Skocz do zawartości

dokowanie w Terran Shipyard - problem


secoh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkałem się z dość nietypowym problemem, po zadokowaniu do stoczni terran tylko przez sekundę - może dwie - mam okno wyboru kupna różnych stacji (bez różnicy czy sam siedzę w statku TL czy robię to zdalnie) - później gra przerzuca mnie sama do okna kupna doku zaopatrzeniowego ziemian. W "szczegółach" statku także momentalnie zmienia się miejsce dokowania ze stoczni na dok zaopatrzeniowy. ]😀 Czy ktoś się z tym już spotkał ? Gram na X3 2.5 +XTM 0.73 + skrypty BSE, SCS oraz Sector Takeover - to wszystko. Kupowanie statków bez dokowania do samej stoczni -działa.

Ciekawe jest też jedno - do stoczni - statki dokują gdzieś w "pustej" przestrzeni - ok. 20 km od samej konstrukcji stoczni

zaś do doku zaopatrzeniowego - jak najbardziej - do właściwej stacji -zgodnie ze wskazaniami mapy.

Przyznam, że coraz bardziej skłaniam się do postawienia w grze stacji stevio weapon dealer oraz stoczni XTM. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dokuję do Terrańskiej stoczni (chyba nawet nie dam rady). Kupuje zdalnie, a jak już dokuje to do Doku Zaopatrzeniowego i tak jak tobie statek dokuje mi w Stoczni. Wg mnie to żaden problem kupić towar zdalnie, bo po co masz tam dokować ? Strata czasu, nic więcej. Montujesz satelite i nawet się tam nie musisz zjawiać osobiście.

Cytat

Przyznam, że coraz bardziej skłaniam się do postawienia w grze stacji stevio weapon dealer oraz stoczni XTM. 😀

Wg mnie te dwa mody są niezbędne do gry z XTMem. Bez stoczni nie kupisz paru nowych statków np. Valhalle, bez Stevio nie kupisz choćby wojskowych 500MJ tarcz (np. do Aegira), ani raczej nie uzbierasz (o ile w ogóle chcesz) 72 EDP Beta na ww Valhalle 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wg mnie te dwa mody są niezbędne do gry z XTMem. Bez stoczni nie kupisz paru nowych statków np. Valhalle, bez Stevio nie kupisz choćby wojskowych 500MJ tarcz (np. do Aegira), ani raczej nie uzbierasz (o ile w ogóle chcesz) 72 EDP Beta na ww Valhalle 😀

Tu bym się z kolegą nie zgodził. Nie wiem jak jest z Valhallą (podobno jest misja), ale osłony kupić można. Ostatnio latając po sektorach Splitów natknąłem się na fabrykę osłon 5GJ, a przynajmniej tak wynikało z opisu. Bo po zadokowaniu okazało się, że produkuje ona osłony wojskowe 500MJ. Poza tym osłony takie można samemu produkować - na odpowiednim statku wyposażonym w odpowiedni komponent.

Nie twierdzę oczywiście że stocznia i Stevio potrzebne nie są, ale można się obyć i bez nich 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się jak mogę obyć bez stoczni XTM. Największą satysfakcję daje mi zdobywanie statków samemu. Natomiast stacje stevio weapon dealer chyba się u mnie pojawią, gdyż przy braku możliwości zakupu fabryki EDP Beta - przez w/w problemy z dokowaniem statkiem TL do ziemskiej stoczni - nie będę miał jak uzbroić niedługo Tyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secoh:

zajrzyj proszę do FAQ:

#22 Czy można zadokować do Stoczni ziemskiej/OTAS/TerraCorp, jak kupować tam statki? [XTM]

Adrian_Wir:

Produkuje osłony wojskowe 500 MJ czy też raczej POWINNA produkować te osłony?

I na koniec jeszcze jedno. Nawet jeśli komuś uda się kupić Fabrykę EDP beta to czas potrzebny na produkcję jednej sztuki jest koszmarnie długi. Że o ilości potrzebnych surowców nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

secoh:

zajrzyj proszę do FAQ:

#22 Czy można zadokować do Stoczni ziemskiej/OTAS/TerraCorp, jak kupować tam statki? [XTM]

Wielkie dzięki, ehh nie raz, nie dwa zaglądałem do tego FAQ jeszcze na forum Egosoftu, widocznie ciągle to za mało. 😀 Trochę mnie zmyliło to, że nigdy nie miałem problemu z Otas HQ, tyle tylko że nigdy u nich nie próbowałem dokować do stoczni a jedynie do doku zaopatrzeniowego, a statki kupowałem zawsze na odległość, bez dokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Produkuje osłony wojskowe 500 MJ czy też raczej POWINNA produkować te osłony?

Masz rację powinna. Po kilkugodzinach poszukiwań i czekania odpuściłem sobie te 500 wojskowe i olałem Aegira.

Cytat

Wg mnie te dwa mody są niezbędne do gry z XTMem. Bez stoczni nie kupisz paru nowych statków np. Valhalle, bez Stevio nie kupisz choćby wojskowych 500MJ tarcz (np. do Aegira), ani raczej nie uzbierasz (o ile w ogóle chcesz) 72 EDP Beta na ww Valhalle

Może niezbędne to za mocne słowo w niektórych przypadkach, ale jesli ktoś chce uzbroić Tyra lub Valhalle maksymalnie to rzeczywiście bez Stevio się nie obędzie. Czekanie na 136 EDP Beta (64 - Tyr i 72 - Valhalla) trwałoby pewnie z kilka miesięcy 😀 Można oczywiście uzbroić Tyra i Valhallę w PDF ale jeśli można wcisnąć w slot EDP Beta to człowiek chce to zrobić, nawet jesli tylko taki ma kaprys. Jeszcze nie tak dawno twierdzilem, że Stevio to za duże ułatwienie, zmieniłem jednak zdanie. Potrzebowałem tylko 4 EDP do przedniej wieżyczki Tyra. Niestety okres oczekiwania na 1 EDP B był zbyt długi a co dopiero na 3 (jedno już miałem kupione w doku ziemian). Doki Stevio nie są ułatwieniem pod warunkiem gdy korzysta się z nich z umiarem i nie leci do nich po każdą pierdołkę. Poza tym doki Stevio podlegają tym samym prawom co fabryki należące do wszystkich ras: jeśli masz u danej rasy przechlapane nic u niej nie kupisz nawet w Stevio Weaponsdealer.

Na koniec mała rada odnośnie uzbrojenia statków ziemskich. Jeśli chodzi o Tyra to polecam wrzucić mu w sloty PDF Gamma, zaś tam gdzie to niemożliwe radzę 4 EDB Beta i 4 PDF Beta. W przypadku Valhalli podobnie tylko, że tam polecam układ 8 x PDF Beta na 4 x EDB Beta. Wyłącznie EDP Beta w slotach robi zbyt dużą masakrę (ta broń jest zbyt potężna) po której nie zostaje nic do przejęcia. Jeśli jednak któś gra bez BSE ten argument traci znaczenie. Jednakże walki w powyższej konfiguracji uzbrojenia są ciekawsze i trwają dłużej. Oczywiście można oprzeć się wylącznie na PDF i to chyba jest najlepsza opcja, ja tak robię i jestem bardzo zadowolony z walk 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do EDP Beta to jestem naprawdę pod wrażeniem

Ostatnio dorwałem Odyna wyposażonego w 44 EDP Beta

nie zauważyłem że w slotach było jedynie po 1 EDP czyli naprawdę było tylko 6 aktywnych

Podczas pojedynku (Deathmach Arena) stanęła naprzeciwko mnie Borońska płaszczka wyposażona w PDF Gamma (40 sztuk) no i eskortę składającą się z 12xM6 i Miecznik (co prawda miecznikiem zajął eis mój galeon)

