Skocz do zawartości

Z jaką wersją najlepiej grać w kampanię


Rayden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nabyłem złotą edycję X3 i chciałem na początek zacząć grać w Reunion 😛 ale wyczytałem że wyszły dwa ciekawe dodatki do tego bonus pack od Egosoft i XTM od fanów ( jeśli się mylę to poprawcie mnie 😀 ). Zależy mi na tym żeby zagrać w fabułę i czy jest duża różnica przechodząc fabułę na czystym Reunion od wersji z zainstalowanymi dodatkami? Czy te dodatki psują w jakiś sposób przyjemność z przechodzenia fabuły czy też przeciwnie, powodują że się jeszcze bardziej przyjemnie w nią gra 😀

i tak po za tematem spolszczenie do tej gry jest po edycji jednego pliku w grze... ale manual jest po angielsku a jakoś nie mam sił się męczyć w tłumaczenie 😀 choć niby jakoś ang. ale wiem że bym się trochę męczył z tym rozszyfrowywaniem 😀 jest jakaś szansa aby nabyć manual po pl ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę z fabułą polecam ukończyć na czystym X3, ewentualnie możesz sobie bonus packa zainstalować, bo on aż tak dużych zmian nie wprowadza, jak z XTM. Po przejściu fabuły rozpocznij nową grę z XTM. On zmiania bardzo wiele, ale może nieco popsuć tym twoją zabawę z fabułą. Ponadto przejrzyj forum i wybierz sobie jakieś skrypty, które urozmaicą Ci grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem forum i mniej więcej wiem jakie są dodatkowe skrypty... tylko że nie chce mi się w to bawić 😛 aż tyle czasu znowu nie mam a taki dodatkowy zbiór skryptów to można zainstalować mniej roboty... no i dzięki za odpowiedź bo tak sobie od wczoraj przeglądałem różne fora itd. i zastanawiałem się czy duży wpływ mają te dodatki na fabułe. Więc wrzucę tylko bonus pack a może później po skończonej fabule zagram z XTM lub zainstaluję dopiero TC bo skoro mam już 2 części to jednak wolę zacząć od tej starszej 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe podejście.

Bonus Pack to tylko kilka dodatkowych skryptów, zaakceptowanych przez producenta gry. Wszystkie inne skrypty mogą urozmaicić i wzbogacić lub ułatwić grę. Wszystko zależy od tego jaki styl gry preferuje się (walka, handel, budowanie), oraz od tego jakie skrypty zainstalujemy.

XTM posiada własne profile startowe, na których warto rozpocząć mową grę, ale nie ma na nich dostępu do fabuł X3R.

Ja polecałbym zapoznać się FAQ. Bardzo sporo pytań i odpowiedzi dotyczy X3R i XTM.

Zacznij od X3R+najnowszy patch+BP, wybierz profil z fabułą, skończ fabułę i misję Bala Gi.

Jeśli gra Cię wciągnie i złapiesz na X-y bakcyla, dodaj sobie XTM-a i zagraj tak długo jak uznasz za stosowne. Potem dopiero TC. Może do tego czasu wyjdzie nowa wersja XTC (czyli XTM-a dla TC), bo obecna (1.1) to wielka porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle linka wkleiłeś 😛 ale FAQ przeglądałem parę tematów przejrzałem no ale jednak tam nie dopatrzyłem się żadnego tematu który by dotyczył wpływu tychże dodatków na grę 😀 i z tego powodu założyłem nowy temat 😀 ale już wsiooo się dowiedziałem więc dziękuję za oświecenie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...