Skocz do zawartości

Mapa Scoorpa tego nie ogarnia?


Rekomendowane odpowiedzi

Mapa Scoorpa...

Mam wyłączone od zawsze wyświetlanie sektorów, których nie znam (dla większej "miodności" gry).

Teraz jednak chciałem zobaczyć czy nie pominąłem jakiegoś z sektorów.

O, patrzę że jest jedna odnoga... Poleciałem, sruuu... przeskoczyłem.

Zrobiłem skan obiektów dla mapy Scoorpa.

Wrzucam, nie pojawił się nowy sektor.

Włączyłem wyświetlanie nieznanych mi sektorów, dalej nie ma...

A teraz, będąc wewnątrz sektora widzę, iż za nim jest kolejny...

Sektor nazywa się Venus i prowadzi do Merkurego 😛

Na mapie Scoorpa nie ma ani tego, ani kolejnego z sektorów - też tak macie czy odkryłem coś nowego?

Ktoś kiedyś na tym forum napisał, że jeśli czegoś nie ma na mapie Scoorpa, to tego nie ma.

Chyba jestem w czarnej dziurze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na mapie Scoorpa nie ma ani tego, ani kolejnego z sektorów - też tak macie czy odkryłem coś nowego?

Ja nie mam, bo nie gram w to coś, co nazywa się XTC. A to co odkryłeś to kolejny błąd, tym razem w pliku X3_universe.xml, pozostały w nim jakieś śmieci z mapy galaktyki TC, widać nie chciało im się tworzyć pliku od zera, tylko edytowali plik X3_universe z TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu zrobię coś, co planowałem już dawno temu - zakupię kilka badziewnych statków, wrzucę im explorer software (internet explorer?) i zapodam badanie...

Przy okazji pytanie które mnie nurtuje od zawsze:

a. Na górze - widać, iż oddaliłem widok maksimum, jak tylko można. Na górze jest 50% 839 km

b. Poniżej - stocznia OTAS - linia wskazuje jej położenie.

c. Stocznie znajduje się poza obszarem widoczności mapy. Pozycja 23,55,-140, kiedy granica widoczności obszaru to 120km od centrum (patrzę liniowo a nie patrzę przestrzennie - po przekątnej w stronę rogów będzie nieco więcej).

I tu rodzą się moje pytania:

1. Co oznacza owe 839 km?

2. Skoro granica końca mapy to w tym przypadku 120km, to jaka jest maksymalna wartość (odległość) do jakiej powinienem skanować wszystkie sektory (pomijamy istnienie mapy Scoorpa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny widok sektora to 100%, oddalenie to 50%, przybliżając widok procent rośnie, masz zbliżenie 200%,, 400%, 800% itp.

Kilometry to to podana liczba zasięgu widoczności, masz w tym przypadku widoczność w promieniu 839km, jeśli przybliżysz widok zasięg widoczności będzie malał, na maksymalnym przybliżeniu masz zasięg 1km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kilometry to to podana liczba zasięgu widoczności, masz w tym przypadku widoczność w promieniu 839km, jeśli przybliżysz widok zasięg widoczności będzie malał, na maksymalnym przybliżeniu masz zasięg 1km.

Właśnie to mi się nie zgadza - po przesunięciu kursora w prawo/lewo wysuwam się na około 120 km.

Zobacz zresztą współrzędne. Przy 800km powinienem widzieć coś, co jest oddalone od centrum o -140 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to promień zasięgu naszego widoku na sektor, liczony od centralnego punktu na mapie sektora.

Zwróćcie uwagę że wartość ta nie zmienia się gdy wybieramy na cel jakieś obiekty lub statki znajdujące się w sektorze, tylko wtedy gdy przybliżamy podgląd lub go oddalamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Według mnie jest to promień zasięgu naszego widoku na sektor, liczony od centralnego punktu na mapie sektora.

Zwróćcie uwagę że wartość ta nie zmienia się gdy wybieramy na cel jakieś obiekty lub statki znajdujące się w sektorze, tylko wtedy gdy przybliżamy podgląd lub go oddalamy.

Ale o jaki widok Ci chodzi? Ten na mapie? Jeśli tak to dlaczego nie widać stacji oddalonej od osi z o nieco ponad 140 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież proste. XTC zakrzywia przestrzeń.

Spoiler

Wyobraź sobie ostrosłup na planie kwadratu.

Wierzchołek to miejsce z którego oglądamy rozmieszczenie obiektów na mapie.

Wysokość ostrosłupa to ta odległość ~800km

Jednak możliwe że podstawa ma mniej niż 120km średnicy dlatego bazy nie widać.

Najprościej będzie to zbadać za pomocą SCS, klikasz "leć do centrum sektora" i po wykonaniu kliknij na stację. jeśli odległość będzie tak jak na mapie to będziesz wiedział na pewno. Z wysokością może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tzw. piramidę?

1. Bez sensu, niby dlaczego na wprost mamy krótszę pole widzenia niż 45 stopni na lewo, albo na prawo? Ponadto to nie jest kwadrat. Zmierz sobie dowolny sektor wzdłuż osi x i y.

2. Kwadrat nie ma średnicy, a te 120 km to połowa długości jednego z boków tego prostokąta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...