Skocz do zawartości

Kopalnia krzemu + wytwórnia kryształów


Jamba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w X2 gram, bo lubię 😀 a X3 troszkę zbyt dużo wymaga od mojego PC 😀((

i teraz:

1.

postawiłem sobie [między innymi, oczywiście xD] 2 kopalnie krzemu w Ore Belt i Wytwórnię Kryształów sektor wyżej.

Chciałbym się dowiedzieć jak skoordynować transport krzemu do tej wytwórni tak, by płytki krzemowe napływały tylko i wyłącznie z moich kopalni w Ore Belt jednocześnie nie zabierając im możliwości swobodnego handlu. Wiem że mogę manualnie wykonywać "Trade Run" ale samo to, ze to jednorazowa opcja, jest bez sensu- mam za dużo na głowie żeby co chwila wykopywać w gąszczu fabryk tę jedną i kazać transportowcom sprzedać konkretnie płytki krzemowe do konkretnej stacji...

2.

wiem, że wielu tego próbowało 😀

jak zabrać się za zasiedlanie pustego sektora?

Mam na myśli kompletnie pusty sektor z serii Nieznane Sektory [niedlugo będę miał fundusze na takie przedsięwzięcie].

Nie mam pomysłu jak to będzie działać, zrobiłbym sobie odpowiednie kopalnie, Elektrownie Słoneczne i Wytwórnie/Fabryki.. tylko jak będzie działał transport w tym sektorze? Oczywiscie zamierzam ustawić limit skoków dla kazdej stacji na 0. Czy to wogóle ma prawo wypalić? Mógłbym sobie produkować na własną rękę uzbrojenie i osłony chociażby - nie chodzi o samą produkcję czegokolwiek a osiągnięcie tego o czym chyba większość z was conajmniej myślała grając w iXa ;D zasiedlenie sektora - to nawet dumnie brzmi =)

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Chyba się nie da. Ew. ustaw cenę kupna w Wytwórni na taką samą za jaką sprzedajesz płytki krzemowe lub odwrotnie lub kup dwa transportowce, każdy z nich kursuje do innej kopalni krzemu.

2.Ja tego nie robiłem, bo takie sektory często zawierają jakieś przeszkadzajki (sektor na wschód od wastelands: miny między asteroidami, ale jest tam asteroida z współczynnikiem wydobycia rudy na 102, następny na wschód ma obłok, który niszczy kadłuby statków. U mnie we wszystkich nieznanych sektorach są klastry khaaków, więc patrole sektorowe muszą być).

Oczywiście, że da się tam zrobić linię produkcyjną. Z transportem nie powinno być problemu, ustawiasz tylko odpowiednie ceny kupna i sprzedaży (np. kopalnia rudy kupuje ogniwa energetyczne za tyle samo, za ile sprzedaje je elektrownia słoneczna). Przynajmniej mam nadzieję, że powinno działać.

Można również spróbować oprzeć transport na traderach sektorowych lub ustawić własne szlaki. Warto popróbować. Niestety w X2 nie można zdobyć własnej stoczni, a szkoda, bo gra byłaby dużo ciekawsza 😀

Podsumowując: Powinno dać radę. Popróbuj, od czego masz save itd. itp.? Możesz nawet zrobić przed przystąpieniem do takiego czegoś cheatów, oczywiście w ramach sprawdzenia. Cheatem robisz kase, stawiasz infrastrukturę, transportery i patrzysz czy działa. Jak działa robisz to normalnym sposobem aby nie psuć sobie zabawy 😀

Na moim kompie nawet ostatniej misji się nie da zrobić, bo jest 4-5 FPS i nie ma siły aby się z taką wydajnością nie rozbić się o khaak planet destroyer'a 😀.

"Troszkę" się rozpisałem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z tym ustawieniem cen to nie wyjdzie bo jak za tanio ustawię płytki to będę na tym tracił a jak za drogo to kopalnia nie sprzeda swojego towaru nikomu oprócz mojej wytwórni kryształów, i w po pewnym czasie skończą jej się fundusze na prąd 😀.

"lub kup dwa transportowce, każdy z nich kursuje do innej kopalni krzemu"

nie do końca to rozumiem?

2.

Mi tam takie przeszkadzajki jak miny czy Khaak nie przeszkadzają ;D Min w sumie sobie nie przypominam, moze jakos dawno temu jak odkrywalem sektory zająłem się tym "problemem". Od momentu gdy mam Rybołowa, khaak nie mają nic do powiedzenia xD

Obłok da się oszukać, wystarczy odpowiednio rozmieścić stacje. ;]

Mógłbyś mi napisać jak działają ci Traderzy sektorowi? W sumie nawet nie wiem z czym to się je - nie próbowałem tego. Do tego jest potrzebne Handlowe Oprogramowanie Wykonawcze MK3, tak?

Tak z ciekawości - w X3 można stawiać własne stocznie ;o?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To ustaw średnią cenę wszystkich surowców.

Masz dwa transportowce kupujące. Transportowcowi A każesz kupować w Kopalni A, a Transportowcowi B w kopalni B, prościej się chyba nie da wytłumaczyć 😀

2.Obłok jest na drugim końcu sektora, więc to żaden problem. Ważne aby twoje statki nie wylatywały poza płaszczyznę ekliptyki, a będzie git 😀

Rybołowem możesz nawet taranować miny 😀

I tu zorientowałem się, że pomysł z traderami nie wypali. A to dlatego, że kupują taniej i opylają drożej.Latają po wszystkich stacjach w sektorze generując zysssssk 😀 . Tak, to oprogramowanie jest niezbędne.

