Skocz do zawartości

Soneński Bazyliszek POMOCY!!!


e0s888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie...

A mianowicie:

czy udało się może komuś w końcu upolować bazyliszka? 😀)

Przeczytałem kilkanaście tematów na starym polskim forum egosoftu i nie znalazłem na to odpowiedzi 😀)

Z mantisem poszło mi dość łatwo bo wykorzystałem tylko jednego Kh'ackiego niszczyciela T2, ale na Bazyliszka polowałem cały dzień i... mało nie wyszedłem z siebie.

Mam zainstalowany Bail Signal Extension i ustawienia 1/3 szansy za zdobycie (30 w prędkości opuszczania i 50 w formie sprzętu po opuszczeniu).

Z takim confingiem rzuciłem się na statek. Po kilku różnych podejściach (startowałem na początku 1 Kh'ackim niszczycielem) skończyło się na 5x Khackich niszczycielach (każdy uzbrojony był w 18 kyonów gamma). Przy tym uderzeniu udało mi się zniszczyć Bazyliszka, ale nie o to przecież mi chodziło... Zaczałem kombinować z ustawieniem statków, a wynikłao z tego, że najlepiej jest prowadzić ostrzał z wszystkich 5 niszczycieli (po chwili 1 i tak na bank odpadał już na zawsze z gry), a gdy Bazyliszkowi został 1 pasek energii osłon, wyłączyć ostrzał w jednym z niszczycieli (zawsze w tym co miał najmniej osłon i pewno również po chwili pękał). Wtedy waliły 3 Niszczyciele co wciąż powodowało spadek osłon wrogiego statku. No to więc czekam na to jak one zejdą do zera i zacznie padać kadłub... czekam... czekam.. i czekam. I w końcu zaczął spadać stan jego kadłuba, a zaraz po chwili (poniżej 50% kadłuba) podła soneńska załoga zaczeła ewakuację. No to ja odrazu wyłączam ostrzał z jednego niszczyciela a tu nagle.. buuum. I znowu zniszczony.

Wyciągnąłem wnioski i próbuje jeszcze inaczej. Tym razem początek taki sam, ale na sam koniec jak prowadzą ostrzał tylko 3 niszczyciele i bazyliszkowi pozostaje jeden bardzo krótki pasek tarcz, wyłączam w tym trzecim khaku destroyerze 3 wieżyczki tak, że walą w strone sonena pozostałe 3 [Reasumując 2,5 Kh'ak Destroyer napiernicza 😀]. Efekt taki, że tarcza schodzi bardzo powoli i myślę, że mam teraz szanse go dorwać. Konsole wydawania rozkazów mam już w jednym khaku włączoną, żeby w pore zdążyć z wyłączeniem wszystkich dział (tak aby strzelało w niego już tylko 1,5 Khaka Destroyera 😀). Patrzę 1/3 kadłuba bazyliszka, pojawia się jeden astronauta, ja szybko wyłączam wieżyczki w jednym i STRASZNIE SZYBKO staram się zdążyć z wyłączeniem wszystkich w drugim niszczycielu, żeby strzelała już tylko ta jedna połowa, a tutaj ZNOWU wybuch...

Jedna próba zajmowała około 10-15 minut ,,zabawy", a ja już siedze którąś godzinę...

Wkurzyłem się i ustawiłe opcję w BSE na 2000 dla tempa opuszczania i kondycji statku (!!!) i próbuje ponownie z nadzieją, że teraz to ryska na kadłubie i koniec tej udręki.

Nic bardziej mylnego, sytuacja powtarzała się tylko, że tym razem astronauci opuszczali statek przy 3/4 kadłuba, ale ja w tych ułamkach sekund nadal nie zdążałem wyłączyć wszystkich wież. Jedną z ostatnich prób był efekt, że tym razem pojawiło się 5 astronatów (JUŻ BLISKO, chyba...), ale statek i tak nie wytrzymał i wybuchł. Po tej próbie była jeszcze długa zabawa w klikaniu na WCZYTAJ GRĘ, aż w końcu zrezygnowałem...

Wniosek z tej próby zdobycia bazyliszka mam taki --> 5 Khackich Destroyerów go rozwala (nie zawsze, zależy też od tego jak flota podleci), ale ustawienie, że atakują go 2,5 minimalnie spuszcza mu osłony co da mi czas na wyłączenie jednego statku z ostrzału przy zniżeniu ich stanu do 0 (tempo regeneracji tarczy jest tak szybkie, że atak dwóch Khaków nie powoduje spadku mocy osłon bazyliszka). Obrażenia na kadłub są wtedy też małe (przy ataku 2,5 Kha'ka), bo wiekszość uderzeń kyonów gamma przejmuje tarcza a tylko drobna część z tego odejmuje jakość kadłubowi...

