Skocz do zawartości

TM i napęd skokowy


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego statki typu Magnetar klasa TM (mały lotniskowiec) mają "wbudowany" napęd skokowy? przez co np. dla tych statków gatelessjump nie chce działać, bo twierdzi że nie ma napędu i ma racje bo nie ma go w spisie wyposażenia statku.

Jednym słowem chyba kolejny bug że wbudowany napęd skokowy nie pokazuje się na liście wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dlaczego statki typu Magnetar klasa TM (mały lotniskowiec) mają "wbudowany" napęd skokowy?

Wiele statków, nawet w czystej grze ma jakieś wyposażenie w standardzie (np. Bojowe lub Handlowe polecenia), wyposażenie jest trochę inaczej traktowane przez grę niż to kupione w Dok-ach. To samo jest w przypadku TM i Napędu Skokowego. Nie jest to błąd moda, tylko silnika gry. O ile oczywiście uznać to za błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dlaczego statki typu Magnetar klasa TM (mały lotniskowiec) mają "wbudowany" napęd skokowy? przez co np. dla tych statków gatelessjump nie chce działać, bo twierdzi że nie ma napędu i ma racje bo nie ma go w spisie wyposażenia statku.

Jednym słowem chyba kolejny bug że wbudowany napęd skokowy nie pokazuje się na liście wyposażenia.

Kiedy miałem zainstalowany Freejump było podobnie w lotniskowcu - z klawisza skrótu nie zaskakiwał ale z poleceń nawigacyjnych już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak to jest jak się część kodu kopiuje/nie zmienia skądś nie budując go od siebie dla siebie że się tak wyrażę. Okazuje się że są 2 drogi na sprawdzenie tego czy napęd skokowy jest zainstalowany. Autor skryptu Gatelessjump wybrał chyba najgorszą z możliwych i sprawdzał tylko "fizycznie" istniejący w ładowni napęd skokowy a ten wbudowany jest uznawany przez grę za nieznajdujący się w ładowni przez co i niefizyczny. Sięgnąłem do korzeni zobaczyłem jak zrobili to Panowie producenci gry i już wiem jak poprawić

Dziś poprawie skrypt przetestuje i poprawioną całą wersję zamieszczę w temacie ze skryptem. Za ewentualne niedogodności przepraszam.

PS człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...