Skocz do zawartości

Kopalnia krzemu + wytwórnia kryształów


Jamba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tak miałem zrobić z tym że dodatkowo postawiłbym po kilka Wież Laserowych w pobliżu tych satelit bo mam przykre doświadczenia ze zwyczajami kaczek- uwielbiają niszczyć wszystko co moje a osłona 1MW to praktycznie nic w konfrontacji z kyonem nawet w M5.

Hmm.. a do czego jest patrol sektorowy? Myślałem, że to jakoś lepiej działa od zwykłej komendy "znajdź i zatłucz"

ps. proszę jeszcze o pomoc z tym CLSem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem 4 koło kopalni krzemu w Ore Belt bo jest na trasie piratów do bramy, nie dolatują nawet żeby oddać strzał.

Kaczki padają po chwili ostrzału, osłony czasem spadną do 25% ale to głównie z powodu ich M3 - 3xKyon [spory zasięg] vs 1x25MW :/.

Grunt, to ustawić wieże razem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste XD

ale zaczyna się offtop

ludziska, na pewno używał ktoś CLSa xD

proszę o pomoc bo mi się cały plan wali :/

chciałem sobie skonstruować autonomiczną produkcję ogniw - zaopatrywałbym te same stacje z których pozyskuję surowiec i jeszcze by sporo zostało żeby handlować w sektorach gdzie jest mało elektrowni słonecznych - co więcej - mógłbym zaopatrywać w prąd inne moje stacje w pobliżu zyskując w ten sposób redukcję kosztów 😀

ale jeśli mam problem już u podstaw, to pewnie nic z tego nie będzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w święta będzie trochę czasu to zainstaluję wreszcie X2 i zobaczę jak to u mnie będzie wyglądało. Na dzień dzisiejszy mogę tylko doradzić żebyś jeszcze popróbował zupełnie od zera, bo przy takich skryptach diabeł zwykle tkwi w szczegółach.

Wyczyść listę stacji (wybierając przy dodawaniu jakikolwiek statek) i poustawiaj jeszcze raz wszystko krok po kroku w odpowiedniej kolejności uważając przy tym na to żeby:

1. statek miał na pokładzie odpowiednie wyposażenie (według opisu skryptu)

2. ładownia statku była pusta, ewentualnie zawierała wyłącznie towar który ma transportować

3. zasięg handlu w ustawieniach stacji odpowiadał odległości między fabrykami

4. w sektorach w których ma operować nie było wrogich obiektów

Spróbuj też kupić jakiś inny transportowiec i pokombinuj z nim, być może to jakiś problem z pirackim TSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie walczy się aż tak źle. Uwierz, jestem przyzwyczajony 🤔 Tylko, że podczas bitwy w Omicron Lyrae jest BAAARDZO CIĘŻKO.

Ale to się niedługo zmieni 😀

Wpadłem na szalony pomysł. Zrobię fabułę, dozbroję Orkę (muszę kupić 4 PDF'y Gamma) i zrobię rzeźnię w Sektorach kha'aków 😀 ]😀 Jak się orientuję to w ich sektorach są asteroidy z Nividium.

Taka ciekawostka 😀 Dostałem farmę pszenicy w sektorze "Treasure Chest" jako nagrodę za wykonanie misji w Nyana's Hideout 😀 😀

Pisało, że dostałem Elektrownię słoneczną, szkoda, że to nie prawda 😀(( . Już drugi raz dostałem farmę zamiast elektrowni, z tą różnicą, że w Cloudbase North West.

Zawiodłem się na Rybołowie, wykonywanie nim misji kilerskich jest niemożliwe. Po prostu wrogowie są dla niego zbyt szybcy i uciekają, gdy zdejmę im osłony. Może to już zbyt słaby statek jak dla Asa Pierwszego Stopnia? 😀))

Serio, zastanawiam się nad sprzedażą. zdobytą w ten sposób kasę przeznaczyłbym na Novę do misji w Omicron Lyrae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem to:

Cytat
Spoiler

Taka ciekawostka 🤔 Dostałem farmę pszenicy w sektorze "Treasure Chest" jako nagrodę za wykonanie misji w Nyana's Hideout 😀 😀

co to za misja? 😀 coś przeoczyłem??

To Ty nie masz jeszcze Novy? To był moj pierwszy zakup gdy tylko mnie było stać! 😀

Ale słuchaj

Spoiler

do misji w Omicron Lyrae Nova spisuje się miernie, natomiast dla Khaak M3 to bułka z masełkiem 😀

Misje killerskie bez problemu robię Rybołowem, nie wiem jaki masz problem. Fakt, jak lecą Smoki czy inne M6 wyciągające 300 ms i więcej [wtedy nie pomaga Fusion Injection ] robię taki myk:

Spoiler

biorę na celownik nasz główny cel- ten za którego dostajemy kasę i wykonaną misję, wypuszczam solidną salwę w trakcie lotu do niego a następnie ostro pikuję prostopadle w dół (lub w górę - to nie ma znaczenia) sektora by odlecieć na bezpieczną odległość od przyjaznych mi statków, cały czas sprawdzam czy ten "cel" podąża za mną by mnie "dopaść" czy też ucieka(to się zdaża! 😀) Potem już tylko Generator Fal i nawet jak spróbuje się oddalić na bezpieczną odległość to fale go sięgają i po chwili słyszę BuuUUuuuuUUUmmmM! 😀

Ciekawostka(powiedzmy) a propos misji killerskich:

otóż, na początku mojej przygody z tymi misjami [pomijam próbę wykonania takowej przy pomocy Argońskiej Novy ...)

