Skocz do zawartości

Crash przy opuszczaniu staków?


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obejść problem crash'u gry przy opuszczaniu statków przez pilotów.

1. Wyłączyć bailing XTC

Są na to dwa sposoby oba w sumie proste:

a) sposób saradeus'a

Wyłączyć XTC bailing poprzez ustawienie prawdopodobieństwa opuszczania statków na 0% w samej grze XTC - sposób działający pod warunkiem że nie gramy na poziomie trudności Xtreme.

😛 sposób mój

Usunąć z folderu skryptów pliki odpowiadające za opuszczanie statków, głównymi plikami są:

plugin.XTC.AL.10.Bailing.xml

plugin.XTC.ALM.Bailing.xml

plugin.XTC.Signal.Bailing.xml

plugin.XTC.Task.BailedShipTimer.xml

plugin.XTC.TaskBailing.xml

Lepiej je wyciąć i gdzieś indziej przenieść, żeby ewentualnie można byłoby je włożyć z powrotem.

2. Zainstalować skrypty:

Zewnętrzny bailing: NPCBailingAddon-V1.6.3-05.12.2008.spk

Plugin konfigurujący: CommunityPluginConfiguration-V1.20-03.06.2009.spk

Wersje mogą być chyba nowsze, ale ja akurat na takich testowałem.

3) Nałożyć lekko spreparowany który można pobrać z tego adresu link na plik znajdujący się w folderze skryptów - wyjaśnienie: plik nakładamy z tego powodu aby statki nie wybuchały od razu po opuszczeniu ich przez pilotów.

4) Odpalić grę i skonfigurować Bailing Addon w zależności od swoich potrzeb (tak jak było to robione w czystym X3 TC)

5) UWAGA: należy zawsze mieć kopie zapasowe zmienianych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy pozytywnie . Specjalnie na testy przesiadłem się do Hyperiona i w wieżyczkach zainstalowałem szybką broń.(FDS) .

1. Testowałem na wysokich ustawieniach bailingu (większe prawdopodobieństwo opuszczenia ) - "skakali" i 0 crush'y .

2. Testy również przeprowadziłem na niskich ustawieniach - statki zniszczone i 0 crush'y

Lovely Jubbly. Uwarzyłeś niezłą odtrutkę dla XTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Lovely Jubbly. Uwarzyłeś niezłą odtrutkę dla XTC.

bardzo mi miło. I dziękuję że inni czy też "testują" czy używają - bo w sumie to jedno i to samo. 😛

Ja przynajmniej używam. Po testach. Przedtem nie można było stwierdzić szczerze że XTC jest grywalne. CTD za dużo nerwów kosztowało a gra ma sprawiać przyjemność . Po to są gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Może byś napisał taką instrukcję po angielsku i zapodał w temacie o XTC na angielskim forum Egosoftu? Pewnie wielu graczy by się ucieszyło.

czemu nie, tylko muszę znaleźć odpowiedni temat do tego. Może wiesz gdzie coś takiego zamieścić?

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... start=2310

Albo załóż nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy to ten gość Sartorie z grupy XTC mnie troszkę zirytował (zdenerwował to za dużo powiedziane). Nie dość że człowiek znajduje jakieś rozwiązanie, to jeszcze za nich mam poprawiać ich kod... którego zrozumienie zajęłoby mi 10 razy tyle ile napisanie - w tym przypadku stworzenie czegoś swojego.

A co ja kurna beta-tester czy członek grypy XTC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem spokojny, ale też rozbawiony takim komentarzem. Na ich miejscu powiedziałbym "dziękuje za zwrócenie uwagi i przyjrzymy się temu" (nawet mając na myśli "mamy Cię w 4 literach") A nie próbował jakoś dziwnie wymigać się z tej sprawy....

PS jedna rzecz jest najważniejsza - my możemy w miarę spokojnie grać w XTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz Trickmov albo kto inny usunie temat bo nie jest zgodny z założeniami ze zgłaszaniem błędów gry. Albo dlatego że przecież nie ma problemu bo nie został zgłoszony. Złoże ten raport gdzie to się składa? 😛 Bo oni muszą mieć DRUKOWANYMI że spierdzieli robotę.

o już mam idę zgłosić błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem raport o błędzie tylko niestety każdy założony temat na forum XTC musi zostać zaakceptowany przez moderatora. Swoją drogą trochę się narobią jak otrzymują załóżmy kilkadziesiąt dziennie różnych tematów na forum.

Z nudów zacząłem przeglądać to ich foum do błędów "Technical Support" po 3 sekundach znalazłem opisany problem:

http://www.thexuniverse.com/threads/204 ... ling-crash

A oni na forum ego mi mówią że nigdy nie mieli takiego opisanego problemu i żebym go zgłosił. Co prawda oni mówili o tym że błąd ten nie został zgłoszony do 1.1 ale iile razy można zgłaszać ten sam błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...