Skocz do zawartości

Minecraft - uwaga, prawdziwy uzależniacz!


Moskit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kojarzycie wielki hit ostatnich tygodni, czyli Minecraft? Myślałem, że ten cały "hype" na tę grę jest mocno przereklamowany i... myliłem się. Aż dziw bierze ile "soczku" można wycisnąć z niby tak prostego pomysłu, który zrodził się w głowie szwedzkiego programisty Markusa Perssona. Czym jest Minecraft? W dużym skrócie jest to sandbox pełną gębą, jednak aby bardziej obczaić klimat zapraszam Was do obejrzenie mojego pierwszego filmiku z tej gry. 😀

http://www.youtube.com/watch?v=eEchx_JZmKE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie proste niezalezne gierki przezywaja teraz boom i sie nie dziwie. W dobie wielkiego marketingowego bicia piany i dojenia graczy poprzez super produkcje z wielkich wytworni, ktorych przejscie nie zajmuje wiecej niz 3 godziny, takie gry to zrodlo nieskonczonej zabawy. Wiadomo, ze dobry produkt broni sie sam i jedynie to czego potrzbuje to opinie graczy a nie pochleble recenzje w gazetkach. Minecrafta widzialem to u kumpla. W sumie lubie takie proste gierki, ale jakos to mnie nie wciagnelo, moze dlatego ze gram w cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Koncepcja fajna, niestety nie widzę w tej grze celów, jakie mógłbym sobie wyznaczyć, czyli zostaję przy X3 😀 .

Ekhem... Hipokryta z Ciebie, wiesz? 😀 W Minecrafcie można równie dobrze wyznaczać sobie cele jak w serii X. :] Wszystko zależy od inwencji i wyobraźni grającego. Spróbuj zagrać to zrozumiesz. 😀

I nie zapominajmy, że to nadal nie jest ostateczny produkt. Minecraft jest ciągle rozwijany i w przyszłość planuje się coś na wzór questów oraz osiągnięć. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam sporo roboty, więc raczej nie spróbuje, ale za jakieś 2 tyg odpalę. A w X3 mam co robić głównie dlatego, że są "obywatele" i mam komu narzucić swoją dyktaturę i mam czym władać 😀 . No chyba, że zoombiaki oswoję 😀 . Tak apropo to niezły "kompleks" zbudowałeś 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest gra niezależna, a nie produkowana przez wielką lub w ogóle jakąkolwiek wytwórnię. Nawet takie city interactive, które słynie z bublów mogłoby zrobić lepszą grafikę. A ta gra jest robiona przez kilka osób, które są bardziej hobbystami niż osobami, które robią to z zawodu.

Aha, i są tam inne kształty. Np. taka tabliczka, krzesiwo, nurt wody lub lawy jest przedstawiony jako niepełne klocki, szyny, drabinki i wiele takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiesz, notch (autor gry) nie mieszka w Polsce i nie wie jaki tu szajs mamy, w bogatszych krajach te 15 euro jest porównywalne do 15 złotych.

Zapewne 15 złotych na taką grę byś nie pożałował? 😀

Ja tak 😀 . Za taką grafikę złamanego grosza bym nie dał. Może gdybym był w stanie wyznaczyć tam sobie jakiś sensowny dla mnie cel to może bym był w stanie dać te 99 gr i pomęczyć się z tą grafiką. 😀

Myślałem, że single jest darmowy, a za multi się płaci. "Niestety" nie spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Wiesz, notch (autor gry) nie mieszka w Polsce i nie wie jaki tu szajs mamy, w bogatszych krajach te 15 euro jest porównywalne do 15 złotych.

Zapewne 15 złotych na taką grę byś nie pożałował? 😀

Ja tak 😀 . Za taką grafikę złamanego grosza bym nie dał. Może gdybym był w stanie wyznaczyć tam sobie jakiś sensowny dla mnie cel to może bym był w stanie dać te 99 gr i pomęczyć się z tą grafiką. 😀

Myślałem, że single jest darmowy, a za multi się płaci. "Niestety" nie spróbuję.

Ale wy wybredni jesteście i macie fioła na punkcie grafiki. 😀 Grafika w Minecrafcie tworzy ciekawy klimacik i nie przeszkadza w odbiorze gry. Taki już jej urok, zaś autor celowo postawił na prostotę, która prawdę powiedziawszy pozwala na większą dowolność w tworzeniu gry i nie jest strasznie wymagająca. Minecraft to gra dobrego pomysłu, a nie milionów wielokątów. 😀

Btw. nowy mikrofonik ujdzie?

http://www.youtube.com/watch?v=z6a6wBs05fM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgadza sie ale tu rozchodzi sie o cene. Czy slusznie, na pewno kazdy za te cene oczekuje czegos wiecej. Osobiscie rowniez nie wydalbym na to zlamanego szeląga, a te 15Eu to mozna lepiej na Steamie spozytkowac 😀

Zgodzę się, że 15euro to troszkę sporo, ale uwierz mi że "content" i ilość godzin spędzonych przy grze jest naprawdę sowita. :] Aktualnie tworzę sobie pomnik grzybka z Mario, używając przy tym kilku kolorów wełny. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Aktualnie tworzę sobie pomnik grzybka z Mario, używając przy tym kilku kolorów wełny. ;]

Nom, takie proste gierki sa bardzo wkrecajace, ale moze niepotrzebnie mowiles na glos 😀 Ktos pomysli sobie - nie ma juz w co grac! 😀

Właśnie cały problem w tym, że mam w co grać. 😀 Ostatnio mam taki wysyp gier, że sam nie wiem w co swoje łapska włożyć... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...