Skocz do zawartości

Dwa problemy, BŁĘDY ? Reputacja Aldrin i Misje widmo


saradeus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z dwoma błędami. Grałem na wersji XTC 1.0 , XTC 3.0 patch + Mapa scorpa + spolszczenie XTC bez żadnych modów. Dodam że powtarzają się w również w wersji 1.1 ( zacząłem grać od nowa na tej wersji - nowa instalacja gry , przeszedłem ze steamowej na DVD i błędy się znów występują ) .

1. Nie mogę podnieść reputacji u Aldrin . Można wziąć od nich misje w stoczni w systemie Bean (obrona sektora przed piratami - przechwyć pirackie okręty, tylko taka się pojawia). Po kilku misjach reputacja ani drgnie .

2.Pojawiają mi się w dzienniku misje "widmo" - nie wiadomo od kogo i gdzie je wykonać. Zakładam że zaczynają się one spawnować po oddaniu misji do zleceniodawcy (obrona sektora -przechwyć pirackie okręty)

No i nie wiem czy to buraki XTC czy może Mapa Skorpa coś psuje. Macie też takie błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam obecność tych dwóch błędów również w mojej wersji gry. Misje widmo "przechwyć statki piratów" oprócz tego że same nie znikają to jeśli ich nie kasujemy możemy się spotkać ze standardową informacją (żółte napisy w dole ekranu) o treśći "przechwyć statki piratów" ale żadnych statków jescze nie znalazłem po pojawieniu się tego napisu.

Reputacja u Aldrin też stoi w miejscu pomimo zestrzelenia pokaźnej ilości statków Yaki i kilku M4 Piratów, zastanawiam się czy Yaki wogóle zalicza się do wrogów Aldrin... Może konieczne jest zestrzelenie Piratów lub Xenonów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź .

Co do reputacji Aldrinów chyba sam znalazłem odpowiedź . W jednym z postów doczytałem że można przejmować sektory ale reputacja musi być na poziomie -5 z rasą od której chcemy przejąć sektor. Przypuszczam że twórcy XTC nie dali możliwości przejmowania centralnych sektorów i zablokowali reputacje u Aldrin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Hmm wydaje mi się że w czystym XTC nie można przejmować - wymagany jest skrypt Sector Takover - kompatybilny XTC

Dokładnie tak.

To nie wiem czemu nie mogę podnieść reputacji u Aldrin . W sumie stwierdziłem że nie muszę jej podnosić. I tak nie mają nic specjalnie do zaoferowania a że nie strzelają do mnie na reputacji -1 to mi wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potwierdzam obecność tych dwóch błędów również w mojej wersji gry. Misje widmo "przechwyć statki piratów" oprócz tego że same nie znikają to jeśli ich nie kasujemy możemy się spotkać ze standardową informacją (żółte napisy w dole ekranu) o treśći "przechwyć statki piratów" ale żadnych statków jescze nie znalazłem po pojawieniu się tego napisu.

Wykonałem ostatnio kilka takich misji, aby sprawdzić działanie kodu MD. U mnie wszystko jest OK. Napis pojawia się na dole gdy wlatuję do sektora, którego mam bronić, Pojawiają się statki piratów. Po ich zniszczeniu otrzymuje wiadomość że mam się skontaktować ze zleceniodawcą. Wracam więc do stacji gdzie brałem misję, zdaje raport z misji i misja jest kończona. Nic po niej nie zostaje. Kasa leci. Jedynie co jest źle, to nie zauważyłem by po zakończeniu misji reputacja u rasy, dla której robiłem misje szła w górę. Idzie tylko za zniszczone wrogie statki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się jakoś sprawdzic czy mam u jakiejś rasy reputację zablokowaną "na amen" ? Bo jak tak to się nie bedę męczył z podnoszeniem, jak na mnie całe siły sektora wysyłają. Rozwalam Xenonów u nich naprzykład i reputacja ani drgnie,jak patrzyłem na punkty.Nie wiem czy mam sobie odpuscic czy probowac dalej z najdzieją że ruszy się coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To chyba nie o te misje widmo chodzi. One pojawiają się samoistnie, nie działa namierzanie i ogólnie nie ma danych gdzie je wykonać, poza przechwyceniem statków piratów, namierzanie nie działa. Ja je po prostu usuwam.

Tak one pojawiają się samoistnie ale jakiś czas po zakończeniu misji obrony sektora przed piratami. Jeśli nie usuniemy jej będą się pojawiać dalej aż cały dziennik misji nam zapełnią , również nie działa namierzanie w innych misjach . Należy ją usunąć i wszystko wraca do normy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...