Skocz do zawartości

Handel - pytania i odpowiedzi


Falshion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh znalazlem statek zacmienie oraz w walce z piratami sokol pozostal pusty, sprzedalem oba statki za laczna wartosc jakies 5m. Dokupilem 3 tsy wyposazylem je i puscilem dalej. Jak zbuowac stacje jakas najlepiej samowystarczalna, czytalem ale zagubilem sie.

Trzymaj się tematów. Twoje pytanie nie ma już nic wspólnego z tytułem tego tematu. Uważam temat za wyczerpany i zamykam. Yacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Po "długim" okresie przerwy gdy nie miałem w co grać, postanowiłem, że w końcu zakupię TC, z Reunionem bardzo mi pomogliście, więc zwracam się do Was jeszcze raz z prośbą o pomoc pomoc.

W Reunionie zbudowałem szybko kompleks gorzały, jakoś wszystko szło łatwiej, teraz widzę jakieś misje bojowe i jest dylemat przy pierwszym zarobionym milionie.

Otóż pytanie jest proste.

Czy pierwszy milion zainwestować w statek bojowy i podbijając range bojową oraz wyciągać coraz to lepszą kasę z misji bojowych.

A może kupić TS'a + mk3 i zacząc UT robić?

Po prostu teraz widzę, że handel jest nieco trudniejszy, jakoś produktów jest mniej, idąc wg. FAQ sprzedawałem kwiaty słoneczne i ten milionik wskoczył, całkiem fajnie no ale człowiek ma chęć iść dalej.

Pozdrawiam.

P.S

Przeczesałem forum do 24 strony i tam właśnie jeden z graczy napisał, że pierwszą kase zarobił na misjach bojowych, ale to stary patch i w ogóle stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w X3 kyony kosztują tyle samo co w X2 to warto polować na kha'aki 😀 Mówiąc "tyle samo" mam na myśli wersję alpha za 800k i beta za 1,6mln 😀

Oczywiście na walce zarabia się najszybciej i najłatwiej ale jest to ryzykowne, poza tym będziesz musiał co jakiś czas naprawiać swoje latadło i dokupywać wyposażenie 😛 I dobrze jest mieć, tak jak kolega wyżej napisał stałe źródło dochodów, czyli albo stacja albo handlarz, tak na wypadek, gdybyś jakaś wyprawa zakończyła się w stylu brak łupów i kadłub na poziomie 10% (czego oczywiście nie życzę nikomu 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założę Destylarnie w Ore Belt to zniszczą mi ją?

Czytałem, że policja w TC tak robi, w Reunionie miałem tam kompleksik i nie było większych problemów.

I jeszcze jedno pytanie, czy UT traders są nieco lepsi niż w reunionie?

Często mieli zastój i nic nie robili, a 7 UT to nie był super przychód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2011 o 14:56, Yacek napisał:

Zniszczą.

W TC destylarnie bezpiecznie jest budować tylko w sektorach pirackich, Yaki i Nieznanych.

Prędzej u Teladian możesz handlować Teladihuaną (możesz u nich wstawić plantację konopi, nie wiem czy przyjmują Rajskie Ogrody, ale jak widziałem listę w Grand Exchange, to raczej tak). 😛

[PS: chciałem tu wstawić emota "ganja", ale raczej adminom by się nie spodobałaby]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za rady.

Grało się przyjemnie, do czasu aż u Boronów zepsułem sobie reputacje (po misji) nie mam pojęcia jak mogę ją naprawić, dużo nie zepsułem, po prostu mam "poszukiwany wróg" i nie mogę latać po och sektorach.

Handlem nie naprawie, bo mnie atakują, wiec jak to zrobić?

Datki?

P.S

Co się stało z Hyperionem?

EDIT:

Już wiem, że trzeba go capture'ować w sektorach Parandian.

Centaur się nada?

