Skocz do zawartości

Profile startowe, fabuły i opcje specjalne moda TOTT


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór profilu startowego i dostępność fabuł TOTT są powiązane dlatego piszę w tym temacie.

Lista fabuł TOTT i wymagania jakie trzeba spełnić żeby rozpocząć :

1. "Time of the Truth" (główna fabuła). Wymagania:

- rozpoczęcie gry na profilu "State's enemy" (Wróg publiczny);

- musi upłynąć 4 godziny w grze (seta nie pomoże) ;

- Nasza reputacja u Argonów, Boronów i Paranidian nie może być mniejsza niż +3

2. "CPU: Evolution" (główna xenońska fabła). Wymagania:

- rozpoczęcie gry na profilu "Xenon-Invader" (lub "New Build" - ja takowego profilu nie znalazłem, może chodziło o "Custom Game" -nie wiem)

- Nasza reputacja u Xenonów nie może być mniejsza niż +3

3. "CPU: Far reconnaissance". Wymagania:

- Dostarczenie danych do CPU (zdobędziesz je w fabule "CPU: Evolution") .Musi upłynąć 4 godziny od momentu dostarczenia danych.

4. Plutarch vs. NMMC. Wymagania :

- musimy znajdować się w sektorze Ore Belt;

- Nasza reputacja u Argonów i Teladian nie może być większa niż +2 (98%)

5. The Yaki Enhancement. Wymagania :

- musimy znajdować się w sektorze Quarry

- Nasza reputacja u Teladian nie może być większa niż -2 (99% ), u Yaki nie mniejsza niż +6

6. The Yaki Enhancement: Rozszerzenie (nie płacimy za dodatek 😛)) ) . Wymagania :

- po zakończeniu fabuły "The Yaki Enhancement" zakup sektora the Salvage Spur

- sektor Preacher's Void powinien nadal należeć do Paranidian a sektor Clan do Yaki.

7. The pirates' Vengeance. Wymagania:

- Nasza reputacja u piratów powinna być nie mniejsza niż +6, u Argonów nie większa niż 0 (95% );

- Musimy znajdować się w jakimkolwiek pirackim sektorze.

8. The "Three sectors" (wyścigi-minimisja) Wymagania:

- musimy znajdować się w sektorze Ceo's Doubt

link do orginalnego posta http://www.des-studio.su/viewtopic.php?f=5&t=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze trzy opcje dostępne w Ustawieniach Sztucznej Inteligencji:

"Asteroid attack" (Atak Asteroidów) - pozwala włączyć lub wyłączyć deszcz asteroidów w sektorze w którym obecnie się znajdujemy.

"Ukryj szczątki" - opcja usuwa z sektorów gruz po asteroidach.

"Trial by fire" (Próba ognia) - Po zakończeniu fabuły "Time of the Truth" lub "CPU: Evolution", W drugim sektorze Nieznanym pomiędzy sektorami Gaya's Star a Maelstorm pojawi się brama skokowa prowadząca do sektora Mgrofire. Sektor ten nie będzie widoczny na mapie wszechświata. Jeśli tam polecimy, będziemy mogli podjąć walkę ze statkami Upadłych i zarobić dużo pieniędzy po jej pomyślnym zakończeniu (pojemniki z kredytami i jeszcze coś co pozostanie po zniszczonych statkach Upadłych). Poziom trudności walk będzie rósł znacznie szybciej niż nasza ranga bojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

hm.. ciekawostki 🤔

a więc gram na profilu Xenon Invaderi zrobiłem dwie fabuły do dane przez TOTT. Zastanawiałem się co z innymi fabułami np. misje Aldrin ?? bo tak na tym profilu ( a byłem zaskoczony że nawet Xenon będzie mógł dokonać wyboru ;] ) to trochę reputacja jest na minusie.. i ciężko ją podnieś.. wracając dostaje wiadomość że Centrum Rozpoznania CPU ma nowe zadania X) jakie a mam se polecieć do Aldrin i wyplewić istoty biologiczne.. potocznie nazywając to "dezynfekcje" X)))) he he

jestem mile zaskoczony 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2011 o 16:12, Yacek napisał:

To jeszcze dwie opcje dostępne w Ustawieniach Sztucznej Inteligencji:

"Asteroid attack'' (Atak Asteroidów) - pozwala włączyć lub wyłączyć deszcz asteroidów w sektorze w którym obecnie się znajdujemy.

''Trial by fire'' (Próba ognia) - Po zakończeniu fabuły "Time of the Truth" lub "CPU: Evolution", W drugim sektorze Nieznanym pomiędzy sektorami Gaya's Star a Maelstorm pojawi się brama skokowa prowadząca do sektora Mgrofire. Sektor ten nie będzie widoczny na mapie wszechświata. Jeśli tam polecimy, będziemy mogli podjąć walkę ze statkami Upadłych i zarobić dużo pieniędzy po jej pomyślnym zakończeniu (pojemniki z kredytami i jeszcze coś co pozostanie po zniszczonych statkach Upadłych). Poziom trudności walk będzie rósł znacznie szybciej niż nasza ranga bojowa.

ta brama i sektor jest wprowadzona przez moda czy też występuje w grze ale jest ukryta.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2011 o 09:28, Yacek napisał:

Z tego co widziałam, robiąc tłumaczenie, to po zakończeniu fabuły Xenońskiej masz możliwość wyboru, czy chcesz współpracować z rasami Wspólnoty, czy chcesz powrócić do Xenonów. Możesz to potwierdzić?

tak była taka możliwość.. wspólnota (po tym wyborze dostajesz reputacje pozytywną na maxa u wszystkich ras oprócz xenonów i krzaczków) albo dalej opowiedzieć sie po stronie xenonów .

