Skocz do zawartości

Są jakieś dodatki dla Kha'ak?


g371n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podobają mi się Kha'ak ale nie do końca jestem zadowolony z ich systemu. Przykładowo w stoczni nie mogę kupić fregaty i korwety. Czy to jest kwestia ustawień profili startowych czy czegoś innego? Swoją drogą czy jest możliwość stworzenia wewnętrznej ekonomii dla Kha'ak?

Czy są w ogóle jakieś dodatki/skrypty dla tej rasy które dodawałyby jej smaczku?

edit:

Ok już wiem że wiele zależy od profilu startowego. Te z zestawu profili są dla mnie zbyt łatwe więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak zrobić własny. Co do dodatków i ekonomii pytania pozostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie profilu startowego jest banalnie proste ale taki profil nie ma wpływu na ekonomię lub jej brak u danej rasy. Profil startowy zawiera tylko:

1) Sektor w którym startujesz

2) Statek jakim startujesz i jego wyposażenie

3) Dobytek: statki, fabryki, pięniądze.

4)Plik Jobs w którym zawarte są informacje odnośnie ilości i rodzajów statków NPC

Nie wiem czy istnieje jakiś poradnik, ja nauczyłem się sam tworzyć profile startowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tworzenie profilu startowego jest banalnie proste

Dla kogoś kto to umie pewnie tak. Ja na razie dopiero zgłębiam tajemnice tych plików.

Mam kilka pytań:

1. Do czego służy kod w tym znaczniku "<codearray></codearray>"? Będę go musiał edytować?

2. Gdzie się ustawia neutralną stocznie i dok zaopatrzeniowy? Dokładniej stocznie umieszczoną w sektorze Kha'ak z której gracz będzie mógł korzystać.

3. Czy da się ustawić na przykład "Emitery kyonowe alfa" jako towar dostępny w doku zaopatrzeniowym który się nie kończy tj. żadne fabryki nie muszą dostarczać towaru. Coś na zasadzie kupowania statków w stoczni lub wyposażenia w dokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1

Odpuść sobie pisanie profilu od początku. Wykorzystaj już istniejący i poprzez jego edycję stwórz swój. Będzie Ci potrzebny X3 Editor + biblioteki do niego STĄD oraz X3 Mod Manager do wyciągnięcia pliku JOBS. Ściągnij też dodatkowe profile startowe.

Jeśli chcesz odezwij się do mnie na GG to Ci dokładnie powiem jak ja tworzę profile startowe. Chyba, że większa liczba użytkowników wyrazi zainteresowanie, to się jakieś FAQ skleci ]😀

Ad 2

Nie bardzo rozumiem. Neutralna stocznia i dok zaopatrzeniowy? 😀

Ad 3

Raczej nie chyba, że jest to Twoja fabryka. Wtedy używasz skryptu unlimited resources. Możesz też zainstalować Stevio Weaponsedealer, skrypt ten dodaje doki w których towar się nie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chcesz odezwij się do mnie na GG to Ci dokładnie powiem jak ja tworzę profile startowe.

Napisałem ale nie odpowiadasz. Może nie doszło nie wiem. Możesz napisać tutaj jak to robisz? To od razu jakby ktoś jeszcze był zainteresowany będzie mógł sobie przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...