Skocz do zawartości

- - - - -

Bug - ładownie statków

17 odpowiedzi w tym temacie

#11 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 02 styczeń 2011 - 17:16

Przejąłem właśnie Tenjin Zwiadowca, ten sam problem z ładownią. Niby nic w niej nie ma, a brak 128 jednostek wolnej przestrzeni.

PS. Wielkie podziękowania dla betatesterów.

#12 Pavlo

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:22

hmm sam już nie wiem

Mam m6 Shamshir - wydaje mi się że też w nim brakowało ładowni... jednak doładowałem go ogniwami i mam pełna ładownię... i ilościowo się zgadza... Tak jakby można było wsadzać do ładowni mimo że niby brakuje miejsca...

#13 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:36

Ja doładować Tenjina nie mogę, nawet Ogniwami.
Zrób test: zapisz grę, wyrzuć z ładowni wszystko w kosmos i sprawdź jaką będziesz miał podaną wolną przestrzeń. Potem oczywiście wczytaj save, aby nie zbierać wszystkiego z kosmosu.

#14 Kedudg

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 03 styczeń 2011 - 10:48

Witam ja też coś podobnego zaobserwowałem choć nie do końca, mianowicie wleciałem do jednego z sektorów i cóż chciałem pozbierać trochę złomu i myk przy pierwszej paczce się nie załapałem że mi się rozbiła o kadłub i podszedłem do drugiego kontenera i to samo tym razem zobaczyłem komunikat o pełnej ładowni, zerkam do ładowni a tam w 2/3 pusto zdenerwowało mnie to i pomyślałem no to mam problem :ph34: ; ale gry nie przerwałem i jakie było moje zdziwienie kiedy to przeleciałem przez wrota a za nimi trafiłem prosto w kontener i wszedł do ładowni :( i potem już mogłem przejmować choć przypuszczam że ma to coś wspólnego z waszym problemem i pojawi się u mnie ponownie po przelocie przez następne z kolei wrota ale nie chce krakać :)

#15 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 styczeń 2011 - 10:57

Może te pierwsze kontenery zawierały ładunek o rozmiarach, jakich twój statek nie może przenosić w ładowni. Wtedy jest taki efekt, gdy chcesz zebrać ten kontener, czyli wybuch kontenera i komunikat, że ładownia pełna.

#16 Kedudg

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:37

Yacek napisał:

Może te pierwsze kontenery zawierały ładunek o rozmiarach, jakich twój statek nie może przenosić w ładowni. Wtedy jest taki efekt, gdy chcesz zebrać ten kontener, czyli wybuch kontenera i komunikat, że ładownia pełna.

no wiesz co Yacek nobem to jestem w zagadnieniach informatycznych, ale w tą grę to raczej umiem grać i lubię grać więc uwaga nie jest na miejscu, a ty nie musisz tak ostentacyjnie pokazywać swej wyższości bo nie przystoi :( wracając do tematu to :) kontenery zawierały w pierwszym przypadku jedna rakietę moskito a drugom przypadku cierń szt 2 a przypadkowo przejąłem w innym sektorze rakietę poltergeist :)

#17 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:50

No wiesz, nie wiedziałem że odpowiadając Ci, urażę twoją dumę.
Człowiek chce pomóc, a tu taki zonk :(
Napisałem, bo ja tak miałem, chciałem zebrać coś, co w czystej grze wchodzi do ładowni M3, a XTC okazało się że ma większy rozmiar i nie da się.

#18 saradeus

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 95 postów
  • Rasa: Split
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 14 styczeń 2011 - 15:46

Co do brakującego miejsca w ładowni jet to bug który pojawia się gdy XTC spawnuje nowy statek (duplikat) po opuszczeniu przez pilota. Naprawiony w wersji XTC 1.1 . Nie wiedzieć czemu w wersji 1.1 brakuje mi opcji do przejmowania myśliwców w skafandrze . Poprawili cargo a zepsuli przejmowanie .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych