Skocz do zawartości

Jak się wzbogacić


Gleavess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest pytanie, lecz poradnik. Wiem, że troszkę późno, bo w X2 już mało kto gra, ale jeśli się przyda komukolwiek to będzie mi bardzo miło 😀

A więc jak szybko zarobić? Nie jest to sposób od razu na początek gry, jednak gdy potrzeba nam kasy na stację/coś większego sposób będzie bardzo skuteczny 😀

Na początek będziesz potrzebował statku, który przetrwa spotkanie z klastrem Kha'ak (M3 to minimum, powinien mieć zainstalowane osłony o sile przynajmniej 50MW). Gdy już masz statek możesz wybierać się na polowanie (zalecam jednak najpierw nieco potrenować oraz wbić rangę bojową, która zwiększy szansę na wyskoczenie pilota z pojazdu). Gdy widzisz klaster lub pojedynczego Kha'ak najlepiej zapisz grę na wypadek, gdyby wrogi pilot nie miał ochoty na katapultowanie się lub jeśli wydarzy się coś nieporządanego. Czas na polowanie 😀 Staraj się przejąć M3 khaaków (bądź ostrożny, bo ma mało wytrzymały kadłub, więc uważaj by go nie zniszczyć), jednak jeśli zdoła Ci się zdobyć kilka M5 to również je zatrzymaj. Zdobycze można sprzedać i tu jest sedno sprawy 😀 Zbierz ze zdobycznych statków ich broń, która jest sporo warta. BROŃ ZAWSZE SPRZEDAWAJ W DOKU ZAOPATRZENIOWYM, sprzedając razem z pojazdem zarobisz dużo mniej. Ceny broni khaaków:

Kyony Alpha (Posiadają je M5): ponad 800000 kredytów

Kyony Beta (Posiadają je M3 Jest ich trzy na jednym statku!!!): Ponad 1,6 mln kredytów

Możesz również sprzedać same skorupy statków. Pusty kadłub Khaak M3 (nie uszkodzony) sprzedajesz za ponad 500000 kredytów, a M5 za około 40000 kredytów.

Kyony w M5 łatwo ulegają zniszczeniu, a w M3 trudniej je zniszczyć (całe szczęście 😀, ja dziś zdobyłem khaak m3 z 3 kyonami, kadłub statku był na poziomie 5% ).

Oczywiście można również taki statek khaaków wyremontować i używać jako własny statek. Osobiście uważam, że to najlepsze statki w swojej klasie (niestety mają małą ładownię).

Życzę powodzenia i niech Wam fortuna ssssprzyja 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam Kha'ak M3 (jak pisałem wyżej uważam, że to najlepszy statek w swojej klasie 😀. Uważam również, że kyony są najlepsze do zmuszania pilota do opuszczenia statku 😀) /Rybołowem i może dzięki tej metodzie niedługo przesiądę się do jakiegoś M2 😀

Orinoko idą na żyletki, kiedyś takim latałem, a bayamony zostają zniszczone tą samą serią, która zmusiła pilota do wyskoczenia (gdy strzelam z czegoś innego od kyonów, dlatego uważam, że są najlepsze 😀, duże obrażenia, "pocisk" dolatuje natychmiast i są bardzo celne 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś, gdy grał w X2 miał jakiś niszczyciel i go poleca? Przydałby mi się do zniszczenia Xenonów w Xenońskim sektorze koło Black Hole Sun i do misji polegających na "Spowodowaniu dezintegracji statku pewnego łotra" potocznie zwanych kilerskimi 😀

Jak dotąd sprawdzałem statystyki tylko dwóch niszczycieli (Argońskiego Tytana i Borońskiej Płaszczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz płaszczkę i co dalej? ;] pamietaj, że trzeba założyć osłony a 125ki kosztują, zamontować PDFy i troszkę podrasować maszynkę a to juz wyjdzie drugie tyle 😀

Teladiański Rybołów <!-- s:wub: --><!-- s:wub: --> narazie nie znalazlem na niego mocnych, ale nie probowalem na statkach o klasę wyższych np M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a gdzie spotkam te statki Khak, gdyż nie mogę dostać się do ich systemu,

w systemie Wastelands pokazane jest na mapie systemu, że są 3 bramy skokowe, natomiast jak znajduje się tam to tej bramy wschodniej nie widzę, gdyż jej tam po prostu nie ma no i do systemu Khak żadnego dostępu 😛

jakieś sugestie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego z systemów khaak skaczesz w misji fabularnej. Chyba jest kilka tych systemów ale ja byłem tylko w tym jednym.

Cytuję mój post w temacie "Ciekawostka".

Cytat

Zauważyłem dziwną rzecz w X2. Otóż obok sektora Wastelands jest ukryta za asteroidą brama skokowa. Za bramą jest "Nieznany sektor", znajduje się tam kolejna brama i następny nieznany sektor. Na jego końcu również jest brama skokowa. Jednak jest ona zniszczona i siedzi w chmurze gazu, gdy wlatuje w pobliże bramy moim odkrywcą zaczyna spadać mu HP kadłuba, bez naruszenia tarcz.

