Skocz do zawartości

Polskie pliki tekstowe (tłumaczenie) dla moda TOTT


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze w tych trzech plikach przetłumaczonych przeze mnie (3249, 3270, 3271) które zostały dodane do już istniejącego tłumaczenia notabene sygnowanego twoim nickiem Yacku Międzygwiezdna Korporacja Medialna nie występuje za to jest obecna w pliku 0001-L048 którego ja nie tłumaczyłem i nie robiłem w nim żadnych poprawek i odnosi się do:

"page id="1294" title="BBS News engine"

W dniu 29.04.2014 o 18:24, Yacek napisał:

Na Mamucie dostępna jest wersja 1.4 tłumaczenia moda TOTT.

Wersja ta aktualizacja dokonana przez Bell http://xudb.pl/topic/2470-patch-13/page__view__findpost__p__41952

Zmiany jakie wprowadziłem to:

plik 0002-L048.xml zmieniłem numer wersji TOTT z 1.1 na 1.4

plik 0001-L048.xml uaktualniłem plik do wersji tego pliku z patch 3.2 dla TC i patcha 3.1 dla AP. Zmiany w tym pliku są bardzo istotne jeśli ktoś gra w TOTT na TC spatchowanym do wersji 3.2.

Link do tłumaczenia w pierwszym poście.

Po drugie kolega Marmur spartolił instalację moda

W dniu 12.07.2014 o 17:42, MARMUR243 napisał:

Popełniłem pomyłkę i zamieniłem kolejność w instalacji T.O.T.T v1.3 , a potem v1.1 T.O.T.T, ale gra od razu przywitała mnie po polsku.

Więc byłbym niezwykle wdzięczny z zapoznaniem sie najpierw z faktami a potem obarczaniem kogoś winą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2014 o 16:53, Bell napisał:

Więc byłbym niezwykle wdzięczny z zapoznaniem sie najpierw z faktami a potem obarczaniem kogoś winą.

Nikogo nie obarczam winą. Wiem, że ty i jeszcze może kilka osób gracie w TOTT, więc będziecie mogli zweryfikować i pomóc z błędem.

W dniu 16.07.2014 o 16:53, Bell napisał:

Po pierwsze w tych trzech plikach przetłumaczonych przeze mnie (3249, 3270, 3271) które zostały dodane do już istniejącego tłumaczenia notabene sygnowanego twoim nickiem Yacku

Tak, ale sygnowałem je dla wersji 1.0 i 1.1, w późniejsze wersje nie grałem i nie wiem jakie zmiany w plikach txt one wprowadzały.

W dniu 16.07.2014 o 16:53, Bell napisał:

Międzygwiezdna Korporacja Medialna nie występuje za to jest obecna w pliku 0001-L048 którego ja nie tłumaczyłem i nie robiłem w nim żadnych poprawek i odnosi się do:

"page id="1294" title="BBS News engine"

Przeczytaj jeszcze raz co pisałem o zmianach w pliku 0001-L048, a co sam cytujesz kolorując. Zmiany te odnoszą do poprawek w tłumaczeniu PL oraz dodanych nowych treściach z patchy. Nic one nie zmieniają w wyżej wymienionej stronie kodowej.

Skoro Marmur napisał, że dostał wiadomość od Międzygwiezdnej Korporacji Medialnej, to znaczy że nagłówek wiadomości został poprawnie pobrany z pliku 0001-L048, natomiast brak treści wiadomości, która jest brana z któregoś z plików tekstowych TOTT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram robię tylko spolszczenie do Combo Moda zagram jak skończę.

W dniu 16.07.2014 o 17:13, Yacek napisał:

Przeczytaj jeszcze raz co pisałem o zmianach w pliku 0001-L048, a co sam cytujesz kolorując.

Skoro Marmur napisał, że dostał wiadomość od Międzygwiezdnej Korporacji Medialnej, to znaczy że nagłówek wiadomości został poprawnie pobrany z pliku 0001-L048, natomiast brak treści wiadomości, która jest brana z któregoś z plików tekstowych TOTT.

Zwracam honor źle zinterpretowałem twój opis poprawek w pliku 0001 ale prawdę mówiąc nie znalazłem w żadnym pliku które tłumaczyłem wzmianek o Międzygwiezdnej Korporacji Medialnej w rosyjskiej wersji też. Więc może tak jak wyżej wspomniałem zainstalowanie przez Marmura wersji moda 1.1 na 1.3 mogło coś namieszać w plikach.

Pozatym też grałem tylko w wersję 1.1 i do wersji 1.3 doszły tylko te 3 pliki które miałem nieprzyjemność przetłumaczyć 😛 i których wogóle nie było w wersji 1.1 a jakie zmiany zaszły w plikach, które Ty tłumaczyłeś pomiedzy wersją 1.1 a 1.3 to nie mam pojęcia bo nawet do nich nie zaglądałem gdyż jak wspomniałem nie gram w TOTT. Ale obiecuję, że porównam jutro pliki rosyjskie z wersji 1.3 z tłumaczeniem i jeśli będą jakie braki to przetłumaczę i uzupełnię 😀

.

Edytowane przez Bell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to chodzi o misje różnego typu (np. budowy kompleksów, fabryk). Nazwy korporacji, które zlecają te misje, brane są z pliku 0001 (pojawiają się w nagłówku wiadomości, jako ich nadawca), natomiast tekst misji (czyli tekst wiadomości) brany jest z jednego z plików TOTT (np. w pliku 3270 są misje wycieczek, ochrony statków itp.).

Może być tak, że przetłumaczyłeś tylko pliki 3249, 3270, 3271, a nie sprawdziłeś czy nie doszły jakieś nowe teksty we wcześniej tłumaczonych plikach i właśnie brak jakiegoś ID w pliku spowodował ten błąd u Marmura.

Ja gdy aktualizuję jakieś tłumaczenie, to nie tylko sprawdzam czy pojawiły się nowe pliki, ale również porównuję zawartość plików oryginalnych (np. angielskich) nowej wersji i starej wersje. Jeśli są jakieś nowe teksty w starych plikach, to również muszą być dodane do polskich plików i przetłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale ja nie przeglądałem starych plików TOTT z tego względu, że Combo Mod wprowadza trochę zmian we wszystkich plikach i "spolszczam" pliki pod niego. Ale jak już wspomniałem porównam spolszczenie TOTT z rosyjskimi plikami tego moda bez ingerencji Combo moda i uzupełnię 😀

Poprosiłbym też Marmura o podesłanie mi sejwa przed otrzymaniem tej wiadomości dla sprawdzenia.

EDIT

Znalazłem chyba winowajcę tego niewyświetlającego się pliku w <page id="2033" title="Argon news" descr="" voice="no"> który jest odpowiedzialny za wiadomość od Międzygwiezdnej Korporacji Medialnej w rosyjskim pliku jest tych wiadomości 68 ale niektóre dublują się w polskim jest ich 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...