Skocz do zawartości

- - - - -

Przejmowanie sektorów w modzie TOTT

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 30 kwiecień 2011 - 18:47

Pytanie o przejmowanie sektorów w modzie TOTT przewijało się kilka razy w temacie Mod Time Of The Truth. Ktoś pisał, że przejął sektor przy pomocy Doku Zaopatrzeniowego. Tymczasem jest to możliwe tylko przy pomocy dowolnej Stacji Handlowej, chyba że mamy dodatkowo zainstalowany skrypt STO lub inny do przejmowania sektorów.

W czystym modzie TOTT procedura przejęcia sektora wygląda następująco:

Już po uruchomieniu nowej gry, jako jedną z pierwszych wiadomości otrzymujemy informację jakie sektory możemy przejmować, a przejęcie jakich jest zabronione:
Załączony plik  3.JPG (31,69 KB)
Ilość pobrań: 223

Aby przejąć sektor należy:
1. Zniszczyć wszystkie duże statki (M6-M0) oraz stacje rasy, która jest właścicielem sektora.
2. Należy zakupić i postawić dowolną Stację Handlową w oczyszczonym sektorze.
3. Następnie skontaktować się z biorobotem obserwacyjnym, którego znajdziesz na postawionej właśnie swojej Stacji Handlowej. Kontakt nawiążesz poprzez opcję "Łączność":Załączony plik  4.JPG (14,55 KB)
Ilość pobrań: 253
Po nawiązaniu komunikacji pojawi się lista dostępnych opcji do wyboru:Załączony plik  5.JPG (19,77 KB)
Ilość pobrań: 199
Oprócz informacji o przejmowaniu sektorów i przekazywaniu ich rządowi dostępne są opcje:
Chcę przejąc ten sektor - jeśli zdecydujesz się przejąć sektor dla siebie, będziesz musiał zapłacić 120 mln. kredytów dla floty inwazyjnej, która sprawdzi oczyści sektor, ale sektor stanie się twoją własnością i będzie zarabiać kredyty dla ciebie. Poza tym po przejęciu 5 sektorów, będziesz mieć możliwość uzyskiwania własnego statku klasy M0. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami biorobota.

Chcę przekazać ten sektor rządowi - po wybraniu tej opcji możesz przekazać sektor rządowi (jakiemu to zależy od opcji startowej). Jeśli przekażesz sektor dla rządu, otrzymasz 10 mln. kredytów i 1500 punktów reputacji zostanie dodanych u rasy, której jest rząd (na opcji startowej Wróg publiczny jest to rząd Yaki).

Ważne:
- Reputacja u rasy która była wcześniej właścicielem sektora twoja reputacja po przejęciu sektora lub przekazaniu go rządowi spadnie do najniższego poziomu (-5).
- Jeśli przejmiesz sektor dla siebie, będziesz go musiał bronić, ponieważ poprzedni właściciele będą starali się przejąć ponownie sektor.

#2 Revan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaLehon, planeta Rakatan
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 01 maj 2011 - 14:53

A w grze bez modów też tak można?

#3 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 01 maj 2011 - 14:56

Jeśli się nie mylę to w czystej grze nie można.

#4 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 maj 2011 - 15:30

Revan napisał:

A w grze bez modów też tak można?

Nie. Jak wskazuje dział, jest to opcja dodana przez mod TOTT.
Można natomiast w inny sposób, poprzez skrypty. Jest nawet kilka skryptów do przejmowania sektorów. Linki do ich opisów znajdzie w temacie o spolszczeniach skryptów, bo tak się składa, że wszystkie zostały przetłumaczone i opisane.

#5 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 20 maj 2011 - 12:57

Czy ma ktoś może zielone pojęcie, ile czasu trwa próba odbicia zajętego sektora przez poprzednich jego właścicieli (i czy to ma w ogóle jakiś koniec)? Przejąłem jeden z sektorów Xenków, oddałem rządowi Yaki i nie dość, że te sieroty ledwo dają radę go bronić (płacze ze śmiechu gdy 3x Akuma nie radzi sobie z dwoma QX'ami, a jak przylecą "K" czy "J" robi się już kompletna lipa), to końca inwazji nie widać. Siedzę więc w tym sektorze z częścią mojej armady ( 1x M2-Uniwersal, 2x M2-Niszczyciel Kha'ak, 6x M7-Fregata Kha'ak i ... 3x Duża Orbitalna Platforma Bojowa - moduł skoku do punktu to najlepszy wynalazek jaki spotkałem kiedykolwiek w tej grze :P), ale powoli zaczyna mnie to nużyć (a nowe Xenki przylatują i przylatują ...). Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć (tzn. czy to się wreszcie skończy)?

#6 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 maj 2011 - 16:32

Inwazję będą trwały do..., a raczej dotąd, aż sektor nie wróci to pierwotnych właścicieli.
Przekazałeś sektor rządowi, to został jemu obronę sektora, niech się martwi. A jeśli będzie miał do ciebie pretensje po stracie sektora to przejdź do opozycji.

#7 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:21

Nie wiem czy moje pytanie znalazło właściwy topic, ale żaden inny jakoś do niego nie pasuje, mianowicie pomiędzy sektorami Maelstrom i Gaian Star znajduje się Nieznany Sektor. Na południe od niego znajduje się drugi Nieznany Sektor (są połączone bramą i jest to dokładnie ten sektor w którym po wykonaniu głównej fabuły ToTT możemy "włączyć" bramę aby powalczyć z Upadłymi). Pytanie brzmi, czy z tym sektorem jest związana jakaś fabuła (oprócz oczywiście pojawienia się wspomnianej bramy)?. Chciałbym zająć ten sektor (jest możliwe jego przejęcie, już testowałem), ponieważ chcę tam umieścić moje HQ i cały zestaw kompleksów produkcyjnych (głównie zbrojeniowych). Dlaczego tam? - kto przeskanował pięć czy sześć znajdujących się tam asteroid, zapewne będzie wiedział czemu :P (2x Krzem ~100, 2x Ruda ~100, 1x Nividium 50, sektor jest dość spory obszarowo, cisza spokój, nic się nie dzieje). Po sektorze lata jeden Argoński M2 Universal (gdy zająłem sektor, nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia i dalej sobie latał). Czy ktoś wie coś może o tym sektorze? (nie chcę aby w późniejszym etapie wśród połowy setki kompleksów zaczęły się dziać jakieś Dantejskie sceny).

#8 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 czerwiec 2011 - 14:42

Sektor miał znaczenie w X3R, w fabule Bala Gi znajdowaliśmy tam Hyperiona. W TC sektor ten jest zapomniany przez Boga i programistów (Xenońskich), spokojnie możesz w nim się rozbudować.

Ja za sektor główny obrałem (przynajmniej do czasu otrzymania z fabuły własnego sektora) sektor nieznany leżący na południe od Patriarch Keep, a leżący jeszcze dalej na południe drugi nieznany będzie moim zapleczem produkcyjnych.

#9 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:06

Wyświetl postUżytkownik Yacek dnia 02 czerwiec 2011 - 14:42 napisał

Ja za sektor główny obrałem (przynajmniej do czasu otrzymania z fabuły własnego sektora) sektor nieznany leżący na południe od Patriarch Keep, a leżący jeszcze dalej na południe drugi nieznany będzie moim zapleczem produkcyjnych.

Dzięki za info. Tak na marginesie z jakiej fabuły można otrzymać własny sektor? (jeden kupiłem podczas grania fabuły Yaki - czy to o tym mowa? :P).

#10 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:31

Wyświetl postUżytkownik Cyberstorm dnia 02 czerwiec 2011 - 18:06 napisał

Dzięki za info. Tak na marginesie z jakiej fabuły można otrzymać własny sektor? (jeden kupiłem podczas grania fabuły Yaki - czy to o tym mowa? :P).

Nie, Fabuła TC - Nowy Dom (New Home) - zobacz do FAQ fabuł TC: http://xudb.pl/index...ji-fabuly-x3tc/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych