Skocz do zawartości

Mod Time Of The Truth 1.0


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie bez wcześniejszej zapowiedzi, został opublikowany dziś nowy mod Time Of The Truth, autorstwa Rosjanina Armankessilon.

Sądząc po opisie nowości zawartych w nim, zapowiada się ciekawie.

Link do tematu z modem na forum Egosoftu: [GLOBAL MOD] X3: Time Of The Truth V.1.0

Oficjalne forum twórców moda (uwaga: po rosyjsku, ale jest też dział po angielsku): Forum TOTT

Kopia opisu:

"DES-Studio" is glad to introduce their creation - X3: Time Of The Truth. A global modification with lots of new features, including the main plot for Julian Brennan. Find out where the truth is or just devastate the X-universe, playing as a xenon - it's up to you! 

FEATURES

APPENDING:

- two new races – The Ancient and The Fallen were added;
- several Yaki clans with their own Headquarters (Homes) and manufacture specialization were added;
- new biological organism – Space Mutant-Flies – a very dangerous type was added.

PLOTS, MISSIONS, QUESTS were added:

- the main plot - "Х3: Time of the Truth";
- the plot - "CPU: Evolution";
- the side plot - "Three sectors races";
- the new plot - "Plutarch vs. NMMC";
- the new plot - "The Yaki Enhancement";
- the new plot - "Pirates’ Vengeance";
- "Complex-building quests";
- the amount of the resources needed for the Hub-mission was reduced.



NEW RATINGS AMONG:

Pirates, the Yaki, the Ancients, the Xenons, the Khaaks;

MAP:

- over 80 new sectors;
- most of the old sectors were remodeled.

NEW SHIPS added:

New classes of ships – light patrol М2L and mobile combat stations М(0).
New ships added to races:

ATF: Imir (M2L), Vengeance (M7);

Argon: Apollo (M2L), Storm (OTAS М0), Eclipse Prototype II (M3+), The Universal (М2);

Boron: Aurelia (M2L), Moray (М0);

Goners: Home of Pilgrims (TL), Aran (М0);

Ancients: Hyperborea (M0), Haron (M6), Archangel (M3), Supplier (TS);

Terrains: Ronin (M2L), Shuriken (TM), Baldric Haulier (TS), Baldric Superhaulier (TS), Fez (TL), Sunlight (M6S), Glaive (М3), Shuttle (М3);

Xenon: D (М0), X (M0), I (TL), QX (M7), F (TM), LA (M3), H (TS), LH (M3);

Mutant-flies: Nest, Mutant-fly;

The Fallen: Lucifer (M2), Abaddon (M1), Belial (M7), Beelzebub (M6), Azazel (M3), Astaroth (M4), Asmodeus (M5);

Paranid: Phobos (M2L), Olympus (М0);

Pirates: Loki (M2L), Clenos (MM6);

Split: Puma (M2L), Lion (М0);

Teladi: Gyrfalcon (M2L), Nyana’s Happiness (М6), Teratornis (М0);

Khaaks: Frigate (M7), Battleship (М0), ТМ (TM), Enhanced Fighter (М3+);

Yaki: Tengu (M2L), Miako (TS), Shuri (М0).

WEAPONS:

New types of weapons and missiles were added, the existing weaponry’s parameters were changed:
- ships of M0-class can be equipped with new weapons, being much more powerful than the others;
- the parameters of Ion Pulse Generator, Point Singularity Projector, Concussion Impulse Generator, Ion Shard Railgun were improved;
- the boarding pod’s cargo-class was changed to L;
- the boarding pod’s capacity was increased up to 10 persons.

GAME STARTS:

- State’s enemy;
- Space veteran;
- New-built Xenon;
- Tough Xenon;
- Xenon-invader;
- Yaki rebel.

