Skocz do zawartości

- - - - -

Kopalnia krzemu + wytwórnia kryształów

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X2: The Threat

Napisano 12 kwiecień 2011 - 22:11

Witam,
w X2 gram, bo lubię :) a X3 troszkę zbyt dużo wymaga od mojego PC :)((
i teraz:
1.
postawiłem sobie [między innymi, oczywiście xD] 2 kopalnie krzemu w Ore Belt i Wytwórnię Kryształów sektor wyżej.
Chciałbym się dowiedzieć jak skoordynować transport krzemu do tej wytwórni tak, by płytki krzemowe napływały tylko i wyłącznie z moich kopalni w Ore Belt jednocześnie nie zabierając im możliwości swobodnego handlu. Wiem że mogę manualnie wykonywać "Trade Run" ale samo to, ze to jednorazowa opcja, jest bez sensu- mam za dużo na głowie żeby co chwila wykopywać w gąszczu fabryk tę jedną i kazać transportowcom sprzedać konkretnie płytki krzemowe do konkretnej stacji...
2.
wiem, że wielu tego próbowało :)
jak zabrać się za zasiedlanie pustego sektora?
Mam na myśli kompletnie pusty sektor z serii Nieznane Sektory [niedlugo będę miał fundusze na takie przedsięwzięcie].
Nie mam pomysłu jak to będzie działać, zrobiłbym sobie odpowiednie kopalnie, Elektrownie Słoneczne i Wytwórnie/Fabryki.. tylko jak będzie działał transport w tym sektorze? Oczywiscie zamierzam ustawić limit skoków dla kazdej stacji na 0. Czy to wogóle ma prawo wypalić? Mógłbym sobie produkować na własną rękę uzbrojenie i osłony chociażby - nie chodzi o samą produkcję czegokolwiek a osiągnięcie tego o czym chyba większość z was conajmniej myślała grając w iXa ;D zasiedlenie sektora - to nawet dumnie brzmi =)

Pozdrawiam!!!

#2 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 12 kwiecień 2011 - 22:27

1.Chyba się nie da. Ew. ustaw cenę kupna w Wytwórni na taką samą za jaką sprzedajesz płytki krzemowe lub odwrotnie lub kup dwa transportowce, każdy z nich kursuje do innej kopalni krzemu.

2.Ja tego nie robiłem, bo takie sektory często zawierają jakieś przeszkadzajki (sektor na wschód od wastelands: miny między asteroidami, ale jest tam asteroida z współczynnikiem wydobycia rudy na 102, następny na wschód ma obłok, który niszczy kadłuby statków. U mnie we wszystkich nieznanych sektorach są klastry khaaków, więc patrole sektorowe muszą być).

Oczywiście, że da się tam zrobić linię produkcyjną. Z transportem nie powinno być problemu, ustawiasz tylko odpowiednie ceny kupna i sprzedaży (np. kopalnia rudy kupuje ogniwa energetyczne za tyle samo, za ile sprzedaje je elektrownia słoneczna). Przynajmniej mam nadzieję, że powinno działać.

Można również spróbować oprzeć transport na traderach sektorowych lub ustawić własne szlaki. Warto popróbować. Niestety w X2 nie można zdobyć własnej stoczni, a szkoda, bo gra byłaby dużo ciekawsza :)

Podsumowując: Powinno dać radę. Popróbuj, od czego masz save itd. itp.? Możesz nawet zrobić przed przystąpieniem do takiego czegoś cheatów, oczywiście w ramach sprawdzenia. Cheatem robisz kase, stawiasz infrastrukturę, transportery i patrzysz czy działa. Jak działa robisz to normalnym sposobem aby nie psuć sobie zabawy :)

Na moim kompie nawet ostatniej misji się nie da zrobić, bo jest 4-5 FPS i nie ma siły aby się z taką wydajnością nie rozbić się o khaak planet destroyer'a :).

"Troszkę" się rozpisałem :)

#3 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 12 kwiecień 2011 - 22:31

dzięki, to już jakaś koncepcja :)

#4 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 22:32

Polecam się na przyszłość :)

#5 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 13 kwiecień 2011 - 15:15

1. z tym ustawieniem cen to nie wyjdzie bo jak za tanio ustawię płytki to będę na tym tracił a jak za drogo to kopalnia nie sprzeda swojego towaru nikomu oprócz mojej wytwórni kryształów, i w po pewnym czasie skończą jej się fundusze na prąd :).

"lub kup dwa transportowce, każdy z nich kursuje do innej kopalni krzemu"
nie do końca to rozumiem?

2.
Mi tam takie przeszkadzajki jak miny czy Khaak nie przeszkadzają ;D Min w sumie sobie nie przypominam, moze jakos dawno temu jak odkrywalem sektory zająłem się tym "problemem". Od momentu gdy mam Rybołowa, khaak nie mają nic do powiedzenia xD
Obłok da się oszukać, wystarczy odpowiednio rozmieścić stacje. ;]

Mógłbyś mi napisać jak działają ci Traderzy sektorowi? W sumie nawet nie wiem z czym to się je - nie próbowałem tego. Do tego jest potrzebne Handlowe Oprogramowanie Wykonawcze MK3, tak?

Tak z ciekawości - w X3 można stawiać własne stocznie ;o?

#6 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:34

1. To ustaw średnią cenę wszystkich surowców.

Masz dwa transportowce kupujące. Transportowcowi A każesz kupować w Kopalni A, a Transportowcowi B w kopalni B, prościej się chyba nie da wytłumaczyć :)

2.Obłok jest na drugim końcu sektora, więc to żaden problem. Ważne aby twoje statki nie wylatywały poza płaszczyznę ekliptyki, a będzie git :)
Rybołowem możesz nawet taranować miny :)

I tu zorientowałem się, że pomysł z traderami nie wypali. A to dlatego, że kupują taniej i opylają drożej.Latają po wszystkich stacjach w sektorze generując zysssssk :) . Tak, to oprogramowanie jest niezbędne.

Nie można, ale w trybie gry dowolnej (Gdy nie jesteś Julianem Brennanem, tylko startujesz np. na profilu Bankrut Zabójca itd.) możesz wykonać misje Bala Gi. Za wykonanie wszystkich misji dostajesz HQ. Jest to coś na kształt połączenia doku zaopatrzeniowego stacji handlowej i stoczni. Najlepiej poczytaj o tym w dziale o X3, bo ja w nie grałem tylko kilka godzin. Cała moja wiedza o nich pochodzi z tego forum.

#7 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:50

Wielkie dzięki Stary :)
chyba już wszystko wiem jeśli chodzi o tę sprawę
można zamknąć temat
pozdrawiam Renegade oraz całą ekipę X-universe Database

#8 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:59

Dzięki za pozdrowienia :)

I jeszcze jedna mała rada :) Jeśli chcesz porządnie uzbroić swoje statki polecam odwiedzić sektor "depths of silence", który znajduje się na zachód od Dark Waters. Boroni produkują tam duuużo broni, w tym PDF Gamma

Sektory te znajdują się na południe od Paranid Prime, za sektorami Teladian i Splitów. Gdy dotrzesz do Reservoir of Tranquility wleć w zachodnią bramę do sektora Dark Waters. Potem leć na północny zachód, jak dobrze pamiętam to daleko od płaszczyzny ekliptyki , w górę jest asteroida za którą jest ukryta brama do Depths of Silence. Jeśli chcesz mogę wrzucić screena gdzie dokładnie masz lecieć :)

#9 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 14 kwiecień 2011 - 13:03

Co do handlu- zainteresuj się oficjalną paczką pluginów do X2 (X2 All In One Bonus Package ). Znajdziesz w niej parę skryptów, które ułatwiają zarządzanie fabrykami i transport towarów. Z nimi powinno udać się osiągnąć to co planujesz :)

#10 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 14 kwiecień 2011 - 14:18

Mam odkrytą mapę w 100% więc nie ma problemu z tym akurat ;p

Mam też BP, prawie od początku na tym grałem, daje wiele radości xD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1