Skocz do zawartości

XTC i Win7 błąd?


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, XTC ma problemy z Win7? X3 TC chodzi normalnie, ale XTC po instalacji wyświetla numer wersji 1.4 w menu głównym. Zmianie uległy dopiero plansze ładowania samej gry, a nie menu głównego i w tymże menu mam starą tapetę, każdy profil startowy rozpoczyna się w Kingsdom End. Dodatkowo jeśli mam w profilu, np 2 statki to ten drugi jest niszczony. Gra szybko się wiesza.

Nie mam innego pomysłu dlaczego poza systemem XTC mi nie działa, wszystko robiłem zgodnie z instrukcją Yacek'a. Jest sposób na instalację XTC pod Win7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Win7 - instalacja bez problemów.

Czy instalowałeś XTC na czysty Terran Conflict v3.0? Jakieś błędy przy instalacji? I napisz skąd ściągałeś - ja i wesję 1.0 i 1.1 ściągałem z torrenta i wszystko bez problemów. Sporo osób które ściągały z ModDB miały kłopot przy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich pilotów jestem tutaj nowy chociaż z sagą X jestem związany od czasów Reunion. Miałem ten sam problem co wyżej wymioniony u mnie chodziło o to że gra była w wersji 2.5 po zainstalowaniu patha 2.0 do 3.0 problem ustąpił częsciowo , bo teraz gra wlancza sie normalnie jest wyświetlany scren z logo XTC menu tez jest z XTC nic sie już niezawiesza i nie niszczy drugiego statku. Problem mam teraz taki że gdy biore opcje startową ''własna gra'' zaczynam w Xenon sector 103 , w którym są dwie bramy i obie prowadzą do tego sektora... gdy przez którąś przelece to spowrotem wracam 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może brakuje pliku dat w katalogu z grą musi być ''ciąg'' plików DAT od 1 do 15. Jak mówiłe miałem dokłednie ten sam problem czysta instalka TC v2.5 plus path 2.0 do 3.0 i problem ustąpił a moze kolega sciągnąl patha 2.7 do 3.0 wtedy też nie bendzie działało wiem bo próbowałem. Mam jeszcze takie pytanie dlaczego niemoge zainstalowac handlowych polecen np do hermesa i innych systemów? dodam ze reputacja pozwala na zakup tylko ze sie nie da zainstalowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja instaluje zawsze tak:

1.4-2.0-2.1-2.5-2.7-3.0

I wszystko mi gra jak trzeba.

Więc błąd wskazuje na zwaloną instalkę X3:TC lub instalkę XTC.

Wniosek:

Odinstalować X3, skasować cały katalog gry jaki został. Wgrać X3TC, wgrać wszystkie patche, wgrać XTC i spolszczenie do tego. I to musi zagrać.

Jeden pies czy to XP, 7 i czy 64 bity....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem przy okazji próby gry na czystym X3 TC i próbie konfiguracji skryptu NPC Bailing Addon. Przy każdej próbie instalacji skryptu skrypt nie działał poprawnie.

Moim błędem, było patchowanie gry w wersji kupionej w Polsce, czyli 2.0, patchem 2.0->3.0. Pomogło dopiero zastosowanie patcha 1.0.1->3.0.

Problem był więc spowodowany zastosowaniem właściwego w/g Egosoftu patcha 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się kolejny problem tym razem gra wywala się do pulpitu gdy tylko z kimś walczę obojętnie w jakim sektorze, jeżeli do nikogo nie strzelam to działa bez problemu. Zmieniłem sterowniki karty graficznej muzycznej i nic , problem nie występuje na czystej grze. Zrobiłem już 6 instalke tego ustrojstwa i jak było tak jest wszystko wyglada tak TCv2.5 + path 2.0-3.0 i 2.7-30 następnie XTCv1.1 + spolszczenie no i ten pliczek 0048.PCK do katalogu MOV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...