Skocz do zawartości

XTM+parę ogólnych pytań i problemów


Balrog55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nadzieję że ktoś z Was oderwie się od TC i pomoże komuś kto gra jeszcze tylko w x3 z samym XTM 0.7.5 xD.Do rzeczy:

1.Jak rozwiązać problem ze wszystkimi chyba stoczniami w XTM?- Po odbiciu od takiej dużym statkiem (TL+) rozbijam się i nic nie jest w stanie temu zapobiec. Nie pomagają silniczki boczne ani prędkość na 0-lecą osłony,potem kadłub i the end-raz tylko gdy leciałem Scyllą to stocznia nie dała rady i eksplodowała (w końcu soneńskie osłony 😀)-oczywiście reputacja poleciaała mocno.

2.Czy w XTM da się normalnie zrobić tak,by komputer pokładowy czytał nazwy nowych sektorów,statków oraz ich opisy? O dziwo takiego Xenońskiego Q umie odczytać "zinon kju" ale opisu itp nie. Także przy wejściu do sektorów XTM jest tylko "Entering sector..i cisza". Może mam coś nawalone w plikach?

3.Czy skrypt Xenon Migration pójdzie na xtm? Może jakaś specjalna wersja? Byłbym wdzięczny za link

4.I tak ogólnie na koniec, czy istnieje może skrypt/coś podobnego co pokazałoby wszystkie sektory razem z bramami i fabrykami w nich? Nie chce mi się za każdym razem odkrywać całej mapy,na to trzeba po parę dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- nie jestem pewien ale chyba było coś odnośnie dokowania ,,stodoła mod '' czy jakoś tak

2- Komputer pokładowy czyta na głos opisy statków ale tych z czystego X3 (opcja ''informacje'') , opisów sektorów nie czyta, przy wejsciu do sektorów ich nazwy są wymawiane, ale tylko te z czystego X3

3- nie wiem

4- Odpowiedz post wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Wydaje mi się, że koledze chodziło o skrypt, który odkryłby za niego wszystkie sektory w grze, bez zbędnego latania i odkrywania każdego z osobna. Mapa Scorpa tego nie umożliwia.

Jest skrypt Satelite Deploy, ale czy umieszcza on satelity w nie odkrytych sektorach, to nie wiem, nie pamiętam. Polecałbym zaglądnięcie do tematu z listą skryptów dla X3R na forum Egosoftu i poszukanie czegoś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...