Skocz do zawartości

- - - - -

Kopalnia krzemu + wytwórnia kryształów

43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 17 kwiecień 2011 - 14:20

Dlatego ja nie używam Bonus Pack'a, bo musiałbym godzinami siedzieć i tłumaczyć sobie instrukcje :)

#22 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X2: The Threat

Napisano 17 kwiecień 2011 - 22:08

Próbuję i próbuję ale wciąż nie wychodzi.
Robię raczej wszystko zgodnie z opisem skryptu a oto co się dzieje:
wariant A

1. ustawiam Home Base na Kopalnię Krzemu [bo wg opisu mam ustawić stację/stacje która/e będzie/bedą dostarczać towar]
2. Konsola poleceń statku->CLS-> wpisuję wartość 0 lub -1 [wg opisu]
3. otrzymuję wiadomość od pilota:

Good day Julian,
I've been assigned to a new homebase. Which stations shall I visit?
Kind regards

Apprentice

4. używając komendy dodania stacji do listy ["the list of stations that needed to be included in the delivery network."] próbuję dodać Wytwórnię Kryształów - słyszę charakterystyczny dla X2 dźwięk odmowy przyjęcia komendy <_<- nic się nie dzieje...

wariant B

1. ustawiam HB na Wytwórnię Kryształów
2. Konsola poleceń statku->CLS-> wpisuję wartość 0 lub -1 [wg opisu]
3. otrzymuję wiadomość od pilota:

Good day Julian,
I've been assigned to a new homebase. Which stations shall I visit?
Kind regards

Apprentice

4. używając komendy dodania stacji do listy ["the list of stations that needed to be included in the delivery network."] próbuję dodać Kopalnię Krzemu. Udaje się - słyszę charakterystyczny dla X2 dźwięk przyjęcia komendy - otrzymuję wiadomość od pilota:

Good day Julian,
Station Kopalnia Krzemu Alfa [bo mam dwie w Ore Belt - Alfa i Beta] doesn't need my commodity as a resource nor does it produce that commodity. I have no business there. Shall I add another station to my task list?
Kind regards

Apprentice

5. jak wyżej wspomniałem mam jeszcze jedną kopalnię krzemu, więc i ją dodaję do listy. Otrzymuję identyczną wiadomość [z wyjątkiem nazwy stacji - oczywiste]
6. znów się nic nie dzieje :)

Jakies pomysły? :)

ps. w pełni rozumiem otrzymane wiadomości od pilota - j. ang. nie jest moją słabą stroną.

#23 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1445 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 17 kwiecień 2011 - 22:19

Na jakim statku to zamontowałeś ? Być może wielkość ładunku do niego nie pasuje.

W X2 grałem ładnych parę lat temu i powiem szczerze, że mgliście pamiętam samą konfigurację skryptów :)

#24 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 17 kwiecień 2011 - 22:30

Statek Piracki - to jest TS, ładownia ulepszona na max czyli 1000 jednostek, 75% mojej floty handlowej to Statki Pirackie, to samo tyczy się Kopalni Krzemu gdzie kupno "prądu" jak i sprzedaż krzemu odbywa się dzięki zdobycznym, dość szybkim i zwrotnym, Statkom Pirackim

#25 Riess

Admirał Floty

• Admiralicja
  • 210 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion

Napisano 17 kwiecień 2011 - 23:23

Jamba napisał:

Mi tam takie przeszkadzajki jak miny czy Khaak nie przeszkadzają ;D Min w sumie sobie nie przypominam, moze jakos dawno temu jak odkrywalem sektory zająłem się tym "problemem". Od momentu gdy mam Rybołowa, khaak nie mają nic do powiedzenia xD

Trzymaj w systemie kilka M6 z rozkazami "zabij wszystko co sie rusza i ma fioletowe akcenty", i to wystarczy aby mieć spokój, chyba ze sam będziesz siedział w sektorze gdy M6 będą walczyć z kaczkami, bo wtedy zamiast symulacji walka toczy się naprawdę i M6 szybko dostają po tyłku od gangów kaczek.

Dobrze jest mieć kilka satelit na uboczu systemu. W ten sposób wykryjesz nieproszonych gości i twoje M6 ich dopadną nim ci zbliżą się do twoich TS.

#26 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 18 kwiecień 2011 - 00:24

Właśnie tak miałem zrobić z tym że dodatkowo postawiłbym po kilka Wież Laserowych w pobliżu tych satelit bo mam przykre doświadczenia ze zwyczajami kaczek- uwielbiają niszczyć wszystko co moje a osłona 1MW to praktycznie nic w konfrontacji z kyonem nawet w M5.
Hmm.. a do czego jest patrol sektorowy? Myślałem, że to jakoś lepiej działa od zwykłej komendy "znajdź i zatłucz"

ps. proszę jeszcze o pomoc z tym CLSem :/

#27 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:51

Nie wiem, czy przypadkiem Wieże laserowe również nie padają zbyt szybko :)

#28 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 18 kwiecień 2011 - 15:48

Postawiłem 4 koło kopalni krzemu w Ore Belt bo jest na trasie piratów do bramy, nie dolatują nawet żeby oddać strzał.
Kaczki padają po chwili ostrzału, osłony czasem spadną do 25% ale to głównie z powodu ich M3 - 3xKyon [spory zasięg] vs 1x25MW :/.
Grunt, to ustawić wieże razem :)

#29 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 17:16

To chyba mamy kopalnie na tych samych asteroidach :)
Wydajność wydobycia 64, na północnym zachodzie sektora? :)

#30 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 18 kwiecień 2011 - 18:45

No proste XD
ale zaczyna się offtop
ludziska, na pewno używał ktoś CLSa xD
proszę o pomoc bo mi się cały plan wali :/
chciałem sobie skonstruować autonomiczną produkcję ogniw - zaopatrywałbym te same stacje z których pozyskuję surowiec i jeszcze by sporo zostało żeby handlować w sektorach gdzie jest mało elektrowni słonecznych - co więcej - mógłbym zaopatrywać w prąd inne moje stacje w pobliżu zyskując w ten sposób redukcję kosztów :)

ale jeśli mam problem już u podstaw, to pewnie nic z tego nie będzie :/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych