Skocz do zawartości

Nowa strona o X3:TC


Omicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Jeszcze jedno forum raczej powoduje kolejne osłabienie społeczności X.

No właśnie. Społeczność jest mała, większość tortu leży w forum ego. Tak naprawdę XuDB wybiło się tylko dlatego, ponieważ oficjalne forum zostało zamknięte. Inaczej ludzie nie miely by powodu aby rejestrować się tutaj. Dzięki temu dostaliśmy zastrzyk użytkowników.

Cytat

Jeśli wyszukiwarka będzie lepsza niż w XUDB

Heh, niestety nie mam kryształowej kuli aby wybadać czy szukarka działa czy nie. Skoro jest zła, to można zmienić konfiguracje lub algortym szukania.

Cytat

Nie wiem dlaczego ale jesteście tak upierdliwi że nie widziałem innego takiego forum na którym są tacy ludzie. Zajmijcie się swoją stroną i zacznijcie ją aktualizować i prowadzić tak aby była nr1 bo pozostawia wiele do życzenia, a następnie czepiajcie się innych ok?

No właśnie panowie, nie bądźmy nadgorliwi, bo wiadomo od czego to gorsze 🙁

Zaś nr. 1. Nie wierzę aby można było zrobić forum które pokona sekcję ego. Wiem jakie pomysły aby "budować" forum mają spółka Klarix i Gamer, ale mimo tego mają oni najlepszą reklamę z możliwych, czyli w pudełku z grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się offtop, ale kilka uwag:

1. Wyszukiwarka na xudb działa bardzo dobrze, sam jej bardzo często używam, gdy szukam na forum odpowiedzi na pytania. Kwestia leży w odpowiednich hasłach wpisywanych w wyszukiwarkę.

2. Nie wiem jaki mają cel moderatorzy polskiego forum Ego, ale jeden wyszedł im całkiem nieźle: doprowadzenie do martwicy tamtego forum.

3. Co do strony xudb, odpowiedź będzie w odpowiednim temacie.

4.

Cytat

Tymczasem na twojej stronie, jest pełno błędów merytorycznych w wypowiedziach. Jeśli chcesz, mogę Ci pomóc w ich poprawieniu.

Upierdliwi, ale zawsze pomocni.

Ja wyciągnąłem pomocną dłoń, co zrobisz z tym, twoja sprawa. Możesz pisać na PM, jak nie chcesz abym publicznie wytykał błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyślał nad zmianą trochę wizerunku xubd, odświeżył, nie darzę sympatią phpBB, ale jeśli już z niego korzystacie może warto pomyśleć nad upgrade do najnowszej wersji.

Forum ego to forum ego, ja bym nie stawiał sprawy w taki sposób. Macie tu dużo info, stałych użytkowników, ja bym nie "grzebał w piachu" forum, starał się je odświeżać co jakiś czas, pokazywać ludziom że nie trzymacie się sztywno jakiegoś schematu tylko staracie przykuć oko. Nie ma co ukrywać, ale ludzie są wzrokowcami najpierw przykuwa oko wygląd, dalej treść (którą już posiadacie). Strasznie boli strona główna która wg. mnie umarła, forum się rozwija ale reszta leży i krzyczy "zróbcie coś ze mną". Takie są moje odczucia i spostrzeżenia.

Edit:

Yacku cenie to, że starasz się wytknąć błędy itd, ale co za dużo to nie zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja bym pomyślał nad zmianą trochę wizerunku xubd, odświeżył, nie darzę sympatią phpBB, ale jeśli już z niego korzystacie może warto pomyśleć nad upgrade do najnowszej wersji.

Czy się to komuś podoba czy nie, phpBB3 jest obecnie najlepszym darmowym skryptem forum internetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Ja bym pomyślał nad zmianą trochę wizerunku xubd, odświeżył, nie darzę sympatią phpBB, ale jeśli już z niego korzystacie może warto pomyśleć nad upgrade do najnowszej wersji.

Czy się to komuś podoba czy nie, phpBB3 jest obecnie najlepszym darmowym skryptem forum internetowego.

Mógłbym polemizować na ten temat 🙁 może jest najpopularniejsze ale nie najlepsze. Poza tym każdy Administrator wybiera skrypt pod swoim kontem (administracja i zarządzanie oraz wiedza na temat skryptu). Osobiście używałem kiedyś phpBB ale po przejściu na SMF nie chce wracać bo mi phpBB po prostu nie leży i brakuje wielu funkcji które są standardowo wbudowane w SMF. phpBB jest opensource najpopularniejsze z darmowych, natomiast SMF jest porównywalne z płatnymi vB oraz IPB. Ale tak jak wspomniałem wyboru dokonuje administrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mógłbym polemizować na ten temat 🙁 może jest najpopularniejsze ale nie najlepsze.

SMF był fajny kiedy za skryptem stał [Unknown] + kumple. Ale gdy zespół zaczął się bawić w rady nadzorcze*, komisje decyzjne, grupy robocze a szefem projektu został ktoś inny, [Unknown] i spółka się zwinęli, a efekty widać chociażby w tym że SMF 2 RC 1 ukazał się dwa lata temu, a finala ni widu ni słychu.

Zaś phpBB3 to jakość kodu (wystarczy zobaczyć ile rzeczy wzięto pod uwagę), optymalizacja pod naprawdę duże społeczności i naprawdę porządne bezpieczeństwo.

vB 4.0 ukazał się równo rok temu, a dziś nie pracuje przy nim żaden oryginalny developer, system stylów to ciągle śmietnik a większość for dalej stoi na 3.x czekając aż ten skryp realnie się ustabilizuje.

IPB było super w czasach 2.3. Od 3.0 odstrasza mnie np. sugestia instalatora aby skrypt uruchamiał się w środowisku z ograniczeniem pamięci na poziomie 128M oraz pamięciożerność tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ja używam MemHT jako silnik dla strony. Forum jakie ma takie ma, też wolałbym podpiąć phpBB.

A co do autorstwa plików w downloadzie na Mamucie: podawany jest użytkownik, który wrzuca plik na Mamuta. Możesz sam dodać do mamuta grafikę, pliczek dowolnego formatu, newsa.

Strona główna XUDB to jakby osobna sprawa niż forum XUDB. Tutaj się temat rozjechał, bo trzeba ludzi, którzy stale będą nad nią pracować.

Ja mam swoją stronę, tutaj współpracuję z pozostałymi adminami i razem się uzupełniamy. Mamut i forum XUDB powstały prawie jednocześnie po zadymie na forum Egosoftu 🙁

Pozdrawiam

LeWaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, standardowo w każdym CMS tak jest że jest pokazywany autor wysyłanego pliku, niestety dość często użytkownicy mylą autora pliku z autorem który go wysłał :/

Co do polskiego forum na stronie egosoftu to chyba umarło, praktycznie nikt tam się nie udziela.

Mam propozycje dla Was tj. xudb.pl oraz mamuta, jesteście może zainteresowanie wymianą buttonami/linkami? Swojego co prawda jeszcze nie mam ale mogę coś "sklepać" na szybkości. Jeśli chodzi o miejsce na mojej stronie byłby wstawione nad stopka (wyśrodkowanie) na każdej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...