tylko mam mały problem bo miałem dostać za free mój M0 "D" a na razie nic i minęło sporo więcej niż 12 godzin i nic.. ale zauważyłem ze dostaje co jakiś czas losowo statki z pełnym wyposażeniem możne o to chodzi.. możne będę mieć fart i trafie go x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek a jak tłumaczyłeś fabule to może natknąłeś się na wiadomość w której jest konkretnie napisane ze dostaje się od Centrum Rozpoznania CPU statek M0 "D" ? bo sam nie wiem czy te 12h musi upłyną czasu w grze czy "normalnego" ? muszę po szuka jeszcze w tłumaczeni tego.. ale no sporo tego jest.. mała podpowiedz by się przydała.. 🤔 a jak nie to będę samemu dziś szukał.. uf.. :)he he

znalazłem już 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przebrnąłem przez obie fabuły Yaki (nie są może straszliwie długie, ale to nie była taka bułka z masłem). Niemniej jednak mam pewien problem, a mianowicie:

Spoiler

Na zakończenie drugiej fabuły dostałem w "prezencie" informację o lokalizacji TL-a z HQ w środku (sektor Emperor's Ridge), powinienem go "tylko" przejąć. Problem w tym, że w wyznaczonym sektorze nie lata żaden TL ...

Po jakimś czasie (w którym szukałem wspomnianego TL-a) dostałem informację, że ten statek najzwyczajniej w świecie sobie "uciekł!" (choć w przekazanej wcześniej wiadomości "prezencie" była mowa, że nie może on wylecieć

z tego sektora). Moje pytanie brzmi: czy to tak ma się kończyć? 😛.

PS.

Zwiedziłem całkiem spory kawałek tego sektora używając Pustułki (do Strzały nie wchodzi skaner tripleksowy bo wymaga ładowni M) i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek znalazłem Priest Pity, dzięki wyszukiwarce statków mapy Scorpa.

Wychodzi chyba na to że w tekście powinno być "leci teraz do sektora Empires Ridge", a nie lata po nim. Ale w wersji angielskiej też jest "lata po". Tak to jest jak się robi tłumaczenie z tłumaczenia (rosyjski -> angielski -> polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2011 o 20:45, Yacek napisał:

Statek znalazłem Priest Pity, dzięki wyszukiwarce statków mapy Scorpa.

Wychodzi chyba na to że w tekście powinno być "leci teraz do sektora Empires Ridge", a nie lata po nim. Ale w wersji angielskiej też jest "lata po". Tak to jest jak się robi tłumaczenie z tłumaczenia (rosyjski -> angielski -> polski).

Ale znalazłeś go "fizycznie" (znaczy czy widziałeś go tam), czy tylko odczytałeś namiar na niego z mapy Scorpa? (2x rycie Priest Pity i dalej klapa - czyli po jakimś czasie twierdzą, że statek z HQ mi umknął).

Edit:

Znalazłem gadzinę (miałeś rację z tym tłumaczeniem - on leci do tego sektora i w dodatku z niezłą obstawą), ale u mnie jest w Pontifex Realm (czyli miejsce "startowe" generowane jest losowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w TOTT jest coś takiego jak Fabuła Borońska HUB ? jeśli jest to czy są takie same wymagania żeby ja odblokować... ?

Mam problem z tym bo mam już Rycerz Króla i.. no właśnie i nic.. 😛 ??? nie ma Zaawansowanego Delfina 😀 zwiedziłem wszystkie Borońskie sektory i nima go , wyszukiwałem także na mapie Scorpa . Patrzałem w plikach od tego plotu i się różnią niż z zwykłego TC (wszystkiego tam nie rozumiem ( większości ;p ) 😀 )

może ktoś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem. Mam nawet wyższą o dwa stopnie reputację u Boronów i nadal nic. Fabuła Terran i Gonerów zakończona. Final Furry w trakcie. Dostałem zaproszenie do Łowcy Skarbów i Nowego Domu, a z HUB-em nadal cisza.

Wszystkie pliki fabuł i misji są pozmieniane w TOTT, ale chyba nie aż tak aby ich nie było całkiem. Chociaż?? Macie misje obrony stacji i paroli sektorowych? Bo ja takich nie spotkałem jak na razie (reputacja bojowa 14).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2011 o 13:17, "Xenobot" napisał:

hm.. patrząc na mapę Scorp na sektor Hub.. czy tam nie powinno by 6 bram (jeszcze nie podłączonych) ? w TOTT bramy są powiększone o spory rozmiar.. może to jest problem..?

Bramy skokowe w sektorze tworzone są w momencie startu fabuły HUB.

W dniu 29.05.2011 o 13:40, Kedudg napisał:

Witam ja dostałem tą fabułę w sektorze , który dodał mod Moon of Hoppe przy południowych wrotach skokowych 😀

Sektor nie ma znaczenia, jest losowy, ważne na jakiej reputacji u Boronów (i być może randze bojowej) dostałeś tę misję.

W dniu 29.05.2011 o 12:13, "Xenobot" napisał:

to samo mam.. brak tych misji.. 😛 ciekawe a jak by podmienić ten plik.. z zwykłego TC ? ciekawe czy dało by rade.. 😀

Dałoby. Ale sam plik z misjami może być mało, zmieniono wiele innych plików dotyczących generowania misji, nagród za nie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2011 o 16:06, Kedudg napisał:

Może i losowe ale jak grałem kilka razy od nowa w innych modach to ją zawsze mogłem znaleźć Menelau`s Oasis też przy południowych wrotach i jakoś nie mogę sobie przypomnieć abym ją dostał gdzie indziej

Ja, chyba za pierwszym razem, znalazłem Delfina gdzieś w Dark Waters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...