SCRIPTS and NEW MODULES:

- Reinforcement;
- Xenon invasions;
- Asteroid attack;
- Sector’s capturing by player;
- Multirace invasions;
- Mineral scanner МК2;
- Jump-to-point;
- Turrets: selective attack;
- Turrets: attack my target;
- Sector patrol;
- Player ships’ boarding;
- Lostcommands;
- AL Hide debris;
- Trial by Fire.

STATIONS AND FACTORIES:

XL-stations were added: food, ore, silicon, crystal and chip fabs:

Ancients:
- Red Crystal yielding station;
- Yellow Crystal yielding station;
- Green Crystal yielding station;
- Blue Crystal yielding station;
- Missile production complex;
- Medium shields production complex;
- Heavy shields production complex;
- Ancients’ weapons production complex;

Argon:
- Cahoona Bakery XL;
- Cattle Ranch XL;
- Wheat Farm XL;
- Chip Plant XL;
- Crystal Fab XL;
- Ore mine XL;
- Silicon mine XL;
- Terracorp nividium mine;
- Plasma Beam Cannon forge;
- Boarding pod forge;
- 10 ГДж shields forge;

Boron:
- Plankton Farm XL;
- Bio Gas Factory XL;
- BoFu Chemical Lab XL;
- Stott Mixery XL;
- Chip Plant XL;
- Crystal Fab XL;
- Ore mine XL;
- Silicon mine XL;

Paranid:
- Soyfarm XL;
- Soyery XL;
- Snail Ranch XL;
- Chip Plant XL;
- Crystal Fab XL;
- Ore mine XL;
- Silicon mine XL;
- Tri-Beam Cannon forge;

Split:
- Chelt Space Aquarium XL;
- Massom Mill XL;
- Rastar Refinery XL;
- Scruffin Farm XL;
- Chip Plant XL;
- Crystal Fab XL;
- Ore mine XL;
- Silicon mine XL;
- Phased Array Laser Cannon forge;

Teladi:
- Flower Farm XL;
- Sun Oil Refinery XL;
- Teladianium Foundry XL;
- Chip Plant XL;
- Crystal Fab XL;
- Ore mine XL;
- Silicon mine XL;
- “Disruptor” Missile forge;

Terrains:
- Beta Electro-Magnetic Plasma Cannon forge
- Fusion Beam Cannon forge;
- “Hammerhead” Missile forge;
- 1 МДж shield factory;
- 5 МДж shield factory;
- 25 МДж shield factory;
- 200 МДж shield factory;
- 1 ГДж shield factory;
- 2 ГДж shield factory;

Yaki:
- Assembly unit;
- Wheat Farm L;
- Space Fuel Distillery L;
- Solar Power Plant L;
- Solar Power Plant XL;
- Ore mine L;
- Silicon mine L;
- Crystal Fab L;
- Quantum Tube Fab;
- Chip Plant;
- Computer Plant;
- Light shields production complex;
- Medium shields production complex;
- Heavy shields production complex;
- Light weapons plant;
- Medium weapons plant;
- Heavy weapons plant;
- Incendiary Bomb Launcher forge;
- “Disruptor” Missile forge;
- Five complexes of different types of missiles;

- all the weapon and missile forges (except terrain and xenon) were added with nividium - a secondary resource, which fastens the production process;
- some Teladi equipment docks were added with ammunition for Gauss Cannon and Energy Bolt Chaingun;
- the capacity of equipment docks and trading stations was increased;
- the xenon Industrial Shipyard was remodeled;
- all the main races’ shipyards were added with new forges and plants;
- the terrain shipyards were added with the missing ships and plants (Protein paste fabs и Carbohydrate biscuit fabs);
- the new OTAS shipyard was added and contains a large choice of ships and plants;
- the Yaki shipyards were added with missing ships and new factories;
- a new xenon Utilization shipyard was added;
- xenon standard shipyards were added with new ships and stations;
- a new ancient shipyard was added;
- an equipment dock of ancients was added;
- the new OTAS Headquarters, containing an extended choice of goods and devices, was added;
- several xenon equipment docks were added and filled with different goods and equipment. The “Industrial complex core” is a special one, acting as a basis of xenon industrial complexes;
- the Yaki equipment dock was added and filled with different goods and equipment, including those that are illegal among a lot of races;
- "big shipyards" were added with a docking places for М0-ships.

