Skocz do zawartości

- - - - -

Problem z zakupem wyposażenia

22 odpowiedzi w tym temacie

#11 saradeus

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 95 postów
  • Rasa: Split
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 23 styczeń 2011 - 23:00

U mnie brakowało poleceń - nie pamiętam jakich . Fix to naprawił . Nadal nie mogę zakupić żadnych licencji policyjnych - brakuje ich w dokach tak jakby były wykupione .

#12 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 24 styczeń 2011 - 09:05

saradeus napisał:

U mnie brakowało poleceń - nie pamiętam jakich . Fix to naprawił .

szczerze? moim zdaniem jest to nie możliwe. fix nie dodaje żadnych nowych poleceń tylko towary. Po prostu patrze w kod i nie widzie takiej opcji.

#13 nameless one

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 10:35

Fix działa dla chwili obecnej. Uruchom ponownie fix'a na stacji i wejdź w opcję handlu. Jak nie mogłem kupić rozszerzenia to tak robiłem i nie było problemów.

#14 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa

Napisano 24 styczeń 2011 - 12:30

nameless one napisał:

Fix działa dla chwili obecnej. Uruchom ponownie fix'a na stacji i wejdź w opcję handlu. Jak nie mogłem kupić rozszerzenia to tak robiłem i nie było problemów.

jak pisałeś to do mnie to ja oczywiście tak zrobiłem i wszystko działa. Ale kolega wyżej napisał że ten fix spowodował pojawienie się jakiś komend których nie miał.... A ja się pytam jakim cudem skoro skrypt dodaje tylko wyposażenie do zakupu na stacji.

#15 nameless one

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 13:32

Chodziło mi o to by jeśli nie może kupić licencji, uruchomił fix'a i wtedy próbował. Szkoda tylko, że autorzy XTC nie dodali licencji terran.

#16 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 24 styczeń 2011 - 15:05

nameless one napisał:

Chodziło mi o to by jeśli nie może kupić licencji, uruchomił fix'a i wtedy próbował. Szkoda tylko, że autorzy XTC nie dodali licencji terran.

Hard Kode, nie da się tego załatwić skryptem.

#17 saradeus

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 95 postów
  • Rasa: Split
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 26 styczeń 2011 - 09:18

Konrad162 napisał:

nameless one napisał:

jak pisałeś to do mnie to ja oczywiście tak zrobiłem i wszystko działa. Ale kolega wyżej napisał że ten fix spowodował pojawienie się jakiś komend których nie miał.... A ja się pytam jakim cudem skoro skrypt dodaje tylko wyposażenie do zakupu na stacji.

Szczerze nie pamiętam były to polecenia albo jakieś rozszerzenie statku - na liście zakupów było ale żadnej sztuki w magazynie. Może źle się wysłowiłem - brakowało . Pamiętam że byłem zdziwiony bo normalnie ten sprzęt był zawsze dostępny . Miałem później to samo z licencjami policyjnymi - są na liście zakupów ale nie mogę kupić tak jakby żadnej sztuki nie było - powtórne odpalenie fixa pomogło.

#18 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 26 styczeń 2011 - 13:39

Więc coś spieprzyli w kodzie. Czekam na kolejną wersję XTC.

#19 Kapitan

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • LokalizacjaHeaven's Assertion
  • Rasa: Paranid

Napisano 26 styczeń 2011 - 14:02

a ja tego błędu nie mam :) I o co tutaj chodzi? Nawet fixa nie uruchamiałem. XTC losowo wybiera komu zrobic na złośc czy jak? :) Dziwaczne są te bugi w XTC... Może instalator wam nie powypakowywał plików? :P Może niektóre profile są zbugowane? Może konsumpcję towarów trzeba włączyc/wyłączyc? Jak skryptu tak nie dorobili że raz zaskoczy z tymi towarami a raz nie... masakra :/ Może ten błąd pojawia się jak zaczęło się grac na wersji 1.1?

#20 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 26 styczeń 2011 - 17:48

Mnie też wydaje się że większość problemów typu opuszczanie statków, a przede wszystkim braki wyposażenia związana jest z nową grą na wersji 1.1.
Ja również gram na starych save z wersji 1.0 i nie mam wyżej wymienionych problemów (o tym jak ustawiłem pewne opcje, aby pozbyć się problemu z CTD przy opuszczaniu statków pisałem w odpowiednim temacie).
Co do przyczyny, to po części winny może być instalator. Pisałem już, przy pierwszej instalacji wersji 1.1 "zapomniał" mi wypakować plików 15 cat/dat. Czego jeszcze zapomniał wypakować? Trudno powiedzieć. Niestety, ale wersja .zip (albo kilka wersji do wybory, zależnie od tego czy chcemy HUD-a i inne aspekty możliwe do wyboru przy instalacji) byłaby lepsza.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych