyna. (...) że ich używcie stawało się coraz proste. Powinno być (...) że ich użycie stawało się coraz prostsze.

2. To samo (...) gdy obcy organizmu.

3. To samo (...) Jakości i różnorodności dostępnej żywności. Powinno być Jakość i różnorodność

4. To samo (...) doprowadziła ona tego, że... . Powinno być doprowadziła ona do tego, że... .

5. Słownictwo Universum X (...) to że... . Zapomniałeś przecinka. 😀

6. To samo (...) jest w dużej zasługą.... . Powinno być jest w dużej mierze zasługą... .

7. To samo (...) w samych komórek... . Powinno być w samych komórkach.

8. Różnice technologiczne (...) Między rasowa. Powinno być razem.

9. To samo (...) dla funkcjonalnych i fizycznych danej rasy. Czegoś tu nie rozumiem. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2011 o 14:20, Gother napisał:

Długo nie podawałem nowych błędów, ale to przez to, że porwali mnie Xenoni. 🙁

No to powiedz im, aby cię więcej nie porywali.

Dziękuję, poprawiłem wszystko, sprawdź jak to teraz wygląda.

W dniu 26.11.2011 o 14:20, Gother napisał:

8. Różnice technologiczne (...) Między rasowa. Powinno być razem.

To trochę problematyczne. Nie znalazłem potwierdzenia pisowni łącznej, wręcz przeciwnie.

Zmieniłem więc cały układ zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ja mam napisać?? 🙁 😀

1. Statki kosmiczne Wprowadzenie (...) przez statek jest wypłacana... . Powinno być "wypłacane".

2. Wydarzenia historyczne Droga do gwiazd (...) jakie czeka po za ziemią... .

3. To samo (...) W czasach głębokiej cięć kosztów... . Powinno być "głębokich".

4. To samo (...) licznych sondy... . Powinno być "sond".

5. To samo (...) program ochrony swoje bazy naukowej... .

6. To samo (...) ofiarą z gorączki kosmicznej... . Lepiej brzmiało by bez "z".

7. To samo (...) znajdującą się wtedy na orbicie... . Powinno być "znajdująca"

8. To samo (...) lat wcześnie niż brama... . Powinno być "wcześniej".

9. Codename : Winterblossom (...) pierwszego kontakt z istotami pozaziemskimi.

10. To samo (...) Przygotowanie prowadzone były... .

11. To samo (...) Uruchmienie Winterblossom.

12. To samo (...) rejs w roku2045... .

13. To samo (...) na Ziemię w tryumfie... .

14. To samo (...) wyników misji sugerował, że... .

15. To samo (...) gwiezdnych i że wiele... . Zapomniałeś przecinka.

16. To samo (...) pozornej sprzeczność między liczbą... .

17. To samo (...) tych pytań otrzymano odpowiedzi... . Powinno być (...) otrzyma się odpowiedzi.

18. To samo (...) pozasłoneczne planet na zdatne... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. 🙁

1. Statki kosmiczne Technologia (...) były używane ok. 90% wszystkich... . Powinno być "były używane przez około 90% wszystkich".

2. To samo (...) matematyczne potrzebna do tworzenia takich... .

3. To samo (...) rozwiązać ludzkie mózg... .

4. To samo (...) Powolne, ale bardzo efektywna... .

5. Terraformowanie światów (...) statków robot, które powinny... .

6. To samo (...) USC miał kilka statków... . Powinno być USC miało kilka statków, ale moim zdaniem lepiej brzmiało by USC posiadało kilka statków... .

7. Z dala od Ziemi (...) poprzez system Centauri Proxima. Powinno być Proxima Centauri.

8. To samo (...) z domem zostały utracony... .

9. To samo (...) Nastąpiły dziesięcioleciach szalonego... .

10. To samo (...) atak z kosmosu. Że nie... . Przed "Że" powinien być przecinek, a wyraz napisany z małej litery.

11. To samo (...) do tych statków, bardzo szybko, aby... . Coś tu nie pasuje.

12. Gonerzy (...) że została zniszczony przed... .

13. To samo (...) stała się nieodwołalnie związane z tymi nowymi Terraformerami... .

14. To samo (...) gwałtowne wzrosła

15. To samo (...) Jedyny jasny punktem tej tragedii... .

16. To samo (...) wydana w roku 211 NT, miały służyć... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione lub zmienione. Dzięki.

W dniu 30.11.2011 o 16:35, Gother napisał:

11. To samo (...) do tych statków, bardzo szybko, aby... . Coś tu nie pasuje.

Nie wiem co ci nie pasuje. Przeczytaj jeszcze raz całe zdanie:

Niezbyt długo słowo "Xenomorf" było używane w odniesieniu do tych statków, bardzo szybko, aby łatwo można było je wymówić, piloci zaczęli używać okrojonej nazwy "Xenon".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja świeżych (nie do końca) błędów.

1. Rodzaje statków kosmicznych (...) choć grupy nie może być dokładnie; Dlatego nazwy... . Po średniku piszemy z małej litery.

2. Wydarzenia Historyczne Federacja Argońska (...) ale w końcu przejęli uzyskali przewagę... .

3. To samo (...) oba systemy zgodził się... .

4. Wspólnota Planet (...) odrębny własny... . Nie ma przecinka.

5. To samo (...) powodu, w Wolnym Państwie Solara osiągnęła... .

6. To samo (...) długoletniej i dożywotniej gubernator Aldrin, nie pozostało nic innego... .

PS. Na najnowszej stronie encyklopedii "Rodzaje statków kosmicznych" powinny zostać także (moim zdaniem) przetłumaczone nazwy statków (nie wszystkich 🙁).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2011 o 00:20, Gother napisał:

PS. Na najnowszej stronie encyklopedii "Rodzaje statków kosmicznych" powinny zostać także (moim zdaniem) przetłumaczone nazwy statków (nie wszystkich 🙁).

No własnie, nie wszystkich, bo część nazw występuje już grze od kilku wersji, jest więc przetłumaczona. Część jednak jest nowa, nie ma ich tłumaczenia. Można by je przetłumaczyć, ale nie wiadomo jak zostaną one przetłumaczone w spolszczeniu X-Rebirth (o ile będzie takowe). Można je zostawić w oryginale, ale wtedy w encyklopedii byłoby zamieszanie z nazwami polskimi i angielskimi. Zostawiłem więc wszystkie nazwy angielskie. Ewentualnie mógłbym dodać polskie nazwy w nawiasach. Tylko co z taką Eclipse? W nawiasie dać "Zaćmienie" jak przetłumaczyła Cenega, czy Ecplise jak było w X3R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie nazwy w nawiasach to chyba najlepsze rozwiązanie, bo są polscy gracze którzy grają w wersję angielską, ale są też tacy co grają w wersję polską, a angielski to dla nich czarna magia. Najlepiej byłoby dać w nawiasie Zaćmienie i całą resztę statków. Jeśli chodzi o X-Rebirth to być może nie będą w nim żadne statki z wcześniejszych X-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2011 o 11:23, Gother napisał:

Jeśli chodzi o X-Rebirth to być może nie będą w nim żadne statki z wcześniejszych X-ów.

Encyklopedia jest przygotowana pod X-Rebirth. Mamy w niej informacje o czasach TC i późniejszych. Jest ona wprowadzeniem w universum X-Rebirth więc uważam że wszystkie opisane w niej statki (te z rozdziału Rodzaje statków), spotkamy w X-Rebirth (z wyjątkiem tych historycznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedługo koniec tłumaczenia encyklopedii i z tego powodu idę do kasyna wygrać paczkę lays kredyty, abym miał kredyty na zakup chusteczek higienicznych potrzebnych do opłakiwania końca tłumaczenia encyklopedii (ciekawe czy ktoś zrozumie coś z tych bełkotów).

1. Statki kosmiczne Statki Boronów (...) Kapitan Boron Rapture ostrzegł Kyle Brennana... .

2. To samo (...) ciężkich obrażenia... .

3. Statki Paranidian (...) W roku 801 NT Pontifex Maximus Paranidia opuścił ojczystą planetę Paranidian na pokładzie tego statku, jego prywatnego jachtu, po raz pierwszy w ponad stu lat... .

4. Statki Ziemian (...) pilota USC, która straciła życie... .

5. To samo (...) USC Africa został zniszczona...

6. To samo (...) został pośpiesznie przebudowy... .

7. To samo (...) Zestrzelony w atmosferze... .

8. Wydarzenia Historyczne Konflikt Terrański (...) Cała flota Ziemi było rozproszona... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratuluję ukończenia projektu!

I żeby nie było zbyt przyjemnie:

"Paranidiańska język jest formowany..." , Słownik, Three-sentence (Trójmowa)

"Kto popełnia herezję..." Słownik, Heretic (heretyk). Nie powinno być "ktoś, kto..."?

"Znajduje się tam marjańskie miasto Twelvetowns." Słownik, Valles Marineris. Nie jestem pewien, ale czy nie powinno być marsjańskie

"[...] ale mający możliwośćna startu o dokowania do statku matki.", Słownik, X-43C. Bez komentarza, nie rozumiem tego. Możliwość startu/oddokowania?