ECONOMICS:

The several races’ economics was changed:

- new xenon economics;
- new Yaki economics;
- new Ancients economics;

An extended choice of goods at some stations;
An extended choice of ships and stations at the Yaki Shipyard.

MUSIC:

Over 30 tracks were composed just for the add-on.

CORRECTION AND IMPROVEMENT:

- all the weapon and missile forges (except terrain and xenon) were added with nividium - a secondary resource, which fastens the production process;
- the equipping of combat NPC, including pirates, khaaks and xenons was improved (100%, except for morale);
- the equipping of freigters was improved (100% - except for lasers, morale, combat experience);
- the complexity of combat and race ratings’ improvement was increased;
- some mod-bugs, that had appeared during some original missions’ execution were fixed;
- now the ratings are indicated in the buy/sale windows at the xenon and Yaki stations;
- khaak big-ships are allowed to be boarded now;
- saving the game during boarding process is not allowed anymore and this is sounded by the on-board computer;
- the races’ rating are now indicated in the encyclopaedia;
- docking computer’s range in the sector of Earth was increased;
- the number of the galaxy’s NPC was balanced, weapon effects were improved;
- new load-screens were added;
- pirates’ number and aggression was increased;
- pirates’ and Yaki patrols were added and enhanced;
- the number and aggression of Xenons and Khaaks was increased;
- boarding process was complicated;
- patrols were improved;
- player’s profit was reduced;
- different original missions’ rewards were reduced;
- player’s Headquarters and the Xenon Hub were improved;
- the colored indication of the Xenon, Khaak, Yaki, Pirates, Ancients rating was added to player’s statistics;
- the main races ratings’ colored numerical indication was added;
- a Core of Industrial Complex was remodeled;
- the xenon industry was changed;
- a lot of errors and bugs, that had been found in the previous mod’s versions, were fixed;
- a new docking place for big-ships was added to player’s complexes (the error was fixed);
- Incendiary Bomb Launcher’s effect was changed.

To tak odnośnie instalacji. Mod instaluje się jako fake patch (własny instalator robi wszystko za nas). Przy uruchamianiu gry możemy wybrać jednak jako base mod "no fog", czyli mod usuwający mgłę.

Na Mamucie jest dostępna paczka zawierająca polskie pliki tekstowe dla moda TOTT, teksty w całości po polsku. Temat o tłumaczeniu moda znajduje się tu: Polskie pliki tekstowe (tłumaczenie) dla moda TOTT

Paczkę należy rozpakować do katalogu T w katalogu gry z modem TOTT.

Paczkę można pobrać z tego linku: Polskie pliki tekstowe dla moda TOTT

Na Mamucie są dwie nowe aktualizacje, specjalnie dla tego moda:

1. Mod 500km comm range dla moda TOTT, pozwala na komunikację ze stacjami z odległości 50km.

2. Mod No floating Icon dla moda TOTT, usuwa ikony misji na stacjach w widoku z kokpitu, ikony są widoczne w widoku podglądu sektora (klawisz .). Zmieniłem również ikony dla misji, teraz każdy rodzaj misji ma własna ikoną jak w TC. Choć to, że w modzie TOTT wszystkie misje miały ikony żarówki, nie uważam za błąd, a pewne utrudnienie ze strony twórców moda.

X3mapTOTT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest juz sporo niezlych modow pod TC: XTC, New Dimensions, DDTC, New Horizons, SRM oraz swiezy Time of the Truth. Zapowiada sie dosc obiecujaco. Aktualnie zakonczylem zabawe w XTC i wkrotce bede testowal nowy mod.