Nie można, ale w trybie gry dowolnej (Gdy nie jesteś Julianem Brennanem, tylko startujesz np. na profilu Bankrut Zabójca itd.) możesz wykonać misje Bala Gi. Za wykonanie wszystkich misji dostajesz HQ. Jest to coś na kształt połączenia doku zaopatrzeniowego stacji handlowej i stoczni. Najlepiej poczytaj o tym w dziale o X3, bo ja w nie grałem tylko kilka godzin. Cała moja wiedza o nich pochodzi z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozdrowienia 😀

I jeszcze jedna mała rada 😀 Jeśli chcesz porządnie uzbroić swoje statki polecam odwiedzić sektor "depths of silence", który znajduje się na zachód od Dark Waters. Boroni produkują tam duuużo broni, w tym PDF Gamma

Sektory te znajdują się na południe od Paranid Prime, za sektorami Teladian i Splitów. Gdy dotrzesz do Reservoir of Tranquility wleć w zachodnią bramę do sektora Dark Waters. Potem leć na północny zachód, jak dobrze pamiętam to daleko od płaszczyzny ekliptyki , w górę jest asteroida za którą jest ukryta brama do Depths of Silence. Jeśli chcesz mogę wrzucić screena gdzie dokładnie masz lecieć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku, tamto FAQ jest chyba do X3, a nie do X2 😀

Poza tym chyba chodziło o instrukcję do gry w PDF.

Mam tą instrukcję (Mam X3:R z czasopisma i tam właśnie jest ta instrukcja) ale słyszałem, że chyba nie ma zgody na publikację. Chyba chodziło tam o X3:TC, ale dopóki admin nie potwierdzi, że mogę wysłać i dać linka dopóty tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacku, tamto FAQ jest chyba do X3, a nie do X2 😀

Owszem, ale to ty wiesz czym różni się CLS dla X2 od tego dla X3.

Pisałeś:

Cytat

Tak, polska instrukcja lepsza, bo pisali ją fani, co oznacza, że jest bardziej dopracowana.

Myślałem że chodzi Ci o tę instrukcję.

Przepraszam, w X2 nie grałem, więc nie jestem za bardzo w temacie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję i próbuję ale wciąż nie wychodzi.

Robię raczej wszystko zgodnie z opisem skryptu a oto co się dzieje:

wariant A

1. ustawiam Home Base na Kopalnię Krzemu [bo wg opisu mam ustawić stację/stacje która/e będzie/bedą dostarczać towar]

2. Konsola poleceń statku->CLS-> wpisuję wartość 0 lub -1 [wg opisu]

3. otrzymuję wiadomość od pilota:

Good day Julian,
I've been assigned to a new homebase. Which stations shall I visit?
Kind regards
<imie i nazwisko pilota>
Apprentice <jego stopien zaawansowania>

4. używając komendy dodania stacji do listy ["the list of stations that needed to be included in the delivery network."] próbuję dodać Wytwórnię Kryształów - słyszę charakterystyczny dla X2 dźwięk odmowy przyjęcia komendy <_<- nic się nie dzieje...

wariant B

1. ustawiam HB na Wytwórnię Kryształów

2. Konsola poleceń statku->CLS-> wpisuję wartość 0 lub -1 [wg opisu]

3. otrzymuję wiadomość od pilota:

Good day Julian,
I've been assigned to a new homebase. Which stations shall I visit?
Kind regards
<imie i nazwisko pilota>
Apprentice <jego stopien zaawansowania>

4. używając komendy dodania stacji do listy ["the list of stations that needed to be included in the delivery network."] próbuję dodać Kopalnię Krzemu. Udaje się - słyszę charakterystyczny dla X2 dźwięk przyjęcia komendy - otrzymuję wiadomość od pilota:

Good day Julian,
Station Kopalnia Krzemu Alfa [bo mam dwie w Ore Belt - Alfa i Beta] doesn't need my commodity as a resource nor does it produce that commodity. I have no business there. Shall I add another station to my task list?
Kind regards
<imie i nazwisko pilota>
Apprentice <jego stopien zaawansowania>

5. jak wyżej wspomniałem mam jeszcze jedną kopalnię krzemu, więc i ją dodaję do listy. Otrzymuję identyczną wiadomość [z wyjątkiem nazwy stacji - oczywiste]

6. znów się nic nie dzieje 😀

Jakies pomysły? 😀

ps. w pełni rozumiem otrzymane wiadomości od pilota - j. ang. nie jest moją słabą stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mi tam takie przeszkadzajki jak miny czy Khaak nie przeszkadzają ;D Min w sumie sobie nie przypominam, moze jakos dawno temu jak odkrywalem sektory zająłem się tym "problemem". Od momentu gdy mam Rybołowa, khaak nie mają nic do powiedzenia xD

Trzymaj w systemie kilka M6 z rozkazami "zabij wszystko co sie rusza i ma fioletowe akcenty", i to wystarczy aby mieć spokój, chyba ze sam będziesz siedział w sektorze gdy M6 będą walczyć z kaczkami, bo wtedy zamiast symulacji walka toczy się naprawdę i M6 szybko dostają po tyłku od gangów kaczek.

Dobrze jest mieć kilka satelit na uboczu systemu. W ten sposób wykryjesz nieproszonych gości i twoje M6 ich dopadną nim ci zbliżą się do twoich TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...