I ostatnie - reszta jest ułożona alfabetycznie a three-sentence jest pomiędzy "C" i "E"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oczywiście bardzo dziękuję, poprawię błędy.

W dniu 30.12.2011 o 21:13, HanSolo napisał:

"Znajduje się tam marjańskie miasto Twelvetowns." Słownik, Valles Marineris. Nie jestem pewien, ale czy nie powinno być marsjańskie

Tak, masz rację, błąd.

W dniu 30.12.2011 o 21:13, HanSolo napisał:

"[...] ale mający możliwośćna startu o dokowania do statku matki.", Słownik, X-43C. Bez komentarza, nie rozumiem tego. Możliwość startu/oddokowania?

Startu i dokowania. Teraz chyba jasne?

W dniu 30.12.2011 o 21:13, HanSolo napisał:

I ostatnie - reszta jest ułożona alfabetycznie a three-sentence jest pomiędzy "C" i "E"

Nie pierwszy taki błąd w angielskiej wersji encyklopedii (ile razy były zostawione teksty niemieckie, to nie liczyłem.)

Zostawię taka kolejność jak w wersji angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także gratuluję ukończenia encyklopedii. Nie myślałem, że minęło już osiem miesięcy.

I także żeby nie było zbyt przyjemnie: 😀

1. Słownik "Wyższe poziom konwersacji..."

2. To samo "Pulsar używane we Wspólnotcie Planet..."

3. To samo (...) jako ostateczna sankcją za przestępstwa...

4. To samo ". nakaz ekskomuki wydawany jest osobiście przez Pontifex Maximus Paranidia". Zdanie rozpoczynamy z dużej litery.

5. To samo (...) obiektowi na swobony ruch... .

6. To samo (...) Ziemi lub innego ciało kosmicznego... .

7. To samo (...) równoważą się na wzajem... .

8. To samo "Termin zwykle przypisane do tak zwanych "planet karłowatych". Pochodzi ona od... ."

9. To samo (...) jest wrodzoną częścią Paranidian systemu języka... .

Właściwie do poprawienia zostały jeszcze strony 2,3,4,5 i pewnie jeszcze więcej, więc będzie co robić. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prześwietliłem" całą drugą stronę i kawałek trzeciej i znalazłem to:

1. Konflikt Terrański (...) tylko do nawiązania luźnego sojusz... .

2. Pierwsza flota (...) odpowiadała kolejna Flota Terraformenów.

3. Druga flota "Zasady samo-replikujących się maszyny zostały odkryte"...

4. To samo (...) opuściła Układu Słonecznego przez...

5. To samo (...) wiele lat wcześnie jako Aldrin...

6. Incydent z Terraformerami VN (...) dostać na pokład jednostki Terrformerów...

7. To samo (...) Marteen Winters, choć nie był przeszkolony w wlacle...

8. Powrót Terraformerów (...) żaden nie była dostatecznie dobrze...

9. To samo (...) która najechała System Słoneczny nie był w rzeczywistości...

10. Z dala od Ziemi (...) tygodni pacie, pozostałe statki TF/CPU zostały ostatecznie zmuszony do odwrotu...

11. Xenoni (...) skalę wojny z Terraformerami na Ziemi i Taurussie. Ale wciąż... Przed "Ale" powinien być przecinek, a słowo napisane z małej litery.

12. To samo (...) ze strony maszyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Znalazłem jeszcze trochę:

http://xudb.pl/topic/1856-encyklopedia-uniwersum-x/page__view__findpost__p__30291

Nomenklatura

"Słowo "Khaak" pochodzi z języka Splitów i odnosi się do stworzenia z ich mitologii, według której młode osobniki tych stworzeń zagnieżdżają się w organizmach Splickich dzieci, zjadając je w sposób powolny i bolesny dla dzieckiem. Według legendy larwy rośną wtedy, a gdy dziecko umrze, szukają innego odpowiedniego dziecka na nosiciela, wnikają w niego i rozpoczynają proces od nowa.

Mimo, że rasa obecnie znana jako Khaak nie przypomina w niczym pasożyta przedstawionego w legendzie, nazwa szybko znalazła akceptację w całej Wspólnocie Planet."

http://xudb.pl/topic/1856-encyklopedia-uniwersum-x/page__view__findpost__p__30426

Biologia i anatomia

[...]

"Paranidiański mózgu jest również podzielony na kilka odrębnych pół-sfer, co pozwala im myśleć równocześnie na różnych poziomach. Wynikają z tego nie tylko w wysoko rozwinięte umiejętności matematyczne i analityczne, ale także ich wysoki stopień koordynacji przestrzennej, nieporównywalny z jakąkolwiek inną znaną formą życia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...