Więc w czym niby mój problem skoro schodzi mu tak powoli stan kadłuba...

Ano w tym, że zauważyłem jedną rzecz która wykluczą cała tą akcje jego przejęcia przy użyciu Kh'aków (i ich kyonów).

W momencie gdy komputer podejmuje decyzję o opuszczeniu statku (i zrobienia mi prezentu za tą mordęgę) statek przestaje regenerować osłony i staje się nieruchomym i bezbronnym celem, jednak jeszcze wciąż branym za wrogi (aż do momentu opuszczenia przez ostatniego ,,astronaute"). Efekt jest taki, że cała akcja zniszczenia zajmuje sekundę, może dwie, dosłownie chwilę na przeładowanie kyonów gamma sterowanych przez komputer (Jak patrzyłem w danych statków to efekt taki jakby do pirackiego carracka pozbawionego osłon walić z 1,5 Khackiego niszczyciela).

Ja właśnie w tym małym okienku czasowym, gdy statek jest już uszkodony i wciąż obrywa z 1,5 Khackiego Destroyera nie moge za cholere zdążyć z wyłaczeniem tej jednej całej baterii kyonów...

I tutaj mam kolejne pytanie, czy ktoś może opracował metodę przy użyciu Khaków?

Czy może ma ktoś inną metode?

Czytałem, że Valhalla z odpowiednia obstawa da rade. Tylko ja mam jeden problem, bo moja reputacja u terran wynosi -7800 i może dopiero jutro rano się wezmę za próby jej poprawienia. Dzisiaj kupiłem Leviathana, czy może ktoś go wykorzystał w przejęciu Sonena?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie łowców.

Jesteś blisko - u mnie też zaczynało się od 1 astronauty i ... bum. Ale w efekcie udało się bardziej dzięki szczęściu niż umiejętnościom. Jak w wątku podanym przez Yacka: w decydującym momencie inne moje duże jednostki manewrowały sobie bez strzelania i pozostało tylko w odpowiednim momencie przerwać ostrzał. Oczywiście zajęło to dużą ilość loadów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I tutaj mam kolejne pytanie, czy ktoś może opracował metodę przy użyciu Khaków?

T2 to jedne z najlepszych niszczycieli do prowadzenia natarcia. Są stosunkowo tanie, a Kyony Gamma przyklejają się do celu nie pozwalając mu odsapnąć (czyt. zregenerować osłon). Jednak jeśli chodzi o przejmowanie to ich zaleta staje się wadą. W przypadku ostrzału z PDF, po krytycznym trafieniu wymuszającym opuszczenie statku przez załogę, kolejne pociski nie dochodzą do celu i tym samym go nie zniszczą. Jeśli zaś chodzi o Kyony, to męczą one statek dopóty dopóki nie stanie się on neutralny a to czasem już za późno.

Masz rację spróbuj Valhallą lub Tyrem (jest szybszy i zwrotniejszy) ale z EDP Beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e0s888:

Valhalla jest moim zdaniem lepsza. Tyr nie zawsze potrafi wytrzymać ostrzał z Bazyliszka. A 20 G osłon to jednak trochę więcej niż 11. I jeszcze jedno. Staraj się wykorzystać możliwości skoku do punktu Valhalli. Jeśli wylądujesz w odległości poniżej 2 km od Bazyliszka, to masz spore szanse na sukces. W przeciwnym wypadku, przy jego szybkości, możesz po prostu nie trafić. Za to on będzie trafiał bezbłędnie...

Możesz jeszcze zabrać ze sobą Custodiana – będzie Ci doładowywał osłony. A jeśli masz dużo kasy, to lepszy będzie Castrum który dodatkowo ma możliwość blokowania wieżyczek (ponoć – ja tego jeszcze nie próbowałem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przepraszam za post pod postem ale chciałem, żeby było widać, bo będę się chwalił. 🙁

Wczoraj i mnie udało się dopaść Bazyliszka. Ustawienia BSE 1000/1/500. W akcji brały udział: Valhalla i Castrum, który w rozkazach miał ustawione doładowanie tarcz i blokadę wieżyczek. Nie wiem na ile to się sprawdziło, bo najzwyczajniej nie miałem czasu. Oczywiście musiałem się wspomóc niezawodnymi w takich sytuacjach Gonerami i w końcu się udało. Jak widać, gdyby impreza trwała parę sekund dłużej, to nie jego załoga dyndała by w przestrzeni. I na koniec Bazyliszek zadokował do Bazy floty...

