Skocz do zawartości

- - - - -

Ekspansja wszechświata

39 odpowiedzi w tym temacie

#11 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 12 styczeń 2011 - 14:42

Kapitan napisał:

12 godzin gry i ani 1 nowego sektora,te co były na początku wszystkie odkryłem.Hm...

Odkryłeś, czy odwiedziłeś osobiście? Bo to zasadnicza różnica. Skrypt Ekspansji bierze pod uwagę ilość "odwiedzonych sektorów".
Satelity stawiasz w odwiedzonych sektorach? Bo ja tak, w każdym.
Zmieniłeś procent Ekspansji Wszechświata w konfiguracji? Zmień na niższy procent (np. 50%), zapisz grę, wyjdź z gry i uruchom ponownie z ostatniego zapisu.

#12 Kapitan

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • LokalizacjaHeaven's Assertion
  • Rasa: Paranid
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 12 styczeń 2011 - 15:45

Mówiąc odkryłem miałem na myśli,że odwiedziłem wszystkie dostępne,scorpem sprawdziłem i już nic więcej nie ma..A te satelity, to ja mam stawiac w każdym sektorze odwiedzonym? :( hm, u aldrinów,argońców i ziemniaków to nie postoją długo... I czy te sektory z czasem sie pojawiają czy może musze trafic na tą informacje w GNSie? :) Pavlo, a u ciebie pojawiły się nowe sektory?

#13 Pavlo

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 17:55

Ostatnio mało grałem - nic nowego. Ekspansje ustawiłem na 25%
Gdzieś na forum Xuniverse koleś pisał że grał ponad 4 dni i też miał około 80+ sektorów - i ktoś odpisał że to normalne - także pewnie po prostu trza grac i czekać :(

#14 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 12 styczeń 2011 - 19:26

Mapa Scorpa pokazuje dokładnie tyle sektorów ile w ogóle jest w grze. Po "odkryciu" sektora zostaje on przyznany jakiejś rasie i na mapie scorpa robi się kolorowy. Nic więcej na mapie nie ma.

#15 Pavlo

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 19:40

Informuje uprzejmie :( że właśnie pojawiły mi się 3 nowe sektory :)
Także wszystko jest ok - trza grac i czekać :)

#16 Kapitan

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 20:39

ale ile się mam gnieździc w tych sektorach startowych :( Zwiększe ten wskaźnik ekspansji chyba.

#17 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 13 styczeń 2011 - 15:11

Kapitan napisał:

ale ile się mam gnieździc w tych sektorach startowych :( Zwiększe ten wskaźnik ekspansji chyba.

Chyba zmniejszysz, bo zwiększenie procentu powyżej 100% wydłuży tylko czas pomiędzy kolejnymi odkryciami sektorów.
Ja miałem na liczniku ponad 5 dni czasu gry i odkrytych 2-3 razy tyle sektorów co na początku gry.
Odkrycie nowego sektora można sprawdzić na mapie Scorpa, jeśli pamiętamy ile mieliśmy poprzednio sektorów. Można sprawdzić w GNS, czy nie ma nowego infa o poszerzeniu terytorium przez jakąś rasę, można też sprawdzić w naszym dzienniku, każdy nowy sektor to nowy wpis do naszego dziennika. Ale oczywiście najpierw jakiś musi zostać odkryty. Czyli najpierw zadziała skrypt Ekspansji, potem informacje w GNS i dzienniku.

#18 Kapitan

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 13 styczeń 2011 - 15:37

zmniejsze,zmniejsze,źle napisałem :(

#19 WoyTass

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 09:54

Na mapie Scorpa wystarczy „odptaszkować” pokazywanie wszystkich sektorów. Sektory „kolorowe”, które nam zniknęły w czasie tej operacji są to nowe sektory, w których jeszcze nie byliśmy…

#20 Kapitan

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 00:22

Sprawdziłem mapę scorpa teraz,patrze i o kurde, aż jeden nowy sektor :( Do grona sektorów doszedł u mnie teladiański Eternal Insurance :) Ale i tak zmniejsze wskaźnik ekspansji,cza się do jakichś piratów dokopac :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych