Skocz do zawartości

Etzio- Operacja ,,Cierń''


Etzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Początek

Sektor Kingdom End jest ważnym ośrodkiem handlowym Boronów. Mimo dobrej obrony sektora, aroganccy piraci często urządzają w ten sektor rajdy po cudze bogactwa. Ta historia zaczyna się rano, kiedy to młody ziemski pilot imieniem Coddy rutynowo patrolował właśnie ten system.

Na moich radarach nic niema sir- oznajmia Delta 2

Potwierdzam- odpowiada dowódca eskadry-jest spokojnie, możemy wracać do baz... chwila, chyba coś wykryłem! Tak, to piraci!

Świetnie, ani chwili spokoju-mówi Delta 3- tylko walka i skanowanie, dzień po dniu.

Nie marudź-warkną dowódca- załatwimy ich i wracamy.

Sir, w naszą stronę lecą trzy rakiety- krzyczy Coddy.

Wszyscy Unik-rozkazał dowódca.

Coddy w ostatniej chwili włączył silnik boczny, rakieta przeleciała tylko dwa centymetry od kadłuba ale manewr się udał.

Rozproszyć się i atakować- krzyczał dowódca-powtarzam, rozproszyć się i atakować.

Przyjąłem-oznajmił Delta 1

Zrozumiałem- odpowiedział Delta 2

Tak jest sir - mruknął Delta 3

OK- krzyknął Coddy

Coddy przyśpieszył i namierzył pierwszego przeciwnika, zestrzelił go i skierował się w kierunku drugiego pirata. W końcu przyszedł czas na M6. Cała eskadra ruszyła w stronę jednostki aby ją zniszczyć. Na początku szło nieźle, lasery korwety nie wyrządzały zbyt wielkich szkód grupie. Ale gdy tylko piratom padły osłony w prawej burty wystrzeliła jakaś wiązka która pochłonęła wszystkie statki, łącznie z M3 Coddyego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa

Coddy,Coddy-ktoś krzyczy-Coddy czy mnie słyszysz.

Tak-odpowiedział Coddy-kim jesteś gdzie ja jestem?

To ja, Werna, a jesteś w szpitalu.

Werna jest matką Coddego, mieszka w sektorze Home of Light.

Mamo, skąd się tu wzięłaś-pyta Coddy- przecież byłaś na wycieczce do sektora Elysium of Light, a to na drugim końcu galaktyki.

Wiem- odpowiada Werna- ale gdy tylko dostałam wiadomość o tym, że zaatakowali cię piraci, wynajęłam Gonera który mnie tu przywiózł.

Przepraszam, ale musi pani przyjść i podpisać parę dokumentów- mówi lekarz-poza tym chcę porozmawiać z Coddym .

Dobrze, już idę- odpowiada -zaraz wracam Coddy-po tych słowach Werna kieruje się w stronę drzwi.

Pewnie chcesz wiedzieć co się wtedy stało-pyta doktor

Owszem- przytakuje Coddy.

A więc- zaczyna mówić lekarz- podczas patrolu natknęliście się na jednostkę należącą do pirata noszącego przezwisko BOB. Jeżeli się nie mylę był to M6 Hyperon. Według nas ,był on uzbrojony w nowoczesne działo jonowe, które spala systemy statku oraz spowalnia pracę mózgu. Ponieważ byłeś dalej od źródła fali niż twoi przyjaciele nie doznałeś poważniejszych szkód. Z tego co zaobserwowaliśmy ,działo nie zabija ludzi lecz ich ogłusza, więc możemy przypuszczać że, broń służy do zmniejszania oporu podczas ataków. Gildie Zysku dziwi tylko fakt ,że piraci wysłali tą jednostkę do sektora Borońskiego, a jak wiadomo to Spilci byli aktualnie ich największymi wrogami. Przypuszczamy że to była próba, ale nie jesteśmy pewni.

Doktorze-pyta Coddy- co z resztą eskadry.

Na szczęście żyją-odpowiada doktor, po czym zostawia Coddego samego aby mógł wszystko przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora wstawać

Odłączanie w toku.

Wszystko się zamazuje i po chwili mogę już wyjść z komory snów.

Nazywam się Karch, należę do rasy Khak. Chcę wam opowiedzieć historie naszej rasy. Tysiące lat temu, byliśmy jedną z największych ras. Razem z starożytnymi zbudowaliśmy bramy skokowe, oraz zaprojektowaliśmy ich strażników,: Sohenów. Używaliśmy najbardziej pospolitego minerału w galaktyce: Nividium. Mimo tego że byliśmy niezwykle mądrzy starożytni nie dopuścili nas do swojej rady, bali się nas i chcieli zniszczyć. Podstępnie skierowali nas do trzech opuszczonych sektorów, a następnie zdetonowali bramy skokowe. Garstka floty która została w znanym wszechświecie została zniszczona. Po tysiącach lat do naszego sektora przybył statek, jak myśleliśmy: starożytnych. Zniszczyliśmy go, i dopiero wtedy spostrzegliśmy, że nie należy on do naszych wrogów. Z komputera pokładowego ściągnęliśmy współrzędne sektora nazywanego teraz Presiden's End. Wysłaliśmy małą grupę negocjacyjną. Po chwili straciliśmy z nią kontakt, wszyscy wiedzieli, że rozpoczęła się wojna.

Karch-pyta Nikosa-czy wszystko w porządku

Tak-odpowiadam-po prostu muszę odpocząć.

Dodrze-oznajmia Nikosa- do jutra.

Wychodzę z pomieszczenia, i kieruję się do swojego pokoju.

Wygląd Khak

Spoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...