Skocz do zawartości

- - - - -

Improved Kha'ak 1.1

21 odpowiedzi w tym temacie

#11 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 08 luty 2009 - 19:37

Konrad162 napisał:

.....

to raczej nie wina w/w skryptu :wacko: teraz wszystko chodzi jak należy po za tym że rozbijają mi flotę.... opuścić okręt ratuj się kto może... jednym słowem :ph34: ;)

#12 Doromeza

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaXenoński Sektor 347
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X3: Reunion

Napisano 01 kwiecień 2012 - 18:36

Powiem tak - skrypt świetny :) Po zainstalowaniu musiałem poczekać kilkadziesiąt mizur, by poczuć na własnym poszyciu jego działanie. W trybie Insane praktycznie w każdym sektorze można spotkać drobnicę Kha'ak. Co do większych inwazji, na razie zaatakowali tylko Red Light (ze 4 niszczyciele, lotniskowiec i drobnica), a przynajmniej tylko o tym ataku wiem (Skoro już o tym mowa, brakuje mi w tym skrypcie czegoś w rodzaju sygnałów SOS, które byśmy przechwytywali, żeby wiedzieć dokładnie, który sektor jest atakowany, jakie siły wysłały insektoidy itp.). Mimo, iż skrypt mi się spodobał, to jednak wolałbym jego wersję z Xenkami. To moi ulubieńcy, a gdyby to oni zrobili taką sieczkę, byłbym wniebowzięty :)

#13 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 01 kwiecień 2012 - 18:49

Toż wersja z xenkami istnieje :)

http://forum.egosoft...ic.php?t=204894

Miłej sieczki :)

#14 Doromeza

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 19:47

Szukałem już Improved Xenon i ten temat był pierwszym, do którego dotarłem. Niestety z linkiem do pobrania jest coś nie tak. Po wejściu są tylko skrypty Improved Kha'ak 1.1 oraz Universe Explorers 1.0.1. Gdyby ktoś posiadał skrypt Improved Xenon uprzejmie proszę o podanie działającego linku do pobrania lub o przesłanie np. przez GG: 10035379 :)

#15 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 20:04

Daj to do shoutboxa, może więcej osób przeczyta. Niestety takowego skryptu nie posiadam w swoich zbiorach :)

#16 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 01 kwiecień 2012 - 21:08

W BBS'ach są wiadomości o atakach xenów/kszaków. Daj maila to Ci wyśle Improved Xenon. Akurat mam :)

#17 Tajemniczy94

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • Rasa: Nieznana

Napisano 02 kwiecień 2012 - 15:15

Ja posiadam skrypt z Xenonami podeślę ci

#18 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 02 kwiecień 2012 - 20:05

To dajcie skrypty na Mamuta. Tam nie zginą....

#19 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 20:54

Dobrze gada! Piwa mu nalać! :)

#20 Doromeza

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 04 kwiecień 2012 - 10:33

Po pierwsze pragnę oficjalnie podziękować za skrypt Improved Xenon :) Tego mi brakowało. Ale na razie go nie wypróbowałem, gdyż zbyt się wciągnąłem w wojnę z Kha'ak :D Jeżeli komuś brakuje wielkich bitew w X3: Reunion, to ten skrypt jest z pewnością dla niego :)

Zwykle na początku gry wykorzystuję skrypt BSE do granic możliwości i zbijam miliony kredytów na transportowcach Paranidów [Nie lubię ich, możecie nazwać mnie rasistą :D]. Kilka statków przeciwnika już zdobyłem, zarobiłem 5 milionów kredytów na ich sprzedaży w Argon Prime, dozbroiłem swojego Pogromcę i doszedłem do wniosku, że na początek tyle mi wystarczy. Grałem wtedy łącznie już ze 4 godziny (te iksowe) i zaczałem się zastanawiać, co z tymi Kha'ak, gdyż na początku gry ustawiłem poziom trudności na "Insane". Skanuję mapę galaktyki i otwieram mapkę Scorpa, patrzę, a Kha'ak przejęli tylko jeden nieznany sektor, gdzieś na południowym wschodzie. Pomyślałem, że może muszą się rozkręcić. Polatałem sobie jeszcze trochę po sektorach argońskich, w Home of Light zdobyłem Sokoła pirackiego... Akurat zdążyłem dokonać napraw i udoskonaleń, zakupić uzbrojenie w Cloudbase South East, po czym poleciałem do Elena's Fortune. Jakiez było moje zdziwienie, kiedy ujrzałem 5 Niszczycieli, Lotniskowiec i masę drobnicy. Trochę Zwiadowców rozwaliłem... Miałem nadzieję, że uda mi się zdobyć porzuconą Eklipsę, która lewitowała niedaleko bramy do President's End. Podleciałem do niej, wysiadłem ze swojego Sokoła, przejąłem statek, wróciłem na pokład swojego, patrzę, a tu komunikat, że moja Eklipsa została zniszczona :P A do mnie już zaczęły nawalać niszczyciele. Toteż ewakuowałem się z sektora, zmartwiony stratą nowo zdobytego statku, którego w stoczni jeszcze nie ma. Postanowiłem udać się do Cloudbase South West, zapolować na kilku Paranidian. Wlatuję do Ore Belt, nieprzygotowany na to, co mnie spotkało zaraz o przekroczeniu gwiezdnych wrót. Z marszu zostałem zaatakowany przez szwadron zwiadowców Kha'ak. Oczywiście poradziłem sobie z nimi. Poleciałem trochę dalej, patrzę, a tam elektrownie i stacja handlowa rozwalone, kopalnie tracą osłony, a w sektorze panoszy się ze 6 Niszczycieli i Lotniskowiec. Natychmiast zawróciłem. Zdążyłem wlecieć do Home of Light, przelecieć połowę drogi do bramy prowadzącej do Argon Prime, a za mną pojawia się kolejna flota Kha'ak. Kolejne 6 Niszczycieli i Lotniskowiec. Do tego masa drobnicy. W odpowiednim momencie doleciałem do bramy docelowej, bo za mną leciało już chyba z 16 rakiet :D I tutaj historia się kończy, a zaczyna teraźniejszość :D

I tu pojawia się moje zapytanie - Czy skrypt Race Response Fleet, który generuje siły szybkiego reagowania, wysłałby silną flotę do walki z tymi Kha'ak w tych wszystkich sektorach ? Bo ostatnio statki wygenerowane przez ten skrypt były zupełnie obojętne na inwazję Kha'ak. A do walki z kilkoma niszczycielami skrypt wysyłał co parę minut po 2 szwadrony myśliwców Nova i Eklipsa. Żadnych Tytanów czy Kolosów. Jeden z niszczycieli wroga został zniszczony dopiero po ingerencji Tytana, ale tego tradycyjnego, czyli nie wysłanego przez w/w skrypt.

Powiedzieć mogę tylko tyle - pogram jeszcze trochę na Insane i zobaczę, do czego zdolni są Kha'ak. Potem trochę uspokoję sytuację, zbuduję flotę, znów aktywuję Insane i zacznę otwartą wojnę z wrogiem :D Ale jazda, takich skryptów mi brakowało :D

Przydałby się jeszcze skrypt dodający wojny pomiędzy rasami. Żeby w ustawieniach AI dało się ustawić, kto z kim ma się tłuc, aby co jakiś czas następowały ataki jednych na drugich tak, jak jest to w Improved Kha'ak. DObrze byłoby jeszcze, żeby dodać coś w rodzaju wyścigu zbrojeń, tzn. żeby co jakiś czas rasa dobudowywała sobie trochę okrętów wojennych np. Argoni kilka Tytanów lub Kolosów i drobnicę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych