Skocz do zawartości

X Rebirth - nowa gra Egosoftu zapowiedziana na 15.11.2013


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym Egosoft udostępnił pierwsze informacje o nowej grze z uniwersum X -X Rebirth.

Zapowiedź, trailer oraz screeny dostępne są na głównej stronie Egosoftu.

Informacja o grze dostępna jest również na stronie wydawcy Deep Silver: X Rebirth

Ciekawe jakie będzie to miało wymagania sprzętowe, sądząc po filmie to spore.

Data wydania: czwarty kwartał 2011, czyli pewnie na gwiazdkę.

X Rebirth to nazwa nowej gry, która do tej pory była ukryta pod kodową nazwą TNBT.

Polecam też przeczytać o grze w tym poście: http://www.egosoft.com/x/xnews/201104_44_xr_news.html , jest tam wywiad z Bernd Lehahn.

Linki do informacji na o X-Rebith, gdzie info z Egosoftu zostało przetłumaczone na polski:

VGDb

CD-Action

Polecałbym również ściągnięcie ze strony Egosoftu zawartej w Superboxie Encyklopedii: http://www.egosoft.com/download/superbox/bonus_pl.php

Niestety tylko po angielsku i niemiecku.

Ale warto, dużo faktów, historii i tego co może być w XR.

Tematy na form Egosoftu gdzie toczy się dyskusja o X Rebirth:

EGOSOFT and Deep Silver announce X Rebirth - temat z zapowiedzą X Rebirth.

X Rebirth Trailer Analysis and Speculation - temat gdzie klatka po klatce analizowany jest film z X Rebirth.

X Rebirth screen shot analasis and speculation - temat gdzie analizowane są dostępne screeny z gry X Rebirth.

Ktoś chce już preordera?

Proszę bardzo: http://www.zavvi.com/games/platforms/pc ... 48547.html

Informacja o wydaniu gry: http://www.egosoft.com/community/news_pl.php

Tak, X-Rebirth zostanie wydane 15 listopada 2013.

Na kanale YouTube Egosoftu można zobaczyć trzy nowe filmy:

X Rebirth - First trailer video



X Rebirth Controls



X Rebirth - Scale and Detail



Na stronie Steam podane zostały również wymagania sprzętowe:
http://store.steampowered.com/app/2870/

Minimum:
OS: Windows 7 SP1 (64-bit), Vista SP2 (64-bit), XP SP3 (64-bit)
Processor: Intel i-Series at 2GHz or AMD equivalent
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVidia GT400 series with 512MB RAM or better, ATI 4870HD with 512MB RAM or better
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 6 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c Compatible Sound Card
Additional Notes: These specs are still being determined

Recommended:
OS: Windows 7 SP1 (64-bit)
Processor: Intel i5 (Quad) or i7 at 2.5GHz or AMD equivalent
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVidia GT500 series with 1GB RAM or better, ATI 5870HD with 1GB RAM or better
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 10 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c Compatible Sound Card
Additional Notes: These specs are still being determined.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest. Z uniwersum to tak jak z Warhammer 40000. Są gry RTS z tego uniwersum i w drodze jest gra TPP z tego uniwersum.

Myślę, że jeśli to nie będzie X4 to będziemy bezmyślnie tłuc wszystko co się rusza. Przepraszam za pesymizm ale nie oszukujmy się, takie rzeczy dzisiaj się sprzedają i to bardzo dobrze (patrz CoD od czwartej części i wcześniej właściwie to również).

Dlatego mam nadzieję, że brak cyferki "4" w tytule to tylko niedopatrzenie Egosoftu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję że właśnie nie będzie to X4, zresztą TC też już luźno nawiązuje do historii z wcześniejszych gier serii, nie masz przecież w TC głównego wątku fabularnego jak jeszcze w X3 Reunion.

Brak cyferki nie jest niedopatrzeniem Egosoftu, przecież już dawno zostało oficjalnie zapowiedziane że następna gra nie będzie kontynuacją serii.

Cytat

Mnie również interesuje czy będzie to uproszczona sieczka ala Freelancer, czy po prostu odświeżone X'y, z jeszcze bardziej rozbudowaną grafiką, ale dalej z budowaniem imperium.

Raczej to drugie, przeczytaj opis na stronie Deep Silver, link w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest. Z uniwersum to tak jak z Warhammer 40000. Są gry RTS z tego uniwersum i w drodze jest gra TPP z tego uniwersum.

Myślę, że jeśli to nie będzie X4 to będziemy bezmyślnie tłuc wszystko co się rusza. Przepraszam za pesymizm ale nie oszukujmy się, takie rzeczy dzisiaj się sprzedają i to bardzo dobrze (patrz CoD od czwartej części i wcześniej właściwie to również).

Dlatego mam nadzieję, że brak cyferki "4" w tytule to tylko niedopatrzenie Egosoftu 🤔

Zapomniałem przed "X4" dodać słowo "nieoficjalne" i ostatnie zdanie jest niepotrzebne. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

To od nowa. Mam nadzieję, że będzie to nieoficjalne X4. Jeśli nie dostaniemy czegoś takiego co było tworzone od X:BTF do X3:TC to możemy się spodziewać "Uproszczonej sieczki ala freelancer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty już pewnie nie uświadczymy, w filmiku chodziło raczej o nawiązanie do obecnych X'ów 🤔

Ciekawe jak będzie wyglądała sama rozgrywka i mechanika gry. Z tego skromnego tekstu można wywnioskować, że fabuła będzie miała dla niej trochę większe znaczenie, oby tylko sandboxowa warstwa na tym nie ucierpiała. Może doczekamy się wreszcie jakichś interakcji z planetami i interfejsu trochę bardziej przyjaznego użytkownikowi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może doczekamy się wreszcie jakichś interakcji z planetami i interfejsu trochę bardziej przyjaznego użytkownikowi 🤔

O tym właśnie piszą: nowy uproszczony i łatwiejszy interfejs, dla nowych gracz, a jednocześnie rozbudowany tak jak potrzebują tego starzy gracze.

Polecam też przeczytać o grze w tym poście: http://www.egosoft.com/x/xnews/201104_44_xr_news.html , jest tam wywiad z Bernd Lehahn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na ostatnich napisach znany głos komputera pokładowego z X2 i następnych 🤔

Co do głosu.

Jak zagrałem w X3:R to mało z krzesła nie spadłem 😀

Komputer pokładowy się naćpał czegoś. Szczególnie słychać to, gdy wymawia "Nova" lub "Susanova". Mogli wrzucić głosy z poprzedniej części. To samo z Xenonami. Komputer w dwójce mówi "zinon" a w trójce "zenon". Ciężko będzie się przyzwyczaić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A mi się wydaje że mówi to samo bo lenie z Egosoftu po prostu przeniosły 90% dźwięków z X2 (które to miało 90% z jedynki).

A mnie się wydaje że wyciągasz zbyt pochopnie wnioski.

To że w filmie pojawił się ten głos komputera nie znaczy że będzie on w grze, to po prostu sygnał dla starych graczy: "znacie? No to wiecie o co chodzi."

Jeśli się pojawi (a pewnie tak, bo głos Betty to ikona serii X) to też nie wiadomo czy dźwięki będą wzięte "żywcem" z X2, czy remixowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale po przeczytaniu tytułu zapaliła mi się lampka "PREQUEL!!!" 🤔 . Oby była wielowątkowośc, bo jak nie to będziemy musieli się wszyscy zaopatrzyć w Sandy Bridge 😀)) (stabilne OC 4,8 Ghz na chłodzeniu powietrznym) Z tego co widać (a raczej słychać) na trailerze starożytni powracają 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wiesz o dynamiźmie w X'ach? Nie grałeś w X2. Tam na początek dostawałeś Odkrywcę i po kilku początkowych misjach Merkurego. I tyle, do reszty musiałeś dojść sam.

A walka odkrywcą nawet ze statkiem pirackim (Chodzi mi o TS'a) zawsze kończyła się napisem "game over". W X3 można nawet pogromcą z niektórymi M3 da się wygrać.

Ja również liczę na tryb multiplayer 🤔

I oby gra działała na sprzęcie, który można kupić dzisiaj.

Ta brama skokowa wygląda ślicznie, pewnie zamiast przelatywać przez bramy będę je tylko oglądał 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...