Skocz do zawartości

Błąd w czasie walki


Kapitan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

najlepiej to sie ulotnij z tego sektora, zanim zaczną nawalac z kyonów, wtedy nie powinno ci wywalic gry.

łał czyli kolejny bug. Tak się zastanawiam to jest mój 1 kupiony statek czyli w sumie takie bugi spotkałem już na dzień dobry w grze, i tak se myślę.... Ci beta testerzy to przespali te wersje beta? czy jak?

PS. jak tak dalej pójdzie to zmienię zdanie o XTC mimo tych wszystkich wodotrysków i super skryptów. No bo widzę że walk mam unikać żeby mnie nie wywaliło 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ci beta testerzy to przespali te wersje beta? czy jak?

http://xudb.pl/topic/1674-re-b-d-w-czasie-walki/page__pid__25792__st__10#entry25792

A co do wywalania do pulpitu, to polecam reinstal i zainstalowanie XTC z opcji "custom". Następnie wybrać jedną z dostępnych opcji bez spalin z silników. Zdecydowanie zmniejsza ilość wywaleń do pulpitu. Można to zrobić również bez reinstalacji, uruchomić instalatora, zainstalować w dowolnym, nowym katalogu, po wypakowaniu wszystkiego z instalatora przekopiować do katalogu z grą tylko nowe pliki 15 cat/dat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

http://xudb.pl/topic/1674-re-b-d-w-czasie-walki/page__pid__25792__st__10#entry25792

to nie zmienia faktu że jestem bardzo ciekaw czy oni przespali te bete czy jak...

Cytat

A co do wywalania do pulpitu, to polecam reinstal i zainstalowanie XTC z opcji "custom". Następnie wybrać jedną z dostępnych opcji bez spalin z silników. Zdecydowanie zmniejsza ilość wywaleń do pulpitu. Można to zrobić również bez reinstalacji, uruchomić instalatora, zainstalować w dowolnym, nowym katalogu, po wypakowaniu wszystkiego z instalatora przekopiować do katalogu z grą tylko nowe pliki 15 cat/dat.

Jak na razie nie wywala jest nieźle. Ale wypróbuje w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

najlepiej to sie ulotnij z tego sektora, zanim zaczną nawalac z kyonów, wtedy nie powinno ci wywalic gry.

łał czyli kolejny bug. Tak się zastanawiam to jest mój 1 kupiony statek czyli w sumie takie bugi spotkałem już na dzień dobry w grze, i tak se myślę.... Ci beta testerzy to przespali te wersje beta? czy jak?

PS. jak tak dalej pójdzie to zmienię zdanie o XTC mimo tych wszystkich wodotrysków i super skryptów. No bo widzę że walk mam unikać żeby mnie nie wywaliło 😛

a u mnie jak nawalaja z kyonów to nie wywalało, raczej jak atakuja z EPP czy jak to sie zwie. ale za niedługo spróbuje czy ta czysta instalka +XTC 1.1 pomaga, ostatnio nie miałem czasu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czysta instalka + pacz 1.1 u mnie nie pomaga... pierwsza lepsza bitwa i crush... 😛((

1. Nie patch 1.1, a wersja 1.1

2. Instalka 1.1, ale jaka? Domyślna, czy własna (custom), jeśli własna to jakie ustawienia? Przeinstaluj i wybierz bez spalin silników.

3. Konfiguracja. Było pisane w tym temacie jakie ustawienia morale i Bailingu pomagają na częste wysypki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja,nie patch,źle napisałem 😛 Instalka full .A z tymi ustawieniami że morale na 80-90%? To nie działa 😀 . Naprawde wielu ustawień próbowałem. Yacek,a z tymi spalinami to nie przypadek? Bo to dziwne troche,teoretycznie jedno nie powinno miec związku z 2? Ale wypróbuje, coś zaradzic trzeba 😀 Lewar, saradeus, a wy jaką instalkę wybieraliście?

Konrad, scorpa tylko mam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek,a z tymi spalinami to nie przypadek? Bo to dziwne troche,teoretycznie jedno nie powinno miec związku z 2?

