Skocz do zawartości

Bug - ładownie statków


Pavlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - czy ktoś spotkał się z takim bugiem:

Niektóre przejęte statki mają w ładowni towar którego nie widać. Przejąłem np Barrakudę z ładownią 128/196 (zajęte/full) mimo że na statku nie ma żadnego ładunku. W kilku innych tez tak mam - mimo sprzedaży towaru czy wyposażenia cześć ładowni jest zajęta.

Problem jest też z tym ze nieraz nie można przesunąć wyposażenia i towaru ze statku na statek (ekwipunek nie pojawia się w menu wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, że towar widzę w ładowni tego statku, ale gdy chcę go przenieść (teleportować np. lub przenosić podczas zadokowania oboma statkami w stacji), to części towaru i wyposażenie nie ma na liście towarów do wymiany.

Nie można też sprzedawać towarów, którymi stacja nie handluje. Mam w ładowni kilka rakiet, Dok ich nie ma na liście towarów, pojawiają się na niej po zadokowaniu statkiem, ale sprzedaż ich jest nie możliwa. W Vanilli można sprzedawać taki towar.

PS. Jest coś takiego jak rozszerzenie Teleportera, ale jeszcze nie miałem okazji kupić i przetestować, czy pomoże na pierwszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niepotrzebnym ekwipunkiem (zwykle to rakiety lub broń) którego nie mogę przenieść na inny statek to robię tak że lecę do doku który handluje danym towarem i po prostu sprzedaje...

Gorzej mam z tym moim problemem z ładownią - niektórymi statkami się przez to nie da latać - po zainstalowaniu broni i osłon zostaje np 10 - 15 wolnego miejsca w ładowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z niepotrzebnym ekwipunkiem (zwykle to rakiety lub broń) którego nie mogę przenieść na inny statek to robię tak że lecę do doku który handluje danym towarem i po prostu sprzedaje...

To oczywiste. Ale jak sprzedasz broń i rakiety np. Xenonów, którymi żadna stacja i Dok nie handluje?

Cytat

Gorzej mam z tym moim problemem z ładownią - niektórymi statkami się przez to nie da latać - po zainstalowaniu broni i osłon zostaje np 10 - 15 wolnego miejsca w ładowni...

Rozmiar broni i osłon został zwiększony. Tak to chyba wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam to na przykładzie - przesiadłem się do zdobycznej barakudy zwiadowcy - już na pusto miałem zajęte 128 w ładowni - gdy wsadziłem broń (HEPT, AC i Jony - razem 8 sztuk) i 4 tarcze 25MJ to nie starczyło już miejsca na nic innego. Latając zwykłą Barrakuda kupioną z drugiej ręki, z podobną pojemnością ładowni starczało mi miejsca na dodatkowo około 120 ogniw i kilka rakiet.

A co do broni Xenków - sprzedałem razem ze statkiem - choć na początku trzymałem w PXie którym chciałem latać - jednak brakowało mi w nim około 300 pojemności ładowni więc go sprzedałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja cię rozumiem, ale nie zauważyłem czegoś takiego u mnie. Zwrócę uwagę na ten problem, przejmując kolejne statki. Dam Ci znać.

2. Łatwo sprzedać ze statkiem, jeśli masz tę broń w jego ładowni. Gorzej jak zbierzesz kontenery z taką bronią. Statku, który zbierał nie chcesz sprzedać, broni sprzedać w Doku nie możesz, przenieść broni z ładowni statku zbieracza do ładowni statku, który mógłbyś sprzedać w stoczni, bo go nie chcesz, nie możesz. Co zrobisz w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można wymieniać gdy masz statek z takim samym towarem - wtedy pomiędzy tym statkami towar wymienisz. Mam zadokowany TS w którym trzymam broń - i mimo że np ze zdobycznego m6 broni na swój statek nie przeniosę to na tego TS i owszem.

Też mi rozwiązanie. 🙁

Ja właśnie chcę z TS-a na zdobyczny statek. Bo go sprzedaję, przy okazji sprzedałbym nie zbywalną broń. A TS-a nie chcę sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja broń trzymam - kiedyś sie może przydać 🙁

W XTC z uzbrojeniem raczej nie problem. Przynajmniej tym możliwym do kupienia, wszystkie placówki wojskowe i Doki maja zawsze 50% stanów. Coś jak DOK-i Stevia w X3R.

Co do broni nie do kupienia (Xenoni itp) to jak na razie ma ona dla mnie większą wartość jako kredyty, niż zapas na przyszłość. Jak pisałem, mało gram więc cały czas jestem na dorobku.

Cytat

Spróbuj kupić okazyjnie jakiegoś używanego i taniego TSa - może na niego się uda przerzucić

No co ty, dla mnie każdy kredyt się liczy, patch wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też coś podobnego zaobserwowałem choć nie do końca, mianowicie wleciałem do jednego z sektorów i cóż chciałem pozbierać trochę złomu i myk przy pierwszej paczce się nie załapałem że mi się rozbiła o kadłub i podszedłem do drugiego kontenera i to samo tym razem zobaczyłem komunikat o pełnej ładowni, zerkam do ładowni a tam w 2/3 pusto zdenerwowało mnie to i pomyślałem no to mam problem :ph34: ; ale gry nie przerwałem i jakie było moje zdziwienie kiedy to przeleciałem przez wrota a za nimi trafiłem prosto w kontener i wszedł do ładowni 🙁 i potem już mogłem przejmować choć przypuszczam że ma to coś wspólnego z waszym problemem i pojawi się u mnie ponownie po przelocie przez następne z kolei wrota ale nie chce krakać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może te pierwsze kontenery zawierały ładunek o rozmiarach, jakich twój statek nie może przenosić w ładowni. Wtedy jest taki efekt, gdy chcesz zebrać ten kontener, czyli wybuch kontenera i komunikat, że ładownia pełna.

no wiesz co Yacek nobem to jestem w zagadnieniach informatycznych, ale w tą grę to raczej umiem grać i lubię grać więc uwaga nie jest na miejscu, a ty nie musisz tak ostentacyjnie pokazywać swej wyższości bo nie przystoi 🙁 wracając do tematu to 😀 kontenery zawierały w pierwszym przypadku jedna rakietę moskito a drugom przypadku cierń szt 2 a przypadkowo przejąłem w innym sektorze rakietę poltergeist 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...