Znalazlem rowniez wpis na moddb, jest tam sporo zdjec oraz film http://www.moddb.com/mods/x3-time-of-the-truth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w tego moda od kilku dni. Trochę to mało, bo i czasu mam mało na grę, ale mod robi na mnie coraz lepsze wrażenie.

Powiem nawet, że pod pewnym względem przypomina stare XTM.

Mamy jakieś stworzenia kosmiczne, mamy Starożytnych i ich statki, mamy sporo nowych sektorów, a w nich pełno piratów, wałęsające się statki Xenonów.

Są nowe sektory Kha'ak, połączone z normalnymi sektorami.

Są misje inwazji Xenońskich.

A co najlepsze, ktoś jak ja lubi GW, bo na stacjach handlowych pojawiają się misje budowy kompleksów GW. Widać, że twórcy moda to bracia Słowianie 😛 bo misje są w cyrylicy 😀

Mod ma kilka błędów (np. wszystkie misje mają ikonę żarówki) ale i tak lepiej się w niego gra niż w XTC. Zero CTD 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

znaczy sie po rusku ten mod jest?! cały? 😛

Nie cały. Możesz wybrać wersje angielską, ale i tak jeden rodzaj misji będzie po rosyjsku, skopali tłumaczenie na angielski jednego pliku tekstowego.

Tak dokładniej to chodzi o misje budowy kompleksów (nie pojedynczej fabryki jak w czystym TC). Kompleksy mogą być różne, od prostego, złożonego z dwóch fabryk (np. farma pszenicy i destylarnia GW) po bardziej skomplikowane, złożone z np. 5 fabryk. Oczywiście kwoty za misje tego typu są odpowiednio większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez od wczoraj gram z tym modem i na razie jest całkiem ciekawie. Co prawda bardzo mało czasu poświęciłem na grę ale już pogoniło mnie kilku Piratów i Xenków 😛 Khaak jeszcze nie widziałem ale jeszcze wszystko przede mną. Miałem tylko niemały problem ze spolszczeniem (44 -> 4B) bo skopałem kodowanie jednego pliku 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj doleciałem do sektora, będącego czymś podobnym do Kaos Mistake z XTM. Sektor należy do Splitów i nazywa się Skirmish ( a jakże). Jest tam stacja i fabryka Splitów, są statki bojowe Splitów i oczywiście pojawiają się Kha'ak. Widziałem Khacką Fregatę i ...TM-a 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda.. ale ja mam problemik mały, po zainstalowaniu gry mam redtexty przy wyborze misji jak i pozniej w grze(dotyczy to tylko misji Moda, standartowe misje sa ok)... pewnie gdzies to da sie zmienic bo mam zainstalowana gre TC w wersji polskiej i pewnie sie gryzie z wersja angielska moda... pomorze mi ktoś podpowiedzią gdzie to można i co zmienic abym miał napisy w wersji angielskiej od moda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tez od wczoraj gram z tym modem i na razie jest całkiem ciekawie. Co prawda bardzo mało czasu poświęciłem na grę ale już pogoniło mnie kilku Piratów i Xenków 😛 Khaak jeszcze nie widziałem ale jeszcze wszystko przede mną. Miałem tylko niemały problem ze spolszczeniem (44 -> 4B) bo skopałem kodowanie jednego pliku 😀

Cytat

Fajnie wygląda.. ale ja mam problemik mały, po zainstalowaniu gry mam redtexty przy wyborze misji jak i pozniej w grze(dotyczy to tylko misji Moda, standartowe misje sa ok)... pewnie gdzies to da sie zmienic bo mam zainstalowana gre TC w wersji polskiej i pewnie sie gryzie z wersja angielska moda... pomorze mi ktoś podpowiedzią gdzie to można i co zmienic abym miał napisy w wersji angielskiej od moda ??

Widzę że radzenie sobie z readtextami nadal nie jest łatwe, mimo opisu w FAQ.

Co do TOTT, to w pierwszym poście pisałem, że mod zawiera tylko pliki tekstowe rosyjskie i angielskie, więc należało uruchomić grę w jednym z tych dwóch języków.

Ale aby pomóc innym, na Mamucie jest dostępna paczka zawierająca polskie pliki tekstowe dla moda TOTT, teksty w większości po angielsku, część tekstu niestety w cyrylicy, polski tekst jest tylko w pliku 0001-L048.xml.

Paczkę należy rozpakować do katalogu T w katalogu gry z modem TOTT.

Paczka (szczególnie plik 0001-L048, który mod w znacznym stopniu zmienia) mało testowana, jeśli znajdę jakieś błędy będzie poprawka. Jeśli ktoś znajdzie jakiś błąd, proszę o info (podanie numeru readtexta lub dokładny opis błędu).

Paczkę można pobrać z tego linku: Polskie pliki tekstowe dla moda TOTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słuchajcie... mam propozycje ... wszyscy a przynajmniej wiekszość narzeka na XTC ... a duzo ludzi twierdzi że mod Czas Prawdy jest bardziej "miodny" od XTC ,skupmy sie więc na tym modzie i spróbujmy go spolonizować i przetestować skrypty które sa kompatybilne lub nie są.

Wiem że pewnie to latwe nie bedzie ale jak sie zbierzemy do kupy ... to kto wie... ja do konca marca mam mase czasu i moge tłumaczyć teksty oraz testować skrypty, o ile to drugie to luzik , bo to tylko granie o tyle tłumaczenie bedzie problemem technicznyma ... nie wiem jak i nie wiem gdzie ... wiec potrzebuje pomocy. Pewnie znajdzie sie kilkoro osób które sie zorganizuja i razem szybko to skonczymy... mod wydaje sie ciekawy... fajnie sie w niego gra i moim skromnym zdaniem ma potencjał.... nie wiem co o tym sądzicie ... ale ja jak ktoś mi powie jak i co jestem w stanie poswiecic swój czas i zapał aby wiecej osób mogło miec radosc z grania w Time of the Truth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod, jak pisałem jest bardzo fajny. Dla mnie, to tak właśnie wyobrażałem sobie XTC, czy li kontynuację XTM-a w TC. Brakuje mi tylko nowych ciekawych statków. Owszem są, ale ich ilość mnie nie zadowala. Ale może się na to znajdzie rada 😛

Ja gram teraz z następującymi skryptami:

NPC Bail Addon

SCS Suite

Race Wars

CCM

WorkShop

Wszystko działa wyśmienicie.

Wkrótce będę pewnie dodawał kolejne, swoje ulubione.

Co do tłumaczenie, mogę pomóc i wytłumaczyć co i jak zmieniać w pliku tekstowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mamucie są trzy nowe aktualizacje, specjalnie dla tego moda:

1. Nowe polskie pliki Polskie pliki tekstowe dla moda TOTT v0.2 - poprawiłem teksty przy opcjach startowych dodanych, modyfikowanych przez ten mod.

2. Mod 500km comm range dla moda TOTT, pozwala na komunikację ze stacjami z odległości 50km.

3. Mod No floating Icon dla moda TOTT, usuwa ikony misji na stacjach w widoku z kokpitu, ikony są widoczne w widoku podglądu sektora (klawisz .). Zmieniłem również ikony dla misji, teraz każdy rodzaj misji ma własna ikoną jak w TC. Choć to, że w modzie TOTT wszystkie misje miały ikony żarówki, nie uważam za błąd, a pewne utrudnienie ze strony twórców moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posiadam... Tak pokombinowałem, że nie działa mi teraz z ToTem

A co tam jest do kombinacji? Instalujesz mapę jak w każdej innej grze TC, nie ma znaczenia z jakim modem. Ważne aby przekopiować pliki skryptów i dodać plik tekstowy tak jak opisane jest w temacie o mapie Scorpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...