Skocz do zawartości

XTC w wersji 1.1 już dostępny


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się na ModDB nowa wersja XTC sygnowana numerem 1.1 : http://www.moddb.com/mods/x-tended-terr ... nflict-v11

Brak informacji o zmianach w tej wersji.

Pisze tylko że poprawiono i dodano kilka plików.

Nie ma pliku patcha, zmienia się rozmiar pliki 13 cat/dat

Zmienione zostały pliki skryptów i dodano kilka nowych.

UWAGA: instalator ma nadal problemy z poprawnym wypakowaniem plików, mnie zgubił plik 15 cat/dat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest oficjalna wiadomość o wersji 1.1 http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 50#3492850 oraz podana lista poprawionych błędów (spora):

Fixes:


    * TShip entries for Skiron and Scimitar Variants fixed.
    * Removed "connected sector" debug message.
    * Imperial police police fix.
    * Emergency Jump fixed thanks to Trickmov.
    * Adjusted crush ore command to count installed weapons too.
    * WareTemplate entry for Paranid SPP XXL fixed.
    * Fixed bad cargo bay extensions on cloned ships. (Ghost wares.)
    * Fixed claimable / comm-able lifepods.
    * Attackers will break off attack sooner. (Based on the pilot's aggression.)
    * Adjusted khaak config to new shields (we forgot to do that for 1.0) and increased timer reliability.
    * Leftover, docked ships from bailed MD pirate carriers are now decloacked automatically.
    * Blocked TP Liner Civilian ships from landing on player owned stations.
    * HUD tweaked to make graphical hull and shield indicators more visible.
    * Engine smoke trails tweaked to look better.
    * Removed the need for advanced satellites in cargo hold from recon drone command.
    * Fixed "missile only" command not displaying on player turrets when set. (It worked before, just didn't display the command had been set.)
    * Disabled unused ECM animation. (Until we make a proper effect for it.)
    * Added command check for transport boarding using "launch all marines".
    * Otana Prime and Otana III sector names (inc Spoken) swapped and descriptions edited. Now Otana Prime is 11/6 and Otana III is 10/5, so it makes more sense with the univ. expansion stages. (Will only show up on a new game. Won't cause errors on a save game though.)
    * Removed credits from buildable wares list.
    * Ware consumption on trading stations and equipment docks added with vanilla values.
    * Exchanged the repair ships installed jumpdrive check.
    * Mining Laser corrected.
    * Swordfish hull adjusted. (Will only be the new value with newly spawned ships.)
    * Merged in camera fixes from draffutt. (Thanks.)
    * Swapped pirate and non-pirate Kestrel versions (the used models were mixed up).
    * Swapped "Terran Supply Kobe" to "Goner Supply Ozias" so you can hire a TL in terran space now.
    * Swapped all Complex Construction Kits back to the original Argon entry.
    * Lowered chances for MD / ID usage on npc ships.
    * Fixed "config production" search function. (Player owned configurable missile fabs etc should now work correctly.)
    * Added ware consumption to player trading stations in race territory.
    * Decades changed to decazuras in gns articles.
    * Fixed ice resource on player (newly) built water purification plants.
    * Yaki M7 model shaders updated to X3TC shaders. (Should fix the issue some people have had with half of the ship visually missing.)
    * Added EQD script hooks to Pirate Bases so buying Cargobay Shielding etc. works on these.
    * Various Typos and text errors corrected.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów po raz kolejny potwierdza się stara prawda, że nowa wersja poprawia stare błędy, a dodaje nowe.

Tym razem chodzi o opcję "Konsumpcja Towarów", która powoduje, że Placówek Wojskowych i Doków znikają wszelkie rozszerzenia.

Pojawił się fix poprawiający ten błąd: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 64#3493664

Plik do pobrania jest pod tym adresem: http://downloads.thexuniverse.us/trickm ... ade-fix.7z

Po ściągnięciu należy wypakować go do katalogu script, a następnie w grze po zmianie imienia na "Magiczne imię", wejść w Edytor skryptów, odszukać skrypt a.fix. uppgrade i uruchomić (klawisz r). Wszystkie rozszerzenia pojawią się, a opcja "Konsumpcja Towarów" zostanie wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bo za jakiś czas działa znów działa skrypt konsumpcji towarów.

Niestety, wygląda na to że ten fix naprawia błąd tylko tymczasowo.

A teraz złe wieści: Trickmov opuścił team XTC.

Co do dalszych losów XTC, jak na razie team pracuje nad wersją 1.2 (podobno), wersja 2.0 w odległych planach. Przypuszczalny termin wydania może wydłużyć się. Tak więc zamiast 6 miesięcy może to być nawet rok. O ile wersja 2.0 wyjdzie kiedykolwiek. Niestety, XTC 1.0 nie był idealny, a słowa krytyki jakie posypały się zespół Xtendend musiały nadszarpnąć ich morale.

Mam nadzieję, że w nieco osłabionym składzie wezmą się jednak do pracy i kiedyś jeszcze zobaczymy kolejne wersje XTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem to. Cóż ... tak już to bywa.

Trochę mnie irytują te niedociągnięcia oraz niedostępne pluginy, brak misji czy też nieskończone modele statków. Obecnie trochę polatałem już, ekspansja świata dziwnie się zatrzymała, zas moje działania w grze przeszły w ciągła rutynę.

Obecnie myślę nad powrotem do oryginalnego świata gry (+mod immersive of kors), nie ukrywam zatęskniłem za starym światem i chęcią ukończenia fabuł (niestety żadnej w pełni nie ukończyłem 🙁) i cheć ich ukończenia mnie motywuje do tego by wrócić. Zaś w ostatnim czasie mój folderek z modami trochę przytył, chciałem to wszystko przetestować, bo póki co nie miałem okazji by to zrobić. Z drugiej strony, będzie mi brakować tych wszystkich fajnych statków z XTM wraz z ich właściwościami. Ale czy z SRM można chcieć czegoś więcej jeśli chodzi o statki 😀

Na dniach podejmę decyzje w co grac. Zrobi się nową instalacje, zaś XTC skopiuje z cała grą do katalogu obok by zawsze móc wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...