Dlaczego? właśnie jak najbardziej, w czasie walki latasz bardzo blisko innych statków, które wykonują dziwne ewolucje unikowe. Za każdym z nich mają ciągnąć się spaliny. Więc procek/karta grafiki może nie wyrabiać takiego obciążenia przeliczeniami tych spalin i masz wyjście do pulpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upatrzyłem sobie jakiś teladiański transporter... w sumie miałem do niego ze 3 podejscia:

1. w skrócie: walczę i walczę = pulpit

2. zmieniłem morale pilotów na 70% walczę walczę = pulpit

3. zmieniłem morale pilotów na 70% zapisałem wczytałem odnowa walczę walczę = transporter mój.

Z tego wniosek że zmiana morale pilotów jakiś tam wpływ ma na mechanizm opuszczania statków i wygląda na to że żeby jakaś opcja się zastosowała trzeba zapisać grę (najlepiej jeszcze do tego wyjść z gry) i wczytać na nowo.

Ewentualnie można zapisać i wyjście z gry włączyć od nowa i w czytać. Gram na swoich ustawieniach opuszczania statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje testy :

1.Pierwszy test -czyste XTC

-morale 40%

-kadłub 95%

-wyposażenie 100%

-szansa na opuszczenie 100%

Wyniki : Przejętych ponad 10 sztuk M7 i ponad 30 sztuk M6

Ilość crush'y : ponad 30

2.Drugi test - zainstalowany Skrypt NPC Bailing Addon

- Ustawienia skryptu - wszystko max

- Ustawienia w XTC dotyczące bailingu - wszystko na 0 , morale 250%

Wyniki : Opuszczone statki - 5 sztuk M7 i ponad 10 sztuk M6 (wszystkie które ostrzeliwałem) (Przejąć trudno -eksplodują po 1 sekundzie -trzeba być szybkim )

Ilość crush'y : 0

3.Trzeci test - czyste XTC

-morale 250%

-kadłub 10%

-wyposażenie 10%

-szansa na opuszczenie 0%

Wyniki : Ilość zniszczonych statków :5 sztuk M7 i około 15 sztuk M6

Opuszczonych statków : 0

Ilość crush'y : 0

4. Czwarty test - czyste XTC

-morale 150%

-kadłub 95%

-wyposażenie 100%

-szansa na opuszczenie 80%

Wyniki : Ilość zniszczonych statków :2 sztuki M7 i około 10 sztuk M6

Ilość opuszczonych statków :3 sztuki M7 i około 10 sztuk M6

Ilość crush'y : 1

Skłaniam się do wniosku że wyjścia do pulpitu odpowiada skrypt XTC odpowiedzialny za opuszczanie statków lub skrypt ściśle z nim współpracujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tu poprostu chodzi o wydajnośc kompa, bo Lewar ma dobrego kompa i mówi że nie ma crushy, a na moim złomie 😀 wywalało co chwilę dopóki nie zainstalowałem wersji bez tych spalin.Może po prostu XTC ma większe wymagania?

A jak to skrypt... Jak będę miał znowu crusha (ale oby nie 😛 ) to sprawdzę czy tam będzie pisac z jakim plikiem dokładnie był problem.

Ładne testy Saradeus 😀 W sumie wychodzi,że najlepiej walnąc morale wysoko albo zainstalowac NPC Baila 😀 Jak mi znowu przestaną skakac tak zrobie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

może tu poprostu chodzi o wydajnośc kompa, bo Lewar ma dobrego kompa i mówi że nie ma crushy, a na moim złomie 😀 wywalało co chwilę dopóki nie zainstalowałem wersji bez tych spalin.Może po prostu XTC ma większe wymagania?

A jak to skrypt... Jak będę miał znowu crusha (ale oby nie 😛 ) to sprawdzę czy tam będzie pisac z jakim plikiem dokładnie był problem.

Ładne testy Saradeus 😀 W sumie wychodzi,że najlepiej walnąc morale wysoko albo zainstalowac NPC Baila 😀 Jak mi znowu przestaną skakac tak zrobie 😀

ja znalazłem dziś fajny plik (był tam dość dziwny kod) ze skryptem w XTC... wywalę go i zobaczę jak to będzie chodzić.

Co do wydajności na komputerze to raczej nie masz racji. Bo mój komputer jest wydajny ^^ ale i tak wywala do pulpitu przy opuszczaniu przez pilotów statków nie zależnie od tego czy w bitwie biorą udział 2 statki czy 22.

Ustawienie niskiego morale pilotów powoduje że będą częściej wyskakiwać ze statków, co z kolei powoduje zwiększoną szanse na pulpit. Zwiększenie morale powoduje sytuacje odwrotną mniej statków porzuconych = mniej pulpitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...