Skocz do zawartości

Problemy z wydajnością - gra się zatrzymuje na chwilę...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy z wydajnością - gra się zatrzymuje na chwilę...

Mam problem...

Gra zaczyna mulić - na chwilę się zatrzymuje, tak na 5-8 sekund. Dysk twardy w tym czasie nie pracuje, pamięci jeszcze jest dużo.

Zdycha wtedy dźwięk, zapętla się na 2-3 cykle po czym gra ponownie rusza. I nie ma tu znaczenia czy gram na SETA czy normalnie...

Próbowałem wybić wszystkie niepotrzebne procesy z systemu, ale dalej mam to samo. Wyłączyłem nawet antywirusa i zredukowałem wygląd systemu (najwyższa wydajność)... dalej tnie.

Zrzut ekranu chwilę po takim zachowaniu. Skąd się bierze tak wysoki czas jądra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - Zmiana ustawień pamięci wirtualnej w Windowsie sporo pomogła. Ustawiłem pamięć wirtualną na partycji gdzie miałem najwięcej wolnego miejsca. Rozmiar ustawiłem własny miedzy min 3 Gb , max 5 Gb. Teraz mi się nie tnie, przynajmniej nie tak jak na początku. / Edit .. Sorry to raczej nie pomoże - u mnie doczytywało z dysku w trakcie przestojów (nie doczytałem dokładnie twojego posta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego wcześniej, gdy rozstawiłem satelity w 2/5 znanych mi sektorów. Pisałem o tym na czacie, Yacek, więc mnie pouczyłeś bym wątek założył w przyszłości, co uczyniłem.

Pozbierałem je wszystkie wobec tego i sprzedałem... prędkość gry wróciła do normy po tej operacji.

Jednak po jakimś czasie, po zakupie kilku fabryk i transportowców, znów efekt powrócił...

Uruchomiłem też mod NoCivilians by pozbyć się statków cywilnych.

Pamięć wirtualną mam ustawioną na 2 giga. Ale to chyba nie jest problem z ilością pamięci ponieważ jest jej jeszcze dużo wolnego, gra nie swapuje.

Ilość "Błędy stron przyrasta w tempie około 6/sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czystą grę (lub grę z innymi modami i skryptami) to pomaga użycie opisanych w tym temacie modów: Ulepszanie wydajności gry. Zbiór poprawek i skryptów dla TC.

Pomaga w tym sensie, że gra zyskuje sporo na płynności, nawet jak ma się satelity we wszystkich sektorach.

Co do XTC, to wyżej wymienione poprawki albo nie mają racji bytu (nociv np. bo XTC ma własną opcję usuwania statków cywilnych), lub mogą nie działać z XTC. Nie testowane.

Tak jak pisałem poprzednio, jeśli grasz z XTC, a tak można sądzić po dziale, gdzie założyłeś temat, opisz swój problem w dziale, który ci zlinkowałem, na forum Xtended. Może specjaliści od XTC się wypowiedzą. W sumie, to zapowiadali, jeszcze w czasach wersji 1.3 lub 1.4 TC, że XTC będzie zoptymalizowany i ulepszony, tak aby nie było problemów z działaniem. Jak na razie to z tego wyszło im to, że XTC pod względem wydajności cofnął TC do czasów patchy 1.3/1.4, a przecież od tego czasu gra był akilka razy optymalizowana przez Egosoft. A jedynym ukłonem w stronę wydajności (oprócz opcji NoCiv, która działa jak działa, czyli usuwa statki cywilne tylko z sektora, w którym jesteśmy) jest to że nie dodali nowych sektorów do istniejącej mapy, a stworzyli nowy wszechświat. Raczej jednak przyniosło to marny efekt. Poprzednią grę grałem z modem Cadiusa, kilkunastoma skryptami skryptem RSM, który dodał mi kilkanaście nowych sektorów i wszystko pięknie, płynnie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(oprócz opcji NoCiv, która działa jak działa, czyli usuwa statki cywilne tylko z sektora, w którym jesteśmy)

Coś mi się właśnie to dziwne wydawało, po użyciu nocivs zniknęły mi statki cywilne, ale pojawiają się niekiedy w co niektórych sektorach (bądź w sektorach nowo odkrytych ras)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...