Czy może wystarczy coś "słabszego" (Centaur jest drogi dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2011 o 07:41, ManganMan napisał:

Prędzej u Teladian możesz handlować Teladihuaną (możesz u nich wstawić plantację konopi, nie wiem czy przyjmują Rajskie Ogrody, ale jak widziałem listę w Grand Exchange, to raczej tak). 😀

To o niczym nie świadczy. W sektorach Argońskich są ich Destylarnie, a gracz nie może budować takich. Co legalne dla rządu, nie musi być legalne dla obywatela 😀

To znaczy: inaczej gra traktuje stacje NPC, a inaczej gracza.

Co do Boronów. Niszczyć piratów w ich sektorach lub Splitów 😀

Hyperiona najlepiej Vidarem. Dlaczego? Bo Vidar za free 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam 2 pytania:

1. Jak to jest możliwe, że kryształy są zasobem drugorzędnym w elektrowni? Elektrownia znajduje się w The Hole, innych jeszcze nie sprawdzałem. Kalkulator kompleksów na TC zakłada, że kryształy są potrzebne. Ze skryptów - mam Marine Repairs 1.02, NPC bailing add-on 1.7.8, RRF 2.2/2.11, SCS 1.21. Żaden nie powinien usuwać kryształów.

2.W X3 Reunion miałem kompleks - wytwórnię Teladihuany. Zioło schodziło szybciej, niż się produkowało, nawet cywile kupowali. Jeśli przestawiłbym się na np. steki to czy popyt byłby równie duży? W końcu cywile też powinni robić zakupy. Krzemu, rozumiem, nie kupią bo po co im krzem, ale mięsko na obiad trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jestem pewien ale chyba elektrownie kontrolowane przez AI mają kryształy jako zasób drugorzędny. Dlaczego? Dlatego, że bez ogniw cała gospodarka by się zatrzymała. A tak ogniwa są wytwarzane cały czas.

2. Myślę, że nie ale lepiej poczekać na opinię kogoś bardziej wtajemniczonego 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... Wielkie przeprosiny dla Razaha, dopiero sprawdziłem czyj ten kompleks. Sorry Renegade, twoje posty były tylko w okolicy.

Edit: Sprawdzone, do kompleksu potrzeba przedstawicieli handlowych/trader'ów, mnóstwo ludzi dokuje, nikt nie kupuje żarełka, pomimo niskiej ceny. Przerzucam się na handel złomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Od kilku dni zacząłem zabawę w X3 TC wykonuję jednocześnie misje bojowe, mam kilka myśliwców i to tyle. Chcę trochę kasy zarobić aby lepsze myśliwce kupić i postanowiłem trochę pohandlować, kupiłem tankowiec i polecenia wszelakie MK1, MK2 i MK3. Wysyłam do sektora owy tankowiec i on sobie handluje :-) Wszystko doczytałem nie mam pytań jak na razie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym zasięgnąć porady dotyczącej ustawień sprzedaży towarów z kompleksów przez skrypty Extended Trade Command Software oraz Economy and Suply Trader. Od razu pomijam CLS, CAG itp, jako, że statki z 'fabrycznie' wbudowanymi Handlowymi 1 nie współpracują ( wiem wiem Yaki TM jest niezły na zastępstwo ).

Precyzując ETC ma manię wysyłania 2-3 statków do tej samej fabryki, jaki tego efekt końcowy, wiadomo.

EST z kolei niezbyt chce sprzedawać wyłącznie z danego kompleksu, chyba że coś pomijam w ustawieniach.

Proszę o poradę w tej kwesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam jeden tankowiec wyszkolony na 18lvl i zarabia teraz muszę jeszcze dokupić kilka zakupić większy statek i wtedy mogę wrócić do walki bo startową Elitą L to już nie za wiele mogę zrobić nawet w prostych misjach dostaję baty 😉 btw jaki statek do walki polecacie na początek ?? o ile odpowiedź mieści się w tym wątku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...