Skocz do zawartości

GNS w XTC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jak często zaglądacie w XTC do GNS (czyli tego nowego BBS-u), ale ja coraz częściej. I polecam wam wejście w ten nawyk.

Dlaczego?

GNS jest nie tylko statycznym zbiorem wiadomości, ale również dynamicznym. Prosty przykład:

Zaglądnąłem właśnie przed chwilą do GNS i oprócz informacji że są w sektorze kontenery do zebrania (wiadomo, właśnie rozwaliłem PX, to coś zostało), widzę informację o tajemniczym obiekcie zauważonym przez jednego z pilotów. Patrzę na mapę sektora i co widzę. Ufo przelatuje przez sektor. Takich niespodzianek jest więcej w GNS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

mnie tez się to pojawiło + argonskie statki na ogonie... np. gladiator zasupłujący mojego magnetara rakietami.... tyle ze ja im nic kompletnie nie zrobiłem.

Nic ???? U mnie było to tak , a że dłuższa to historia więc w spojlerze.

Spoiler

"Człowiek chce dobrze ..."

Przelatywałem przez argońskie sektory - podróż w interesach. Czujniki wykryły pełno dryfującego złomu i trochę kontenerów. Myślę sobie że znowu policja wykryła szmugiel , ja zarobię na tym a przy okazji przetestuje nowy nabytek - rozszerzenie teleportra, to taka mini wiązka holownicza. Padlinożercą nie nazwałbym się, raczej złomiarzem , to dobre określenie. Zresztą co tu ukrywać, łapię każdą okazję żeby zarobić.

Zboczyłem więc z kursu po to co niczyje. Podlatuję bliżej i co widzę. 😛 Biedaczek dryfuje w skafandrze . Skan wykazuje że mało tlenu mu zostało, oj nie podycha długo. Zabrałem na pokład, podrzucę do najbliższej stacji. Przyznam, przez głowę przeszła mi myśl żeby odwiedzić targ niewolników ale za daleko, gra nie warta świeczki. Zresztą raz na jakiś czas przyda się dobry uczynek, ostatnio tylko o sobie myślę.

Pasażer włączył pokładowy interkom i zaczęło się. Na początku była historia jego życia, później już nie pamiętam co było , na koniec poprosił żebym odstawił go do teladiańskiego sektora. Miarka się przebrała...

Drogi Czytelniku w tym momencie muszę wspomnieć o innych faktach żeby usprawiedliwić mój następny występek. Otóż tego nieszczęsnego dnia nie byłem w dobrym stanie zdrowotnym. Okropny ból głowy, każdy pilot chyba to zna. Takie skutki picia gwiazdówki . 😀

No i prosiłem go żeby się zamknął. Prosiłem raz. Prosiłem dwa . Miarka się przebrała ...

Wyłączyłem protokoły bezpieczeństwa i otworzyłem śluzę w przedziale pasażerskim. Dopiero po chwili zerknąłem na radar. Żadnych statków w pobliżu. Chyba nikt nie widział. Chyba.

Kilka godzin później połączyłem się z GNS . Człowiek chce dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a u mnie to pojawiło się podczas wykonywania misji "Chroń frachtowce przed piratami w sektorze jakimś tam" no i chroniłem po pewnym czasie rozwalania piratów patrze a tu argoni mnie atakują.... patrze w GNS a tam ta wiadomość. Myślę sobie niech Was cholera jak zaatakuje ich to stracę reputacje. To misje ochrony porzuciłem i uciekłem do innego sektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GNS jest również dostępny na stacjach (jak stary BBS). Po zadokowaniu wchodzimy w opcję "Łączność" i wybieramy "Interaktywny System Pokładowy", następnie opcję 1. Zaloguj mnie do Interaktywnego Systemu Pokładowego". Po jej wybraniu będą dostępne dwie opcje:

Połącz z Galactic News System - GNS

Otwórz Dziennik Misji - dziennik misji fabuł XTC.

Opcja logowania i przeglądania GNS działa tylko raz, ponownie dostać się do GNS można dopiero po następnym dokowaniu (lub w przestrzeni poprzez przypisany skrót)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...