Spoiler

wziąłem w łapki Khaak M3 i trafiłem na te Borońskie M6 i obstawę z trzech M3 - cała obstawa przeszla do historii w mniej niz pół minuty, a potem z radością odkryłem ze potrafię zniszczyć każde M6 tą moją Kaczką M3 ! 😀 i w ten sposób dorobiłem się pokaźnej [jak na tamte czasy] sumki około 8 milionów 😀 ale żeby nie było tak pięknie, w końcu trafił się jakiś Teladiański złoczyńca z obstawą 1xRybołów, 2xM3 i on sam w Rybołowie 😀 ... powiem krótko - moim priorytetem od tamtej pory był zakup Rybołowa xD

ps. mysle ze powinienes ospojlerować tę swoją wypowiedź z deczka ;p tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Co do misji w Nyana's Hideout. Za pierwszym razem nie dostałem nic, potem jak robiłem 2 razy tą misję to dostałem fabryczkę w nagrodę. Po prostu musisz się wystarczająco szybko uporać z wrogami.

Pod koniec misji Elena Kho powinna Ci powiedzieć, że zasługujesz na awans i ma dla Ciebie niespodziankę 🤔 Za jakiś czas dostajesz wiadomość od Eleny, że dostałeś Elektrownię słoneczną w jakimś sektorze. Niestety nie jest to elektrownia, tylko Farma Pszenicy.

W sumie... To pierwszy M3 jaki miałem to Borońska Barakuda, potem ciężko robiłem na Rybołowa (postawiłem farmę pszenicy, elektrownię słoneczną i kopalnię krzemu. Farma i Elektrownia w Argon Prime, a kopalnia w Ore Belt.

Spoiler

Mam problem z misją w krzackim sektorze. Koło czarnej skrzynki AP Hammer'a kręci się khaacki niszczyciel, wiadomo co jest dalej 😀((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Spoiler

Mam problem z misją w krzackim sektorze. Koło czarnej skrzynki AP Hammer'a kręci się khaacki niszczyciel, wiadomo co jest dalej 🤔((

😀

nie wiem o jakiej misji mowa. Masz pewnie jakis mod/skrypt ktorego ja nie mam.

Ale na krzaki działa Camouflage Device [urządzenie maskujące] więc może spróbuj z tym 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tę misję robiłem przed przerwą* bo kompletnie jej nie kojarze ;x

Kamuflaż to taniocha, myślałem że to cacko będzie tak absurdalnie drogie jak np. AEGIS (54 mln kredytów!!!) o.O

*przerwa- otóż, do X2 wróciłem niedawno po sporej przerwie- skonczylem ostatnią "sesję" w grudniu 2007 roku, więc przez te kilka lat można niektóre rzeczy zapomnieć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę Ci pamięć 🤔

A więc:

Spoiler

Na początku musisz zdobyć coś co Betty nazywa "low frequency scanner" (jeśli jest coś źle napisane to się nie dziwcie). Kupujesz go od Paranida imieniem Manckossak. Lądujesz na stacji i go zagadujesz. Jesteś jak najbardziej chamski (oferujesz mu baaardzo dużo kredytów). W końcu zgadza się na sprzedaż. Wylatujesz ze stacji lżejszy o 33,333 kredyty. Wtedy do systemu wlatuje Saya Kho. Po krótkiej rozmowie lecimy do Nyana's Hideout. Którą drogą to już nasza sprawa. Z Brettem będziemy lecieć dłuższą drogą, przez bezpieczne sektory. Z Sayą lecimy przez jeden z xenońskich sektorów. Po wejściu do Nyana's Hideot zaczyna się rzeźnia 😀 Do sektora skaczą Kha'aki, a Teladi zabiera AP Gunner'a (Lub AP Sonrę, jak kto woli) do swojego Albatrosa. Po ubiciu khaaków wypuszcza kilka droidów i wież laserowych. Po ich zniszczeniu Brett wchodzi na pokład albatross'a i niszczy go od środka, ratując AP Gunner'a. Saya wlatuje do systemu z wiadomością, że zaraz przybędzie Mamut Terracorp'u. Niszczymy khaaki (najlepiej na początku zniszczyć M3), bo inaczej zniszczą mamuta. Potem do sektora wskakują teladianie próbujący ukraść AP Gunner'a. Po ich zniszczeniu gunner jest ładowany na Mamuta, misja skończona.

Ahhhh, troszkę się rozpisałem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć wszystkim,

minął prawie rok odkąd ostatnio grałem w X2, ale znów do niego wracam 😀

odświeżam temat, może się komuś przyda.

Otóż skrypt działa poprawnie, w moim przypadku problemy związane były z cenami płytek ustawionymi w kopalni i wytwórni.

Ustawiłem na identyczne ceny i teraz działa jak należy 😀

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...