Skocz do zawartości

- - - - -

Ekspansja wszechświata

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 05 styczeń 2011 - 12:30

Pisałem już na forum, że po pewnym czasie, po odkryciu kilkunastu sektorów, ekspansja wszechświata zatrzymała się.
Chyba już wiem dlaczego. Ekspansja zależna jest od ilości sektorów, które poznaliśmy. Czyli jeśli różnica między odkrytymi przez rasy sektorami, a sektorami, które zna gracz (był w nich osobiście), jest zbyt duża, ekspansja zostaje zastopowana. Odwiedziłem wszystkie nowe sektory, oprócz sektorów terran i Paranidian. Ze względu na zbyt niską reputację u nich, a ponieważ przez dłuższy czas byłem zajęty czym innym, nie zależało mi na podniesieniu reputacji, tak aby móc zwiedzać sektory tych dwóch ras. Teraz podniosłem sobie reputację u Terran i zwiedzam ich sektory, równocześnie ruszyła Ekspansja Wszechświata, pojawiły się, po dłuższym czasie, nowe sektory na mapie.

#2 Pavlo

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:41

A ja mam problem - u mnie ekspansja się zatrzymała - mam odkryte wszystkie sektory (85) i od dłuuugiego czasu nic nowego się nie pojawia.... Może ma to coś wspólnego z wersją 1.1 bo od czasu jego instalacji nie pojawiła się żadna informacja o nowych sektorach...

#3 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:15

Sprawdź z mapą Scorpa. Nic ponadto, co ona pokaże nie będzie dostępne w grze.

#4 Pavlo

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:27

Sprawdziłem - stąd wiem że znam wszystkie odkryte sektory. Ale jest jeszcze baaardzo dużo nieodkrytych... i coś się odkryć nie chcą

#5 Kapitan

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • LokalizacjaHeaven's Assertion
  • Rasa: Paranid
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:57

kolejny bug w XTC? :(

#6 Pavlo

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 00:38

Prośba - możecie napisać ile macie odkrytych sektorów i czas gry?
Ja mam 82 sektory i czas: 2-18:44

#7 deedol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Lokalizacjagdzieś na pólnocy...
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 09 styczeń 2011 - 11:18

Czas gry 4 20, odkryte sektory 82 plus 8 nowych odblokowanych bram ale tam jeszcze nie zagladałem bo czyszcze sektory pomalutku robiąc sobie wysoką reputacje u każdej z ras,

#8 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 09 styczeń 2011 - 14:41

Pavlo napisał:

A ja mam problem - u mnie ekspansja się zatrzymała - mam odkryte wszystkie sektory (85) i od dłuuugiego czasu nic nowego się nie pojawia.... Może ma to coś wspólnego z wersją 1.1 bo od czasu jego instalacji nie pojawiła się żadna informacja o nowych sektorach...

A byłeś we wszystkich sektorach osobiście? Pod uwagę brana jest nie ilość odkrytych sektorów, tylko ilość odwiedzonych przez gracza sektorów.
Możesz też w konfiguracji zmniejszyć procent Ekspansji Wszechświata na np. 10%, wtedy nowe będą szybciej się pojawiały. Pod warunkiem że zdążysz je zwiedzić.

#9 Pavlo

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 16:02

Czy wszystkie to nie pamiętam - ale na pewno conajmniej ze 75 odwiedziłem sam.
Ostatnio ustawiłem na 25% - może się ruszy :(

#10 Kapitan

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • LokalizacjaHeaven's Assertion
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 12 styczeń 2011 - 14:37

12 godzin gry i ani 1 nowego sektora,te co były na początku wszystkie odkryłem.Hm...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych