Skocz do zawartości

Handel - pytania i odpowiedzi


Falshion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zacząłem moja przygodę z x3 wcześniej grałem w x2 i postanowiłem zając sie handlem kopiłem wiec 2 transportowce wyposażyłem w systemy handlowe itp na jednym dorobiłem sie juz oprogramowania handlowego mk3 i mam problem gdy je uruchomie statek niby cos szuka ale po chwil zostaje w miejscu i nie prowadzi handlu automatycznie 🙁 i tu moje pytanie czy ktos wie dlaczego tak jest moze cos jeszcze jest potrzebne jesli tak proszo o pomoc.

Ps. Przepraszam z gory jezeli juz taki temat byla ale nic nie znlalzlem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat wiele razy poruszany na forum.

Instrukcja do gry, wyposażenie obowiązkowe.

FAQ - najlepsze sektory do szkolenia traderow. Traderzy Mk3 muszą się szkolić, aby handlować i przynosić zyski. Aby się szkolić, należy uruchamiać ich w sektorach gdzie będą mieć wiele okazji do zarobku (Elektrownie i fabryki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdzalem instrukcje i nic nie ma na ten temat pisze ze jak odpale bedzie sprzedawac ... a probowalem 12 ukladach i nic w zadnym po odpaleniu komendy nie sprzedaje tylko stoi bezczynie

Jeśli chodzi o handlarza sektorowego to wybierz jeden z sektorów z linku który podał Yacek i... czekaj cierpliwie. Czasem zajmuje to dłuższą chwilę zanim handlarz zacznie w ogóle coś robić i na początku może transportować jakieś śmieszne ilości towarów. Dopiero po jakimś czasie i zdobyciu paru rang powinien zarabiać poważniejsze kredyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam właśnie zaczynam grę handlowcem. Mam kilka pytań zwiazanych z tą profesją. Mianowicie:

-jak najlepiej zacząć zarabiać na samym początku gry?(jakieś misje,handel czymś)?,

-co opłaca się kupywać jako pierwsze(statki,moduły).

I może podzielicie się jakimiś ciekawostkami odnośnie tej profesji? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowiec jest dosyć trudnym zadaniem z początku, więc radzę Ci zająć się najpierw walką, a gdy się ustatkujesz to wtedy zajmiesz się handlem. Najlepiej schodzą z początku ogniwa energetyczne i gwiezdna wódka(nielegalne). Cieszę się, że mogłem pomóc.

PS Aha i warto zaopatrzyć się w automat dokujący(do kupienia w Legend's Home), lokalizatory cen kupna/sprzedaży, napęd skokowy i zdalny system handlowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym początkowym myśliwcem z profesji tego weterana, 1 misja bodajże tam trzeba patrolować potem jest walka z piratami, i jak npcki zestrzelą wszystkie to ja tylko patrze bo żadnego trafić nie mogę :> Wiem, że mogę ustawić jak mam więcej niż 1 statek żeby on mnie bronił i sam nawala, ale samemu sobie poradzić nie mogę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj z tym Autocelowaniem. Na początku każdemu idzie nie do końca tak jak by sobie tego życzył, ale to nie powód by się poddać i zmienić profil. Na początek polecam profil obrońca terrański nauczy Cię on podstaw walki, a fabuła dobrze "wyposaży" na przyszłość(Vidar, 2 Pochwy, Kord, Szabla, Claymore i 3 Rapiery) 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do handlu: FAQ#8 Czym handlować na początek

Co do walki: zakup Polecenia Bojowe Mk1 i 2, włącz auto celowanie, wiadomo przycisk k, strzelaj do celownika (takie kółeczko 😀 ) nie do statku.

Cytat

A czy jeśli zaczynam grę obrońcą to mogę również bawić się w handel? Tak jak handlowcem? Kupić jakiś statek handlowy i jazda?

To nie ma znaczenia. Na każdym profilu można robić wszystko co się chce (walczyć, handlować, budować.... myśleć)

Profile startowe determinują tylko nasz pierwszy statek, poziom gotówki i początkowe reputacje u ras. Wszystko inne jest w naszych rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

OK pograłem sobie trochę i mam pytanko kolejne. Mianowicie jeśli chcę pobawić się w handel to czym powinienem handlować dosłownie na samym początku proszę napisać gdzie polecieć co kupić i gdzie to sprzedawać jestem zielony strasznie i potrzebuje dobrego wstępu :>

Parę postów wyżej Yacek podał Ci link do odpowiedniego punktu FAQ, zerknij do niego i do tematów które są w nim podlinkowane. Podstawowe informacje znajdziesz również w instrukcji gry.

Generalnie wszechświat w TC 'żyje', statki NPC zajmują się handlem 24/7 i ceny zmieniają się w zależności od dostępności danego towaru na stacjach. Na przykład wystarczy że jakiś frachtowiec zapcha ładownię fabryki jakimś surowcem, a jego cena od razu spadnie do minimum i będzie się utrzymywała na niskim poziomie aż fabryka go nie zużyje. Dodatkowo czasami stacje NPC znikają, czy to za sprawą silnika gry, który decyduje że dana fabryka nie jest opłacalna, czy też z pomocą statków wrogiej rasy. Nie ma więc stałych szlaków handlowych, trzeba na bieżąco obserwować ceny i wyszukiwać opłacalne kursy, uważając także na to by w czasie samego lotu do stacji nie uprzedził nas jakiś inny kupiec. Pomagają w tym satelity i odpowiednie oprogramowanie (lokalizator cen sssskupu/ssssprzedaży dosssstępny u Teladich) oraz oczywiście napęd skokowy.

Jeśli masz już jakiś kapitał to ogniwami bym sobie głowy nie zawracał. Zysk na nich jest bardzo mały (max. 7 cr na sztuce), lepiej znaleźć jakiś bardziej dochodowy towar 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli masz już jakiś kapitał to ogniwami bym sobie głowy nie zawracał. Zysk na nich jest bardzo mały (max. 7 cr na sztuce), lepiej znaleźć jakiś bardziej dochodowy towar 😀

Polecam pirackie jastrzębie 😀 Miałem okazję pograć w ten weekend i po ćwiczeniach z zakresu uzbrojenia wybrałem się aby skopać kilka pirackich tyłków. Jeden z pilotów okazał się tchórzem i zostawił mi jastrzębia (Mocno poobijanego 😀), za którego dostałem sporo, ponad 300 tysięcy kredytów, więc zyssssk nieporównywalny 😀 Uważam, że handel ogniwami jest dobry dla miłujących pokój Boronów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje taki drugi statek z duza ladownosscia abym nim mogl przewozic towary na handel, cos jak ten ktory sie ma na poczatku handlowcem, i gdzie moge kupic ten modul ze sam kupuje i sprzedaje towar i mi tak zarabia stateczek a ja robie co innego? I jak zaczynam gre sprytnym teladianinem tym zielonym stworkiem, on ma na poczatku prawie 13000kasy zaczyna w Seizewell to jakies porady odnosnie jego? Lece teraz do jakiejs fabryczki poszukac tych ogniw i polece gdzie indziej zeby je sprzedac, zobaczymy jak to bdz wygladalo, no chyba ze po drodze mnie ktos zniszczy :>

Edytowałem jeden wyraz niecenzuralny. Używanie wyrazów niecenzuralnych w wypowiedziach łamie regulamin forum, a to może się źle skończyć dla piszącego. Yacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...