Odyn posprzątał resztę i wyszedł z tarczami na 40 %

Używając tylko 6 EDP a co by się satało gdyby molno mu było użyć wszystkich 40 brrrr..... nawet nie chce mi się myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ostatnio dorwałem Odyna wyposażonego w 44 EDP Beta

Jak go dorwałeś? Ja zanim zdecydowałem się na zakupy u Stevio i w stoczni XTM postanowiłem zdobyć jakieś ziemskie cacko. Najpierw "podszedłem" do Valhalli. Po kilkunastominutowym balecie Valhalla wybuchła mimo, iż osłony miała na poziomie ok 30% a wokół pojawiło się mnóstwo ludzików. Po czwartym razie stwierdziłem, że Valhalli nie da się zdobyć. Drugie podejście do Tyra. Co prawda osłony mu spadły jak trzeba, kadłub również, ludziki też się pojawiły lecz statek i tak eksplodował. Dopadłem innego Tyra w Last Frontier - to samo. Zdesperowany rzuciłem się na Odyna. Wynik: patrz wyżej.

O co chodzi z tymi ziemskimi statkami i jak El_Dar zdobyłeś tego Odyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do Valhalli same PDF i jestem maxymalnie zadowolony .

Ale i tak uważam Sohneńskiego Zepara za najlepszy statek pod słońcem wlatuje do jednego sektora pirackiego a tu na mnie czeka 1 Galeon , 1 Reaver , 1 Maruder , i cała chmara myśliwców + te które startowały z Galeona a ja w tym stateczku 8x PDF alfa i 4 x WMP skupiłem sie na dużych statkach i po chwili z Revera i reszty nie było co zbierać o myśliwcach nie wspomnę osłony spadły mi do 15% .Kocham ten statek dla niego porzuciłem póki co Valhallę którą tak się ekscytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ostatnio dorwałem Odyna wyposażonego w 44 EDP Beta nie zauważyłem że w slotach było jedynie po 1 EDP czyli naprawdę było tylko 6 aktywnych

Jakbyś wrzucił w sloty wszystkie EDP Beta to po jednej salwie uslyszałbyś

Cytat

Attention energy low

Generatory Odyna (zresztą jak każdego lotniskowca) są słabe. Dlatego Lotniskowiec Khaak ma tylko po jednym Kyonie Gamma na slot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestować ze wszystkimi działami aktywnymi i muszę powiedzieć ze generator nie jest taki slaby wystarczy na prowadzenie ostrzału ze wszystkich dział przez co najmniej 5-6 sekund a to baaaardzo długo przy szybko szczelności 2 na sek to wynik daje nam około 440 pocisków wiadomo że w w ostrzale nie biorą udziału wszystkie działa więc daje to nam około 10 sekund i 28 dział co z kolei daje około 510 pocisków z czego około 450 dochodzi celu z bardzo prostego powodu:

M1 z reguły są powolne jak diabli.

po takiej "koguciej walce Odyn wychodzi z tarczami na 60 % z czego z 20 % spada mu po tym jak los przeciwnika jest przypieczętowany (ładna animacja eksplozji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja parę cyfr. Energia laserów/ładowanie dla Odyna wynosi odpowiednio 105000/1575 (niestety w XTM_Ship_Stats_073_v2 nie na podanych jednostek energii ale myślę, że chodzi o kJ), dla Tyra już 450000/9000 a najsłabszy w grupie M2-jek – K ma 220800/3312 czyli i tak 2 razy tyle co Odyn. Zużycie energii dla EDP beta to 766 kJ/strzał (podczas, gdy w PDF G tylko 28B). Czyli, jeśli dobrze kombinuję, to 8 dział (strzelających z szybkostrzelnością 2 strzałów/s) Odyna ma ok. 12 s na rozładowanie zapasu energii – nie licząc doładowania. 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...