W pierwszym nieznanym z asteroidami jest asteroida z poziomem rudy na ponad 100 😀 Ale trzeba uważać, bo pomiędzy skałami są miny. Jeśli lecisz myśliwcem to trzeba uważać ale myślę, że na osłonach rybołowa miny nie zrobię większego wrażenia 😀

Polecam poczytać temat Ciekawostka 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisze renegade to są puste sektory które Egosoft zostawił jako przestrzeń dla graczy którzy chcą zbudować własne kolonie.

Natomiast dla kolegi Green odpowiedź tutaj:

Spoiler

Khaak nie pojawiają się w grze do momentu ataku na Presidents End. Po tymże ataku to tu, to tam czasem wskakiwać będą z imprezką klastry Khaaków. Generalnie można sobie z nimi poradzić albo brutalną siłą, rozwalając wszystkie statki nim te zgubią szyk i rzucą się na ciebie (m6 świetnie sobie z tym radzi), albo bawić się w walkę kołową, tyle że unikanie trafień z kyonów w M3 może być trudne.

Do przestrzeni Khaak można dostać się tylko przez napęd skokowy. Po pewnej misji kampanii możliwe będzie kupno kordynatów do kilku sektorów Khaaków, i będzie można do nich skakać z napędem skokowym, ale jest to bardziej opcja dla chcących sobie postrzelać do ciągle odnawiających się fal przeciwników niż kolonizacji... ale jak ktoś lubi wyzwania 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2011 o 17:34, Renegade napisał:

Chociaż to trochę dziwne, bo ja nie wyobrażam sobie zarabiania odkrywcą 0.0

Ale niektórzy twierdzą, że tak robili 😛

Kiedyś handlowałem odkrywcą. Potrzebowałem bodajże 6 godzin aby uzbierać na Merkurego latając tylko w "domowej" przestrzeni Argońskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że Reunion to nie The threat 😀

W dniu 17.05.2011 o 20:13, Riess napisał:

Kiedyś handlowałem odkrywcą. Potrzebowałem bodajże 6 godzin aby uzbierać na Merkurego latając tylko w "domowej" przestrzeni Argońskiej.

Gratuluję cierpliwości 😀

Ja handlowanie zostawiam SI 😀 Dzięki sprzedanym osłonom z TP miałem kasę na remont merkurego i kopalnię krzemu 😛 Kazałem mu latać po ogniwa, a po jakimś czasie sprzedawać płytki i tak aż nie dorobiłem się drugiego TS'a aby zautomatyzować cały proces 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Renegade

jestem na poziomie As Drugiego Stopnia i trochę już tych Khaak natłukłem jednak póki co żadnego nie przejąłem tzn. "kolesie" nie mają zamiaru wyskakiwać z pojazdu, co innego pirackie 😀

z tych pirackich to utworzyłem flotę handlową,

może należy "ściągnąć" kolesiom osłony i trochę poganiać 😛 taka taktyka - jakieś sugestie mile widziane 😀

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno pomaga ogień ciągły (strzelasz do niego tak, aby obrywał jak najwięcej razy). Najlepiej siedź w czymś twardym (pamiętaj, że M3 khaaków może nieźle "popieścić" nawet Rybołowa) wleć w klaster, wybij zwiadowców aby nie przeszkadzali i wsiądź na ogon M3 😀 Czasem można nawet znaleźć M3 lecącego samotnie.

Polecam tego pierwszego M3 zatrzymać, Jest to świetny myśliwiec 😀 A to za sprawą jego broni, Kyonów beta. Największym plusem tej broni jest to, że trafia od razu. Zadaje również spore obrażenia oraz ciągnie mało energii. Cudo 😀

Te cechy się bardzo przydają podczas przejmowania 😛

Ja pierwszego khaak M3 przejąłem Rybołowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie, nie potrzebujesz żadnych danych itd., bo ja nigdy ich nie wykupiłem, a i tak złapałem kilka/kilkanaście m3 😛 A jak próbujesz je przejąć? Ja np. zawsze staram się wsiąść takiemu na ogon, wtedy będzie uciekał aby zwiększyć dystans 😀 Musisz tylko uważać, żeby się z nim nie zderzyć 😀

A próbujesz np. zniszczyć mu eskortę (M5)? Spróbuj zniszczyć Wszystkie khaackie m5 w sektorze, przy tym spróbuj też je złapać 😀 Jeśli przetrwają na nich kyony to też sporo zarobisz, w pierwszym poście pisałem ile biorą za kyony alpha 😀

I uważaj, by nie zniszczyć takiego M3, bo często mi się zdarzało, że salwa, która zmusiła pilota do opuszczenia statku również go niszczyła. Przyznam, że raz złapałem M3 z kyonami, z poziomem kadłuba 0% 😀 Zapewne do zniszczenia go wystarczyłoby zderzenie z muchą markusa 😀

Podobno ranga bojowa pomaga, jednak ja przejmowałem khaaki na pewno na poziomie wiceadmirał, a z tego co piszesz wynika, że masz już Asa Drugiego stopnia... Może powiedz czym latasz, czym bijesz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...