Skocz do zawartości

Handel automatyczny


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś (a w zasadzie wczoraj wieczorem) pojawiło się następujące pytanie, czy w XTM jest jakaś opcja handlu automatycznego (np. handlarz sektorowy czy coś w tym rodzaju). A najważniejsze pytanie "Jakie trzeba spełnić warunki żeby pojawiła się opcja pozwalająca na jego odpalenie?"

Mój statek ma tak wyposażoną ładownie:

A tylko takie polecenia dostępne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakby co, to ja ma 10 UT/ST i śmigają aż miło. No cóż, w XTC to wrogów jak na lekarstwo.

Ups Yacek ja właśnie chwilę temu musiałem ratować swojego tradera przed atakiem krzaczkowych klastrów XXL XL S i M w sumie ze 50 chyba w tym 12 M6 Zwiadowców jednocześnie do tego samego sektora i rozpylali wszystko co im na drodze stanęło i takie inwazje są co chwila brak tylko niszczycieli a xenki zas latają w zestawie PX plus 3,4 LX nieraz dodatkowo P i m7ślicie że tak łatwo; nic podobnego w poprzednich modach taki zestaw brałem ciężkim smokiem bez problemu teraz zaś dziady sypią rakietami i jak ci się uda ustrzelić jednego lub dwa LX to ok (muszę dodać że ja nie używam rakiet tylko walka manewrowa) bo w następnym podejściu uda się zniszczyć teraz trochę ratuje sytuacje ładowarka osłon i pomaga w odskoku; i tu także brak mi Q; J i K choć nie wiem czego się jeszcze można spodziewać po odkryciu xenońskich sektorów bo jeszcze ich nie odkryła ekspansja choć poznałem 103 sektory 😛((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy tylko pojawią się w sektorze klastry, handlowcy spokojnie czekają w najbliższej stacji, aż się uspokoi. "Mondre" chłopaki 😛

Jeden to nawet siedział i nic nie robił jak po sektorze latał Smok Shivan Larwa.

Q i R widziałem, jak wziąłem misję eskorty jakiś traderów, z traderów nic nie zostało, misję miałem w plecy, ale za to zabawę z Q i R miałem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Jakby co, to ja ma 10 UT/ST i śmigają aż miło. No cóż, w XTC to wrogów jak na lekarstwo.

Ups Yacek ja właśnie chwilę temu musiałem ratować swojego tradera przed atakiem krzaczkowych klastrów XXL XL S i M w sumie ze 50 chyba w tym 12 M6 Zwiadowców jednocześnie do tego samego sektora i rozpylali wszystko co im na drodze stanęło i takie inwazje są co chwila brak tylko niszczycieli a xenki zas latają w zestawie PX plus 3,4 LX nieraz dodatkowo P i m7ślicie że tak łatwo; nic podobnego w poprzednich modach taki zestaw brałem ciężkim smokiem bez problemu teraz zaś dziady sypią rakietami i jak ci się uda ustrzelić jednego lub dwa LX to ok (muszę dodać że ja nie używam rakiet tylko walka manewrowa) bo w następnym podejściu uda się zniszczyć teraz trochę ratuje sytuacje ładowarka osłon i pomaga w odskoku; i tu także brak mi Q; J i K choć nie wiem czego się jeszcze można spodziewać po odkryciu xenońskich sektorów bo jeszcze ich nie odkryła ekspansja choć poznałem 103 sektory 😀((

może trzeba sie bedzie zainteresowac tymi transportowcami 2GJ osłony 😀

a do własnych okrętow ciułac na osłony wojskowe 😛

Jakie zoo Yacek, ty te wszystkie pterodaktyle na swoja stronę przekabaciłeś czy jak? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie swoją drogą.... zakupiłem fabrykę do której potrzeba dostarczyć 3 surowce do produkcji. Nie ma jakiegoś uniwersalnego polecenia aby jeden transportowiec "obsłużył" te 3 surowce? tylko muszę do każdego z surowców przypisać jeden transportowiec za pomocą polecenia "kup za najlepszą cenę". Może jest coś takiego gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używam tego, i spisuje się wyśmienicie, jeśli chodzi o część logistyczną.

Problemem jest natomiast atak na taki statek - one nigdy nie uciekają do innych sektorów w przypadku ataku (jak ma to miejsce w przypadku handlarzy ST/UT czy też "Commercial Agent"-a).

Statki kierowane przez CA spisują się z***e - wypuszczają drony, kilka rakiet i uciekają do innego sektora. Zawsze też trzymają potrzebną ilość paliwa na taki skok. Problemem jest natomiast to, iż czego bym nie ustawiał, to one czekają z akcją niewiadomo na co.....

Co tam powinno być ustawione (Trade duties) - Trader / Shoopkeeper / Salesman, by statek zaopatrywał kopalnię w ogniwa i jednocześnie sprzedawał wydobyty surowiec? (i jak te procenty ustawić)

Proszę uważać na słowa - regulamin. Yacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata Statku z pilotem CA to spora strata (wyszkolenie pilota) strata statku z ETSC to tylko strata statku. A kolejny statek rozpocznie działanie natychmiast, bez potrzeby szkolenia.

Cytat

Co tam powinno być ustawione (Trade duties) - Trader / Shoopkeeper / Salesman, by statek zaopatrywał kopalnię w ogniwa i jednocześnie sprzedawał wydobyty surowiec? (i jak te procenty ustawić)

To pytanie, to odnośnie jakiego skryptu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To pytanie, to odnośnie jakiego skryptu?

Tego, który daje CA.

Chodzi mi o znaczenie Przełącznika Trader / Shoopkeeper / Salesman

i co dokładnie oznaczają wskazane pozycje (może inaczej - jak oznaczany jest towar typu ogniwa, a jak wydobywana ruda?). One są dostępne w każdym ustawieniu w/w przełącznika.

W kopalni są dwie pozycje: ruda (produkt) oraz ogniwa (surowiec).

A na obrazku są trzy. Jest "intermediate" czyli półprodukt. Ma jakieś znaczenie w przypadku kopalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...