A żeby było bardziej ciekawie, to najpierw musiałem pogonić kota Mantisowi, który również zadekował się w tym sektorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem dziś na bazylego. Flota: 6 Niszczycieli Khaak + 2 Mantisy. Zdjęli mu osłony do ok 30% i na tym koniec. Przed drugim podejściem najpierw sprzedałem Mantisy, postawiłem stocznię XTM, kupiłem Valhallę i wyposażyłem ją w EDP beta od Stevia 🙁 Około 20 podejść i za każdym razem tylko bum. Mało tego ani razu nie pojawił się żaden astronauta przed wybuchem, a to niestety oznacza, że w bieżącej grze statku przejąć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc WoyTass opisał tutaj taką samą sytuację. Parę postów dalej ZERO (vel jk16) napisał, iż ma to jakiś związek z misjami gonerskimi. Sprawdziłem. Wczytałem save z poprzedniej gry (też Yoshiko tylko, że tam nie tknąłem misji gonerskich) i poleciałem do Nieznanego Valhallą. Już w pierwszym podejściu zobaczyłem astronautów 🙁 Inna sprawa, że przejąłem go dopiero przy 20 lub 25 próbie. Jednak za każdym razem zanim Bazyli zrobił bum załoga go opuszczała. W obecnej grze jestem w trakcie misji gonerskich (została mi ostatnia) więc podejrzewam, że to dlatego Bazyl nie daje się przejąć.

W związku z tym wczytałem wcześniejszy save i odpuściłem temat Bazylego. Spróbuję po zaliczeniu wszystkich misji gonerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

MAM GO 🙁

http://img696.imageshack.us/img696/9824/bazyl.jpg

Rany jaki on jest potężny, przesadzony do bólu 😀 , ale za to jak zaciekle się bronił przed moimi oddziałami. Wystawili przeciwko mnie ponad 6000 (tak sześć tysięcy) żołnieży 😀 . W walce poległo: 668 cyborgów, 1740 marines, 1932 droidy bojowe i 600 najemników 😀 . Siedem razy musiałem zdejmować mu osłony, za każdym razem od zera żęby przesłać taką ilośc oddziałów - ale było warto 😀 . Już się nim zabawiłem, więc teraz moja zdobycz jest przerabiana na dywanik w mojej HQ:

http://img9.imageshack.us/img9/9207/analizap.jpg

heh trochę to potrwa 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja wole uniknóć otwartego ataku i udeżyć z zaskoczenia mój plan jest taki:ostatnio przy polowaniu na Sonenów udało mi sie zdobyć Mantisa dzieki pomocy edytora Skryptów zrobie tak że Soneni przylecą po Mantisa z bazyliszkiem i innym Mantisem postawie go na środku jakiegoś sektora gdzie jest dużo Asteroidów gdy on już doleci do mantisa i zacznie go bić wtedy wypuszcze Drobnice Otasa HCF , Pirackiego Galleona którego kupie od piratów:) i dwóch zdobycznych sethów Tw Statki są małe wieć będę swobodnie poruszać się w pasie asteroidów.Natoimast Argonem 1 zdobyłem wiem ż emi nie uwieżycie ale na serio zdobyłem moge pokazać screnna tylko wrzuce na Imageshack zablokuje Brame skokową. Bazyl jest duży wiec bedzie miał ograniczoną ilość ruchów.Po zdjęciu Oslon HCF wejdzie do akcji przeniesie na pokład Marines Cybrogi itp... no i licze na to że nie uda mu się uciec lub wymigać 😀

Tak wiem nie spodziewam się że moja Flota wyjdzie z tego bez strat ale Warto !

Gdy go będe miał to go zeskanuje bronie i osłony tez jeśli sie da 😀

no i licze na to że zostanie moim statkiem flagowym i nareszczie bede mógł zniszczyć Boronów (Bo ich nienawidze ]😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wierzymy Ci. Nie ty pierwszy i nie ostatni zdobyłeś go.

Chodzi o to, że twórcy moda zaplanowali Bazyliszka (i Mantisa), jako statki trudne do ZNISZCZENIA przez gracza. Nie do zdobywania, dlatego w wersji 0.75 Soneni upominają się o te statki. To wynik poprawienia błędu z możliwością zdobycia tych statków (nie mogli zabronić używania BSE). Statki te są zbyt potężne, w rekach gracza, co czyni że po pewnym czasie gra staje nudna. Polatasz trochę bazylim to będziesz wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...